TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ниту 100 денари не му се даваат од џеб: Алаѓозовски остава бакшиш со државни пари (ФОТО)

Курир - 16.07.2017

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски остава бакшиш од државни пари. Тој денеска објави твит со сакаше да покаже дека со државни пари била платена само една сметка во угостителски објект.

Алаѓозовски галантно остава бакшиш со државни пари (ФОТО)

Нетпрес - 16.07.2017

Нема ништо спорно во тоа што Алаѓозовски оставил бакшиш за услугата која што ја добил. Спорното е дека парите за вработените во локалот не ги издвоил од свој џеб, туку тоа го платија граѓаните на Република Македонија.

Ниту 100 денари не му се даваат од џеб: Алаѓозовски остава бакшиш со државни пари

Пулс24 - 16.07.2017

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски остава бакшиш од државни пари. Тој денеска објави твит со сакаше да покаже дека со државни пари била платена само една сметка во угостителски објект.