TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продавале хамбургери и со нив ги труеле луѓето - месото било полно со лекови

Press24 - 17.07.2017

Шпанската цивилна гарда во соработка со Европската полициска служба Европол, фатила организирана криминална група која во Европа тргувала со коњско месо. Во Шпанија се уапсени 65 лица обвинети за злоупотреба на животни, фалсификувани документи, ...

Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Фактор - 17.07.2017

Околу 66 лица се уапсени бидејќи е разбиен меѓународен ланец на илегална трговија со коњско месо ширум Европа, објави Европол вчера. Криминалната мрежа е обвинета за продажба на евтино коњско месо како скапо телешко.

Европол: Уапсени 66 лица за скандалот со коњско месо

24 Вести - 16.07.2017

Европската полициска служба соопшти денеска дека уапсила 66 лица за труење со коњско месо. Исто така конфискувала банкарски сметки, луксузни автомобили и имот. Мерките за преземени по истрагата на скандалот со храна, кој ја шокираше Европа, откако ...

Европол откри шверц со коњско месо, уапсени 65 лица

Макфакс - 16.07.2017

Европската полициска агенција Европол соопшти денеска дека открила голема мрежа за шверц на коњско месо по истрагата спроведена во Шпанија, во која биле вклучени и осум други земји, при што организаторот бил уапсен во Белгија.

Европол откри мрежа на шверц на коњско месо, 65 уапсени

Тера - 16.07.2017

Европската полициска агенција Европол соопшти дека открила голема мрежа на шверц на коњско месо по истрагата спроведена во Шпанија. Европол додава дека во шверцот биле вклучени осум земји, а организаторот бил уапсен во Белгија.

Разбиен меѓународен синџир за илегално тргување со коњско месо, 66 уапсени

Нетпрес - 16.07.2017

Холандски трговец со месо, за кој се верува дека е шефот на криминалната мрежа, е уапсен во Белгија Најмалку 66 лица се уапсени откако е разбиен меѓународен синџир за нелегално тргување со коњско месо ширум Европа, објави европската полиција ...

Европол откри шверц со коњско месо, уапсени 65 лица

Правдико - 17.07.2017

Европската полициска агенција Европол соопшти денеска дека открила голема мрежа за шверц на коњско месо по истрагата спроведена во Шпанија, во која биле вклучени и осум други земји, при што организаторот бил уапсен во Белгија.