TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Помошник министерот во МВР, Поповски на обвинителна клупа за набавка на 300 полициски возила

Фокус - 15.11.2017

Помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски денеска ќе седне на обвинителна клупа за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство за набавка на 300 возила за полицијата. Претходно, Апелација одлучи Поповски да не оди во притвор, а притоа ја ...

Почнува судењето за „Триста“

+инфо - 15.11.2017

Во „Триста“ обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за залоупотреба на службена должност. Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство познат ...

Почнува судењето за „Триста“

Press24 - 15.11.2017

Денеска ќе се одржи првото судско рочиште за предметот „Триста" на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Триста" се однесува на набавка на 300 возила за потребите на МВР, односно за оштетување на државниот буџет за 453.570 евра, а за што е ...

Ѓоко Поповски на обвинителна клупа за набавка на полициски возила

Макфакс - 15.11.2017

Почнува судењето за Ѓоко Поповски, поранешнот помошник на министерот во МВР, Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата.

Денеска почнува судењето за „Триста“

МКД - 14.11.2017

Денеска ќе се одржи првото судско рочиште за предметот „Триста" на Специјалното јавно обвинителство. Судијка за овој предмет е Лидија Петровска, која веќе постапува во два предмети на СЈО, „Тврдина 2" и „Транспортер".

Почнува судењето за „Триста“...

Н.Македонија - 15.11.2017

Почнува судењето за „Триста“ Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство познат како „Триста“ во кој е обвинет поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за ...

Ѓоко Поповски на обвинителна клупа за набавка на полициски возила

Вечер - 15.11.2017

Почнува судењето за Ѓоко Поповски, поранешнот помошник на министерот во МВР, Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата.

Почнува судењето за „Триста“

24 Вести - 15.11.2017

За денеска е закажано првото судско рочиште за предметот „Триста" на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Триста" се однесува на набавка на 300 возила за потребите на МВР, односно за оштетување на државниот буџет за 453.570 евра, а за што е ...

Денеска почнува судењето за „Триста“

Локално - 15.11.2017

Случајот „Триста” се однесува на набавка на 300 возила за потребите на МВР, односно за оштетување на државниот буџет за 453.570 евра Денеска ќе се одржи првото судско рочиште за предметот „Триста” наСЈО.

„Триста“ во судница: Почнува судењето за набавка на возила во МВР

Нова ТВ - 15.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство познат како „Триста“ во кој е обвинет поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за залоупотреба на службена ...

Македонскиот филм „Исцелител“ го освои и Холивуд

еМагазин - 11.12.2017

Уште една фантастична рецензија за македонскиот филм „Исцелител“ на Ѓорче Ставрески пристигнува директно од домот на светската филмска индустрија, Холивуд, и од едно од најзначајните филмски списанија во светот, „Холивуд Репортер“ Холивуд Репортер“ ...

СЈО со „Триста“ на саат - Почнува ново судење

Фактор - 15.11.2017

Специјалното јавно обвинителство продолжува со засиленото темпо на работа и денеска треба да го застапува обвинението кое го покрена за случајот „Триста” за набавка на 300 возила за потребите на МВР, односно за оштетување на државниот буџет за ...

Почнува судењето за „Триста“

ТВ21 - 15.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство познат како „Триста“ во кој е обвинет поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за залоупотреба на службена ...

Ѓоко Поповски на обвинителна клупа за набавка на полициски возила

Канал 77 - 15.11.2017

Почнува судењето за Ѓоко Поповски, поранешнот помошник на министерот во МВР, Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата.

Почнува судењето за „Триста“

Алсат-М - 15.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство познат како „Триста“ во кој е обвинет поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за залоупотреба на службена ...

,,Триста” на СЈО во судница

Канал5 - 15.11.2017

Почнува судењето за Ѓоко Поповски, поранешнот помошник на министерот во МВР, Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата.

Почнува судењето за „Триста“

Слободен Печат - 15.11.2017

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи првото рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство познат како „Триста“ во кој е обвинет поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за залоупотреба на службена ...

Порнешниот помошник министер Ѓоко Поповски на обвинителна клупа за набавка на полициски возила

10без10 - 15.11.2017

Почнува судењето за Ѓоко Поповски, поранешнот помошник на министерот во МВР, Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата.

Ѓоко Поповски на обвинителна клупа за набавка на полициски возила

Точка - 15.11.2017

Почнува судењето за Ѓоко Поповски, поранешнот помошник на министерот во МВР, Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата.