TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер му честиташе на Веа, тој уште не е избран

Макфакс - 12.10.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, беше „излажан“ од лажните извештаи дека фудбалската ѕвезда Џорџ Веа е новиот претседател на Либерија, иако резултатите не се објавени. „Не се случува често ваш поранешен фудбалер да стане претседател на една земја.

Поранешен освојувач на Златна топка нов претседател на Либерија

Кајгана - 12.10.2017

Поранешниот најдобар фудбалер на светот и добитник на Златната топка во 1995 година Џорџ Веах стана претседател на Либерија. Веа славеше на изборите и стана првиот фудбалер кој застанал на чело на некоја држава.

Венгер наседнал на лажни вести, па го прогласи Веа за претседател на Либерија

Дерби - 12.10.2017

Арсен Венгер искрено се радува што неговиот поранешен фудбалер Жорж Веа може да стане претседател на Либерија, но денеска направи гаф на прес-конференцијата на која зборуваше и за оваа тема.

Африканската легенда Џорџ Веа стана претседател на Либерија

Спортклуб - 12.10.2017

Џорџ Веа, своевремено еден од најдобрите фудбалери во светот, освојуваше титули во Италија и Франција, прогласен е за африкански фудбалер на векот, првиот играч од Африка кој ја доби Златната топка во 51.

Легендарниот Жорж Веа избран за претседател  на Либерија

Sport 1 - 12.10.2017

Испиша историј како прв Африканец кој стана најдобар фудбалер на светот, а денеска стана првиот фудбалер кој станал претседател на својата земја - Жорж Веа победи на претседателските избори во Либерија.

Од еден легендарен играч до друг, пораката на Малдини до новиот претседател на Либерија, Џорџ Веа.

Sport M - 12.10.2017

Неколку извештаи од Либерија тврдат дека Џорџ Веа е избран за претседател на државата, иако извештаите не се официјално потврдени. Големиот играч на Милан е сенатор во главниот град на државата, Монровија, од 2015 ...

Некогаш беше најдобар фудбалер во светот, а денес стана ПРЕТСЕДАТЕЛ на својата држава!

Спортски - 12.10.2017

Легендата на Милан и некогаш најдобриот фудбалер во светот конечно успеа да победи на претседателските избори. Жорж Веа ја испиша историјата како првиот Африканец кој станал најдобар фудбалер на планетата, а денес стана првиот фудбалер кој станал ...

Некогаш најдобриот фудбалер на светот избран за претседател на Либерија (видео)

Канал5 - 12.10.2017

Легендарниот фудбалер Џорџ Веа во средата беше избран за нов претседател на Либерија. Своевремено беше еден од најдобрите напаѓачи, добитник на Златната топка и ФИФА наградата за играч на годината (1995 година), победи на изборите и на местото ...

Жорж Веа избран за претседател на Либерија?

Оff.net - 12.10.2017

Некогашниот најдобар фудбалер на светот и еден од најдобрите играчи во историјата на Милан стана прв човек на африканската земја ...

Поранешниот освојувач на „Златната топка“ стана претседател на својата земја

Спортклуб - 12.10.2017

Африканската држава Либерија синоќа доби нов претседател во својот најголем и најпознат син. Своевремено еден од најдобрите и најдоминантните светски играчи, поранешниот фудбалер на Монако, ПСЖ, Милан, Челзи, Манчестер Сити и Марсеј, Џорџ Веа, од ...

Поранешен играч на Милан стана претседател

СуперСпорт - 12.10.2017

Во Либерија вчера се одржаа претседателски избори, а во следните неколку денови и официјално ќе биде познато кој ќе биде новиот претседател на оваа држава. Избирачките места се затворија вчера во 19 часот, а првичните резултати покажуваат дека ...

Поранешен фудбалер на Милан стана претседател на држава

Екипа - 12.10.2017

Своевремено, еден од најдобрите напаѓачи во светот, поранешен фудбалер на Милан, ПСЖ, Челси, Манчестер сити и на Марсеј, Џорџ Веа, стана претседател на Либерија. Некогаш славниот фудбалер победи на претседателските избори во својата земја и на ...

Се чека потврда од ДИК: Ќе стане ли поранешен фудбалер на Милан претседател на држава? (ФОТО)

Sport 1 - 12.10.2017

Многу медиуми во светот веќе го прогласија за нов претседател, но официјалните резултати уште не се готови. Џорџ Веа може да биде новиот предводник на Либерија. Некогашниот напаѓач на Милан, Либериецот Џорџ Веа е еден од двајцата фаворити за нов ...

Поранешен освојувач на Златната топка е новиот претседател на Либерија

Република - 12.10.2017

Поранешниот најдобар фудбалер на светот и добитник на Златната топка во 1995 година Џорџ Веах стана претседател на Либерија. Веа славеше на изборите и стана првиот фудбалер кој застанал на чело на некоја држава.

Венгер наседнал на лажни вести, па го прогласи Веа за претседател на Либерија

Точка - 12.10.2017

Арсен Венгер искрено се радува што неговиот поранешен фудбалер Жорж Веа може да стане претседател на Либерија, но денеска направи гаф на прес-конференцијата на која зборуваше и за оваа тема.

Некогаш беше најдобар фудбалер во светот, а денес стана ПРЕТСЕДАТЕЛ на својата држава!

Таратур - 12.10.2017

Легендата на Милан и некогаш најдобриот фудбалер во светот конечно успеа да победи на претседателските избори. Жорж Веа ја испиша историјата како првиот Африканец кој станал најдобар фудбалер на планетата, а денес стана првиот фудбалер кој станал ...