TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашковски: Истрагите за претходната власт откриваат злоупотреби од неколку милијарди евра

+инфо - 10.11.2017

„Откривме нереално високи трошоци за авиобилети, фиктивно се исплаќале над 2.600 часови месечно прекувремена работа, откривме криминал...“ Најголем дел од откриените злоупотреби се во фаза на истрага, но иако не можам да ви кажам точна бројка, се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски лаже, се занимава со измислици, врши мобинг и прави хајка

Курир - 10.11.2017

-Дрско лаже дека наводно биле злоупотребени милијарди, а во целото интервју манипулира со неколку случаи чија вкупна вредност е неколку десетици илјади евра, лажно преставувајќи ги за некаков криминал.

Рашковски за „Капитал“: Истрагите за претходната власт откриваат злоупотреби од неколку милијарди евра

Стандард - 10.11.2017

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, во интервју за „Капитал“ вели дека најголемиот дел од откриените злоупотреби на претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ се во фаза на истрага, но иако не може да каже точна бројка, тврди дека се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски лаже, врши мобинг и прави хајка

Нетпрес - 10.11.2017

Драги Рашковски изнесува очигледни лаги, дезинформации и лесно доказливи манипулации, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Дрско лаже дека наводно биле злоупотребени милијарди, а во целото интервју манипулира со неколку случаи чија вкупна вредност е неколку ...

Рашковски изнесува дезинформации и лесно доказливи манипулации, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 10.11.2017

„Драги Рашковски дрско лаже дека наводно биле злоупотребени милијарди, а во целото интервју манипулира со неколку случаи чија вкупна вредност е неколку десетици илјади евра, лажно преставувајќи ги за некаков криминал“, реагираат од партијата на ...