TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кобна берба на јаболка за скопјанец, паднал од дрво и починал

Сител - 14.11.2017

Ноќеска во 00,45 часот било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ на 13.11.2017 година околу 15,00 часот бил донесен К.М.(87) од Скопје, кој се здобил со повреди од пад од дрво (берејќи јаболки), по што починал.

Почина старец, паднал од дрво додека берел јаболки

Вечер - 14.11.2017

Осумдесет и седумгодишен скопјанец починал по пад на дрвом на кое берел јаболки. Како што информираат од полицијата, повредениот К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар.

Маж паднал од дрво, почина на КАРИЛ

Курир - 14.11.2017

Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво додека берел јаболки. Поради тешките повреди К.М. починал по полноќ на КАРИЛ.

Старец починал при пад од дрво

Newsroom - 14.11.2017

Старец починал од повредите што ги здобил откако паднал од дрво додека берел јаболка, соопштуваат од МВР. Според истиот извор, вчера околу 15 часот во Ургентниот центар во Скопје бил донесен К.М.

Почина старец, паднал од дрво додека берел јаболки

Макфакс - 14.11.2017

Осумдесет и седумгодишен скопјанец починал по пад на дрвом на кое берел јаболки. Како што информираат од полицијата, повредениот К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар.

Маж паднал од дрво додека берел јаболки, почина на КАРИЛ

Скопје24 - 14.11.2017

Маж на возраст од 87 години им подлегнал на тешките повреди синоќа околу 00:50 часот на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво. Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво ...

Скопјанец починал при пад од дрво

Макфакс - 14.11.2017

Во Ургентниот центар во Скопје бил донесен 87-годишен скопјанец кој берејќи јаболка паднал од дрво по што починал. Од полицијата известуваат дека дека во Ургентниот центар – Скопје, на КАРИЛ, вчера околу 15 часот бил донесен К.М.

Берел јаболка во двор, паднал и починал

Локално - 14.11.2017

Осумдесет и седумгодишен скопјанец починал по пад на дрво на кое берел јаболка. Како што информираат од полицијата, повредениот К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар.

Трагедија во Скопје: Паднал од дрво, починал на КАРИЛ

Press24 - 14.11.2017

Маж на возраст од 87 години им подлегнал на тешките повреди синоќа по полноќ на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво. Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво додека ...

Скопјанец починал при пад од дрво

Вечер - 14.11.2017

Во Ургентниот центар во Скопје бил донесен 87-годишен скопјанец кој берејќи јаболка паднал од дрво по што починал. Од полицијата известуваат дека дека во Ургентниот центар – Скопје, на КАРИЛ, вчера околу 15 часот бил донесен К.М.

Трагедија – берел јаболка,паднал и починал

Sky - 14.11.2017

Осумдесет и седумгодишен скопјанец починал по пад од дрво на кое берел јаболки. Како што информираат од полицијата, повредениот К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар.

Маж паднал од дрво, почина во болница

+инфо - 14.11.2017

Поради тешките повреди К.М. починал по полноќ на КАРИЛ. По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција. Маж на возраст од 87-години им подлегнал на тешките повреди ноќеска на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво.Од полицијата ...

Скопјанец починал при пад од дрво

Кајгана - 14.11.2017

Во Ургентниот центар во Скопје бил донесен 87-годишен скопјанец кој берејќи јаболка паднал од дрво по што починал. Од полицијата известуваат дека дека во Ургентниот центар – Скопје, на КАРИЛ, вчера околу 15 часот бил донесен К.М.

Паднал од дрво додека берел јаболка: 87-годишен маж почина на КАРИЛ

Република - 14.11.2017

Маж на возраст од 87 години им подлегнал на тешките повреди синоќа околу 00:50 часот на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво. Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво ...

Маж настрада берејќи јаболка

МКД - 14.11.2017

Ноќеска во 00.45 часот било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ на 13 ноември околу 15 часот бил донесен К.М.(87) од Скопје, кој се здобил со повреди од пад од дрво ,берејќи јаболки, по што починал.

Дедо почина по пад од дрво

Нетпрес - 14.11.2017

Маж на возраст од 87 години им подлегнал на тешките повреди синоќа околу 00:50 часот на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво. Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво ...

87-годишен старец починал по пад од јаболкница

А1 On - 14.11.2017

Берејќи јаболка 87-годишен старец паднал ид дрвото и од повредите починал во болница. Од МВР информираат дека утрово, 45 минути по полноќ, било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ вечра околу 15 часот бил донесен К.М.

Маж од Скопје паднал од дрво, почина на КАРИЛ

Скопје инфо - 14.11.2017

Маж на возраст од 87 години им подлегнал на тешките повреди синоќа околу 00:50 часот на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво. Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво ...

87-годишен старец починал по пад од јаболкница

Орбис - 14.11.2017

Берејќи јаболка 87-годишен старец паднал ид дрвото и од повредите починал во болница. Од МВР информираат дека утрово, 45 минути по полноќ, било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ вечра околу 15 часот бил донесен К.М.

Скопјанец паднал од дрво, почина во болница

Фокус - 14.11.2017

Осумдесет и седумгодишен маж починал ноќеска на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво, информираа од МВР. Според полицијата, 87-годишниот К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво додека берел ...

Кобна берба на јаболка за скопјанец, паднал од дрво и починал

Exclusive.mk - 14.11.2017

Ноќеска во 00,45 часот било пријавено дека во Ургентниот центар-Скопје, во КАРИЛ на 13.11.2017 година околу 15,00 часот бил донесен К.М.(87) од Скопје, кој се здобил со повреди од пад од дрво (берејќи јаболки), по што починал.

Дедо почина по пад од дрво

Точка - 14.11.2017

Маж на возраст од 87 години им подлегнал на тешките повреди синоќа околу 00:50 часот на КАРИЛ, откако претходно паднал од дрво. Од полицијата информираат дека К.М. од Скопје вчера околу 15 часот бил донесен во Ургентниот центар откако паднал од дрво ...