TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Измамник сакал да продаде „златни“ предмети за 1.000 евра

МКД - 13.09.2017

Радовишката полиција поднесе кривичнa пријавa против Ѓ.Д. (46) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. На 7 август околу 17.30 часот, Ѓ.Д. со уште едно засега непознато лице во златара лоцирана на ул.

Кривична за штипјанец за измама – продал лажно злато за илјада евра

Либертас - 13.09.2017

ПС ОН Радовиш поднесе кривичнa пријавa против Ѓ.Д. (46) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 07.08.2017 година околу 17,30 часот, Ѓ.Д. со уште едно засега непознато лице во златара лоцирана на ул.