TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ќе биде носител во Лигата Д, ждрепката за новото натпреварување на УЕФА е на 24. јануари (ФОТО)

МКД - 07.12.2017

Европската куќа на фудбалот денеска ги обелодени шеширите за ждрепката за Лигата на Нации, Македонија ќе биде носител во Лигата Д Уште кога беше објавена ранг листата за октомври беше јасно дека Македонија ќе биде носител во својата лига, а ова ...

УЕФА потврди, Македонија ќе биде носител во Лигата на нации

24 Вести - 07.12.2017

УЕФА го потврди статусот на Македонија како носител во новоформираната Лига на нации. Тоа ќе биде натпреварување кое ќе ги замени пријателските дуели и ќе ѝ понуди на Македонија многу полесен пат до едно Европско првенство од класичните квалификации.

Лига на нации: Македонија меѓу носителите во Д секцијата (Фото)

Дерби - 07.12.2017

Македонската фудбалска репрезентација ќе биде дел од новото натпреварување на УЕФА наречено Лига на нации, а денеска Европската фудбалска федерација го објави конечниот изглед на шеширите по кои ќе биде извлечена и ждрепка.

Пред жребот за Лигата на нации: Македонија носител во Лигата Д

Екипа - 07.12.2017

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги објави позициите на сите европски репрезентации во пресрет на ждребот за новото натпреварување Лигата на нации, кој ќе се изврши на 24 јануари во Лозана, Швајцарија.

Фото: Македонија носител во лигата на нации, имаме шанси за добра група

Спортклуб - 07.12.2017

Селекцијата на Македонија ќе биде дел од првиот пот, меѓу главните носители во групата Д од новоформираното првенство, Лига на нациите, кое треба да започне од идната година. Со рејтинг на 41.

Македонија носител во Лигата на нации, патот до ЕП никогаш полесен

Gol.mk - 07.12.2017

УЕФА воочи ждрепката за првото издание на Лигата на нации, кое започнува следната година, ги потврди шеширите по кои ќе биде извршена ждрепката на 24 јануари 2018 година во Нион. Избраниците на Игор Ангеловски се носители, како и што беше најавено и ...

Македонија меѓу носителите во Д групата од Лига на Нации

SportMedia - 07.12.2017

Македонија ќе биде во првиот пот меѓу главните носители во Д групата од новоформираната Лига на Нации што треба да стартува следната година. Со рејтингот на 41. место меѓу европските селекции нашата репрезентација ќе има привилегирана позиција при ...

Лига на нации: Македонија меѓу носителите

Сител - 07.12.2017

УЕФА ги објави квалификациските групи од Лигата на нациите во кои е и нашата фудбалска репрезентација која се најде во првиот шешир во групата -Д како еден од носителите на новоформираната Лига која ќе стартува следната година.

Македонија меѓу носителите во Лигата на нации...

Н.Македонија - 07.12.2017

Македонија меѓу носителите во Лигата на нации Фудбалската репрезентација на Македонија е во групата на носители за првото издание на Лигата на нации, потврди УЕФА. Ова беше и најавено, па така македонската селекција на жрепката ќе добие противници ...

УЕФА потврди, на ждрепката за Лигата на Нациите, Македонија ќе биде носител во Лигата Д (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Европската куќа на фудбалот денеска отрки како ќе изгледаат шеширите за ждрепката за Лигата на Нациите и потврди дека „Црвено-жолтите“ ќе бидат носители во Лигата Д Уште кога беше објавена ранг листата за октомври беше јасно дека Македонија ќе биде ...

Лига на нации: Македонија меѓу носителите

Sport M - 08.12.2017

УЕФА ги објави квалификациските групи од Лигата на нациите во кои е и нашата фудбалска репрезентација која се најде во првиот шешир во групата -Д како еден од носителите на новоформираната Лига која ќе стартува следната година.

Македонија носител на група во првото издание на Лигата на нациите

Стандард - 07.12.2017

За првото издание на Лигата на нации, УЕФА ги потврди шеширите и фудбалската репрезентација на Македонија е во групата на носители. Ова беше и најавено, па така нашата селекција на жрепката ќе добие противници кои ќе бидат послабо рангирани на ФИФА ...

Македонија ќе биде носител во ждрепката за Лигата на нации

Шеталиште - 09.12.2017

УЕФА ги објави квалификациските групи од Лигата на нациите во кои е и нашата фудбалска репрезентација која се најде во првиот шешир во групата -Д како еден од носителите на новоформираната Лига која ќе стартува следната година.