TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со боенката на Дедо Мраз до таблет...

Н.Македонија - 18.12.2017

Со боенката на Дедо Мраз до таблет Дојде декември. Повелете прекрасна боенка од патувањето на Дедо Мраз со новогодишните пакетчиња за сите деца. Но почекајте... некој како да фрлил отпадок! Обидете се да го пронајдете.

Запознајте го вистинскиот Дедо Мраз! 79-годишниот Боб Калахан (ФОТО)

Exclusive.mk - 18.12.2017

"Ние сме Дедо Мраз 24 часа на ден", изјави 79-годишниот Боб Калахан, претседател на Братскиот орден на Реал Брадестиот Сантас (Форбс), во едно интервју. "Ако одам во самопослуга, не можам да бидам надвор од сцената. Децата ме гледаат и знаат.

Ѕирнете во домот на Лила: Украсен како од сликовница

Сител - 18.12.2017

Како што е редот за овој период од годината, социјалните мрежи вријат од празнични фотографии, а и нашите познати личности како и секоја година го покажаа амбиентот на местото каде им е срцето- домот.

„Родителите се виновни што децата бараат смартфони и таблети од Дедо Мраз!“

Факултети - 18.12.2017

( Фото: Joe Giddens / Press Association / Pixsell ) Долговечниот британски Дедо Мраз, 82-годишниот Рон Хорниблу, сака да се пошегува со децата кога ќе му седнат во скутот и ќе му кажат дека за Божиќ под елката сакаат да најдат ајпед.

Дедо Мраз дај ми некој денар

Поглед - 17.12.2017

Кога бев дете, си ги разменувавме подароците за Нова Година. Сите над 30 знаат зошто. Божиќ беше повеќе јадење на посна храна и кадење на станот со темјан. И Дедо Мраз не ги купуваше подароците од Хиполeнд, Метро или од онлајн продавници, туку од ...

Она кога Дедо Мраз не ти е омилена личност

Кајгана - 17.12.2017

Фотографиите од деца кои не се воодушевени од сликањето со Дедо Мраз го преплавија интернетот и станаа вирален хит на Instagram и Twitter. Сите можат да се најдат на хаштагот #SantaFail. Помеѓу фотографиите се наоѓаат деца кои плачат, кои се ...

Како се вика Дедо Мраз низ светот

Мама365 - 17.12.2017

Без разлика дали верувате во него или не, сите имате слушнато за Дедо Мраз. Некаде го нарекуваат Дедо Божиќ, а некаде Santa Claus, но дали знаете кое е неговото име низ европските држави? Варијации на името на брадестиот дедо кој носи подароци за ...

Празнична магија: Лила се облече како Баба Мразица и го украси домот како од списание! (ФОТО)

Курир - 18.12.2017

Како што е редот за овој период од годината, социјалните мрежи вријат од празнични фотографии, а и нашите познати личности како и секоја година го покажаа амбиентот на местото каде им е срцето- домот.

Згодна плавуша облечена во костум од Дедо Мраз прошета низ градот- реакцијата на минувачите непроценлива (видео)

Press24 - 16.12.2017

Дедо Мраз е само измислен лик од приказните кој им носи подароци на децата за Божиќ и Нива година, а се работи за стар дедо, обично дебел и со брада. Но, што е Дедо Мраз во споредба со згодна, атрактивна плавуша облечена во костим сличен на оној на ...