TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple ќе одговори на потечените батерии на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Телефони.мк - 06.10.2017

Apple сериозно ќе го разгледа проблемот со наводно потекување на батериите на најновите модели iPhone 8 и iPhone 8 Plus кои од неодамна се во продажба. Повеќе корисници досега го имаат пријавено проблемот со батериите на iPhone 8 и iPhone 8 Plus, но ...

Кинески медиум објави за нов случај со надувување на батеријата на iPhone 8 Plus

Стандард - 06.10.2017

Нов случај, поврзан со надувување на батеријата на новиот iPhone, се третира сериозно во државните медиуми во Кина – најголем пазар на смартфони во светот каде што американската фирма се обидува да ги врати своите добри продажби, пренесува Ројтерс.

Патент за Apple Watch покажува како тој може да се користи за мерење на крвен притисок

Smartportal - 06.10.2017

Мерењето на крвен притисок е прилично едноставна работа и денес на пазарот има најразлични типови на апарати кои можат да го направат тоа. Сепак, има многу луѓе кои супер често го мерат притисокот (како на пример при секоја болка во главата) и за ...

Проблемите на Apple продолжуваат: Нов случај со надувување на батеријата на iPhone 8 Plus забележан во Кина

БркајРабота - 06.10.2017

Нов случај, поврзан со надувување на батеријата на новиот iPhone, стана топ тема во државните медиуми во Кина. Инцидентот доаѓа во време кога Apple испитува слични случаи пријавени во Тајван и Јапонија поврзани со новиот iPhone 8 Plus, кој се надува ...

Среден е проблемот со Apple Watch 3

Телефони.мк - 05.10.2017

Apple лансираше софтверска надградба со која треба целосно да се решат проблемите кои новиот смарт часовник Apple Watch 3 ги имаше со мобилната и безжичната конекција. Надградбата watchOS 4.0.1 веќе е достапна за симнување и со неа се решава ...

На интернет се разгорува нов скандал околу Apple и iPhone: Еве за што станува збор!

Орбис - 05.10.2017

Всушност, студијата покажува сосема поинаков феномен. Студентката Лора Труко докажа дека едно од најпопуларните пребарувања на Google меѓу корисниците на англиски јазик на датумот на лансирање на новиот iPhone е клучната фраза „iPhone slow“.