TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Планот на Барса за во јануари: Валверде го игнорираат – Или Кутињо или никој друг!

Спортклуб - 10.11.2017

Летниот преоден рок на Барселона делуваше како тотално фијаско, но се испостави дека тоа воопшто не испадна онака како што се мислеше. Иако Каталонците го загубија Нејмар, а не успеаја да го доведат Кутињо или Ди Марија, тоа засега не се чувствува.

Во Париз шокирани: Кутињо го молел Ливерпул да не го продаваат во ПСЖ!?

Sport 1 - 10.11.2017

Бразилскиот репрезентативец Фелипе Кутињо, летово беше во фокусот околу евентуален гигантски трансфер вреден преку 150 милиони евра во Барселона, но од преминот во Каталонија не испадна ништо, па за претстојниот зимски преоден рок во трката за ...

Кутињо: Ве молам не ме продавајте во ПСЖ

Спортклуб - 10.11.2017

Бразилецот од редовите на Ливерпул, Кутињо е цврсто решен да си замине од клубот уште во јануари, стаф што јасно им го порачал на челниците на клубот од Енфилд. Англиските медиуми од добро упатени извори откриваат дека Ливерпул се согласил на ...

Мињоле тврди: Можеме да завршиме пред Сити

Точка - 10.11.2017

Голманот на Ливерпул, Симон Мињоле верува дека неговата екипа има капацитет оваа сезона да ја освои шампионската титула во Премиер лигата. Моментално Ливерпул се наоѓа на 5-то место на табелата во Премиер лигата со 12 бодови помалку од Манчестер ...

Паулињо: Барселона е повеќе од клуб, тоа е…

Дерби - 09.11.2017

Бразилецот Паулињо во текот на летниот преоден рок го засили составот на Барселона и во досегашниот дел од сезоната се покажа како полн погодок што е сосема спротивно од она што го мислеа навивачите при неговото доаѓање.

Барселона повторно ќе тргне по Кутињо, понудата ќе биде слична со одбиената

Дерби - 09.11.2017

Барселона повторно ќе се обиде да го ангажира Филипе Кутињо од Ливерпул, објави каталонскиот весник „Спорт“. Според извештајот, личните услови што летоска ги договорија Бразилецот од клубот од „Камп Ноу“ остануваат да важат, а засега е само познато ...

Барса спрема нов напад „тежок“ 120 милиони – на потег се „црвените“!

Спортски - 09.11.2017

Раководството на Барселона воопшто не се откажало од идејата да го доведе Филипе Куртињо на „Камп Ноу“, тврдат каталонските медиуми. Каталонскиот весник „Спорт“ денес излезе со насловна страна на која тврди дека Барселона смета нова офанзива на ...

Кутињо не мисли на Ливерпул, желба му е само Барселона

Gol.mk - 09.11.2017

Филипе Кутињо, бразилскиот фудбалер кој настапува за Ливерпул, побарал трансфер од „Енфилд роуд“ во јануари, а желба му е да потпише за Барселона. Трансфер-сагата која беше актуелна цело лето повторно се активира, откако шпански „Спорт“ излезе со ...

ПСЖ му нуди на Челзи засилување кое што Конте тешко би го одбил

Спортклуб - 09.11.2017

Францускиот првак ПСЖ кој летово купуваше доста, зимово има план да се ослободи од неколку фудбалери. Една од причините е што конкуренцијата е голема и одредени играчи не добиваат премногу шанса за игра, а другата е што мора да го балансираат ...

Кутињо го игнорира Нејмар, трансферот е се поблиску, Ди Марија е жртва на одмаздата

Спортски - 09.11.2017

Работите се јасни по новите информации, изгледа дека на сите им е јасно дека трансфер сагата е решена, а изгледа дека Ди Марија ќе биде единствениот што ќе остане со празни раце. Повторно се активира приказната за Кутињо , Барселона ја зголемила ...

Барселона ќе понуди 120 милиони евра за Кутињо

+инфо - 09.11.2017

Управата на Барселона не се откажува од ангажман на Филипе Кутињо и подготвува нова понуда за играчот на Ливерпул. Управата на Барселона не се откажува од ангажман на Филипе Кутињо и подготвува нова понуда за играчот на Ливерпул.

Лалана наскоро се враќа на терените

Точка - 09.11.2017

Англиските медиуми пренесуваат дека англискиот репрезентативец и фудбалер на Ливерпул, Адам Лалана наскоро ќе се врати на терените. Адам Лалана се повреди на почетокот на август оваа година и тогаш му беше предвидено тримесечно опоравување, што ...

Суарез го повикува Кутињо во Барселона

СуперСпорт - 08.11.2017

Летоска Фелипе Кутињо беше на чекор до трансфер во Барселона, но Ливерпул одби неколку понуди, а најголемата беше во износ од 150 милиони евра. Како што се ближи јануарскиот преоден рок, повторно се повеќе се зборува за трансферот на Кутињо.

Барселона повторно ќе тргне по Кутињо, понудата ќе биде слична со одбиената

Точка - 09.11.2017

Барселона повторно ќе се обиде да го ангажира Филипе Кутињо од Ливерпул, објави каталонскиот весник „Спорт“. Според извештајот, личните услови што летоска ги договорија Бразилецот од клубот од „Камп Ноу“ остануваат да важат, а засега е само познато ...

Барса спрема нов напад „тежок“ 120 милиони – на потег се „црвените“!

Таратур - 09.11.2017

Раководството на Барселона воопшто не се откажало од идејата да го доведе Филипе Куртињо на „Камп Ноу“, тврдат каталонските медиуми. Каталонскиот весник „Спорт“ денес излезе со насловна страна на која тврди дека Барселона смета нова офанзива на ...

Барселона ќе понуди 120 милиони евра за Кутињо

Курир - 09.11.2017

Каталонскиот клуб веќе во зимскиот преоден рок ќе направи нов обид со понуда од 120 милиони евр ада го добие Бразилецот во своите редови, објавија шпански медиуми. Барселона се обиде да го купи Кутињо во текот на летото, но Ливерпул тогаш одби да ...

Барселона ќе понуди 120 милиони евра за Кутињо

Канал5 - 09.11.2017

Управата на Барселона не се откажува од ангажман на Филипе Кутињо и подготвува нова понуда за играчот на Ливерпул. Каталонскиот клуб веќе во зимскиот преоден рок ќе направи нов обид со понуда од 120 милиони евр ада го добие Бразилецот во своите ...

Барселона ќе понуди 120 милиони евра за Кутињо

А1 On - 09.11.2017

Управата на Барселона не се откажува од ангажман на Филипе Кутињо и подготвува нова понуда за играчот на Ливерпул. Каталонскиот клуб веќе во зимскиот преоден рок ќе направи нов обид со понуда од 120 милиони евр ада го добие Бразилецот во своите ...

Барселона ќе понуди 120 милиони евра за Кутињо

Орбис - 09.11.2017

Управата на Барселона не се откажува од ангажман на Филипе Кутињо и подготвува нова понуда за играчот на Ливерпул. Каталонскиот клуб веќе во зимскиот преоден рок ќе направи нов обид со понуда од 120 милиони евр ада го добие Бразилецот во своите ...