TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон за скандалот со „рајските документи“: Околу мене е хаос!

Екипа - 10.11.2017

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, се огласи во јавноста откако неговото име се појави поврзано со скандалот со прикривање данок, обелоденет во т.н. „рајските документи“. Тој истакна дека по скандалот околу него се направил хаос, но ...

Розберг: Конфликтот со Хамилтон беше позитивен

Точка - 09.11.2017

Нико Розберг инсистира дека неговата фрустрирачка врска со тимскиот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон, всушност била мошне позитивна. Двајцата беа пријатели уште од младите денови како тркачи во картинг.

Хорнер не сака промени во форматот на тркачкиот викенд

Точка - 09.11.2017

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, не верува дека елиминацијата на петочните тренинг сесии ќе доведат до некаков бенефит за Формула 1. Во период кога спортот се подготвува за трансформација, од комерцијална и од спортска гледна точка и со ...

Хамилтон заглавен во скандал со „Рајските документи“

Екипа - 09.11.2017

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, не платил данок на додадена вредност за неговиот приватен авион вреден 16.5 милиони фунти. Долгот на Хамилтон е откриен со отворањето на т.н.

Хорнер: Алонсо ќе беше возач на Ред Бул

Точка - 08.11.2017

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер објави дека за малку ќе потпишеле договор со Фернандо Алонсо. Шпанецот беше дел од Рено Ф1 во 2008 година и се припремал за промена наредната сезона. „За малку не го потпишавме Алонсо.

Се зголемува бројот на светскиот џет сет во „Рајските документи“

24 Вести - 09.11.2017

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон и еден од најдобро платените спортисти во светот, не платил данок за неговиот приватен авион вреден над 16 милиони фунти. "Би-Би-Си" и "Гардијан" објавија дека Хамилтон избегнувал да плаќа ...

Хамилтон затајувал данок

Слободен Печат - 09.11.2017

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, не платил данок на додадена вредност за неговиот приватен авион вреден 16.5 милиони фунти. Долгот на Хамилтон е откриен со отворањето на т.н.