TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска краен рок за потписот на Иванов на ребалансот на буџетот

Нова ТВ - 13.08.2017

Денеска е крајниот рок до кога претседателот Ѓорге Иванов треба да го потпише ребалансот на буџетот, кој веќе шести ден е во неговиот Кабинет. Иванов е на годишен одмор надвор од земјата. -Очекуваме претседателот Иванов да го потпише указот за ...

Краен рок претседателот да го потпише ребалансот на буџетот

Р.С.Европа - 13.08.2017

Истекува крајниот рок во кој што претседателот Ѓорге Иванов треба да го даде својот потпис за ребалансот на буџетот, кој шести ден е во неговиот Кабинет. Иванов е на годишен одмор надвор од земјата.

Ребалансот на буџетот го чека претседателот, Иванов е на одмор

А1 On - 13.08.2017

Ребалансот на буџетот, кој беше изгласан од Закондавниот дом, шести ден чека потпис од претседателот Ѓорге Иванов за да биде објавен во „Службен весник“ и да стапи на сила. Утре е крајниот рок до кога Иванов треба да стави потпис, доколку го ...

Ребалансот на буџетот чека потпис од Иванов, рокот истекува утре

+инфо - 12.08.2017

Ако Иванов го пропушти рокот, треба на писмено да го извести Собранието за причините зошто не ставил потпис на ребалансот. Изгласаниот ребаланс на буџетот шести ден ќека потпис од претседателот Ѓорге Иванов.

Иванов се уште не го потпишал ребалансот на буџетот

24 Вести - 12.08.2017

Ребалансот на буџетот шести ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Утре е крајниот рок до кога тој треба да го стави својот потпис, но најверојатно Иванов е на одмор надвор од државата.

Денеска краен рокот за потпис на Иванов на ребалансот на буџетот

Press24 - 13.08.2017

Денеска е крајниот рок до кога претседателот Ѓорге Иванов треба да го потпише ребалансот на буџетот, кој веќе шести ден е во неговиот Кабинет. Иванов е на годишен одмор надвор од земјата. -Очекуваме претседателот Иванов да го потпише указот за ...

Ребалансот на буџет чека потпис од Иванов

Фактор - 13.08.2017

Истекува крајниот рок до кој што шефот на државата, Ѓорге Иванов треба да го потпише ребалансот на буџетот. Ребалансот шести ден е во неговиот Кабинет, а претседателот е на годишен одмор надвор од земјата.

Зошто Иванов не го потпишал ребалансот на буџетот?

Фактор - 12.08.2017

Ребалансот на буџетот шести ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Утре е крајниот рок до кога тој треба да го стави својот потпис, но најверојатно Иванов е на одмор надвор од државата, пренесува ТВ 24 .

Иванов не го потпишал ребалансот на буџетот, избегал на одмор на непозната локација

Сакам да кажам - 11.08.2017

Ребалансот на Буџетот за 2017 година петти ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Рокот за потпишување е седум дена, преостануваат уште два, а Иванов си заминал на одмор надвор од државата, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.

Ребалансот на буџет чека потпис од Иванов

Тера - 13.08.2017

Истекува крајниот рок до кој што шефот на државата, Ѓорге Иванов треба да го потпише ребалансот на буџетот. Ребалансот шести ден е во неговиот Кабинет, а претседателот е на годишен одмор надвор од земјата.

Иванов никако да го потпише ребалансот на Буџетот

Локално - 12.08.2017

Ребалансот на буџетот шести ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Утре е крајниот рок до кога тој треба да го стави својот потпис, но најверојатно Иванов е на одмор надвор од државата.

Иванов не го потпишал ребалансот на буџетот – избегал на одмор

Либертас - 11.08.2017

Ребалансот на Буџетот за 2017 година петти ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Рокот за потпишување е седум дена, преостануваат уште два, а Иванов си заминал на одмор надвор од државата, пренесува СДК.

Иванов заминал на одмор без да го потпише Ребалансот на Буџетот

Фокус - 11.08.2017

Ребалансот на Буџетот за 2017 година петти ден стои во кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов непотпишан. Рокот за потпишување е седум дена, преостануваат уште два, а Иванов си заминал на одмор надвор од државата, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК .