TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нормализиран сообраќајот на грчките гранични премини

Канал5 - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Нормализиран сообраќајот на граничните премини за влез во Грција

Скопје инфо - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани, Евзони и Ники, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран, информираше утрово АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози .

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран

Локално - 10.11.2017

– Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 ...

Штрајк на грчките цариници ги затвори трите гранични

Сител - 09.11.2017

Македонско грчката граница денеска најлесно може да се помине пешки. Грчките цариници од утрово ги спуштија рампите на сите три прмини со Македонија. Причината е штрајк на вработените во нивната царина.

Блокирани граничните премини со Грција поради штрајк на грчките цариници

Фокус - 09.11.2017

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека утринава е отпочнат штрајкот на грчките цариници и тоа на граничниот премин ,,Меџитлија” (граничен премин ,,Ники”) штрајкот започнал во 05.00 часот и ќе трае до 05.00 часот на 10.11.2017 година.

Затворени граничните премини кон Грција

24 Вести - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници повторно се затворени граничните премини Дојран и Меџителија за секаков вид сообраќај. Единствено на Богородица кај гевгелија се пропуштаат возила на секој половина час.

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

+инфо - 09.11.2017

Штрајкот на „Дојрани“ ќе трае до 23 часот, и ќе се пропуштаат само пешаци. Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ ...

Преку Меџитлија и Дојран во Грција само пеш...

Н.Македонија - 09.11.2017

Преку Меџитлија и Дојран во Грција само пеш Поради штрајк на грчките цариници од изутрината во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничките премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само само ...

Преку Меџитлија за во Грција само пеш

Тера - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници на 09.11.2017, г.п. Дојрани ќе биде затворен за патнички и товарни возила во период од 05:00 до 23:00 часот, ќе се пропуштаат само пешацис, соопшти АМСМ. На граничниот премин Евзони, штрајкот започна од 05:00 часот ...

Штрајк на грчките погранични служби

365 - 09.11.2017

Со автомобил во Грција може да се влезе само преку преминот Богородица-Евзони, поради штрајк на грчките погранични служби. На другите гранични премини влез или излез е возможен само пешки.

Апсење кај македонско - грчката граница кај Дојран

Press24 - 09.11.2017

Тројца државјани на Албанија се уапсени откако илегално се обиделе да ја преминат границата македонско-грчката граница Македонската полиција извести дека вчера во 13 часот и 40 минути во селото Николич, кај местото викано „Црква“, од страна на ...

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница кај Дојран

Курир - 09.11.2017

Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен надзор Стар Дојран, при обид за илегален премин на македонско-грчката граница ги привеле Б.В.(35), Б.К.(25) и Ф.Г.

Затворен граничниот премин кон Грција

Пулс24 - 09.11.2017

За денеска е најавен штрајк на граничните премини со Грција, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во синоќешниот извештај за состојбата на патиштата. Поради штрајк на грчките цариници на 09.11.2017, г.п.

Нормализиран сообраќајот на граничните премини со Грција

Макфакс - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа ...

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран

МРТ - 10.11.2017

Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, а штрајкот на граничниот премин Меџитлија траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, ...

Во прекин железничкиот сообраќај со Грција

Макфакс - 09.11.2017

Tоварниот железнички сообраќај помеѓу Република Македонија и Република Грција е во прекин од 9 часот утринава, информираат од МВР. Грчките цариници изутринава започнаа штрајк на граничниот премин ,,Меџитлија” (граничен премин ,,Ники”).

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

ТВ21 - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Автомотосојузот на ...

Преку „Меџитлија“ и „Дојран“ во Грција само пеш, на „Богородица“ повремено со автомобил

А1 On - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници од изутрината во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничките премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само само патнични возила.

Само пешки на граничните премини со Грција, на „Евзони“ повремено се пуштаат и автомобили

Шеталиште - 09.11.2017

Од АМСМ информираат дека поради штрајк на грчките цариници на 09.11.2017, г.п. Дојрани ќе биде затворен за патнички и товарни возила во период од 05:00 до 23:00 часот, ќе се пропуштаат само пешаци.

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница кај Дојран

Сител - 09.11.2017

При обид илегално да ја минат македонско-грчката граница кај Дојран, вчера се приведени тројца албански државјани. Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен ...

Нормализиран сообраќајот на граничните премини со Грција

Кајгана - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа ...

Граничните премини кон Грција отворени

А1 On - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, ...

Во прекин железничкиот сообраќај со Грција

Скопје24 - 09.11.2017

Tоварниот железнички сообраќај помеѓу Република Македонија и Република Грција е во прекин од 9 часот утринава, информираат од МВР. Грчките цариници изутринава започнаа штрајк на граничниот премин ,,Меџитлија” (граничен премин ,,Ники”).

Штрајкуваат грчките цариници, во Грција се влегува само преку „Евзони“

Денар - 09.11.2017

Од изутрината во пет часот затворени за сообраќај се граничните премини кон Грција, „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Преку „Меџитлија“ и „Дојран“ во Грција само пеш, на „Богородица“ повремено со автомобил

Канал5 - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници од изутрината во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничките премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само само патнични возила.

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница кај Дојран

МРТ - 09.11.2017

Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен надзор Стар Дојран, при обид за илегален премин на македонско-грчката граница ги привеле Б.В.(35), Б.К.(25) и Ф.Г.

Граничните премини со Грција се проодни

Денар - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа ...

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран...

Н.Македонија - 10.11.2017

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија.

Железничкиот сообраќај со Грција е во прекин

Денар - 09.11.2017

Tоварниот железнички сообраќај помеѓу Република Македонија и Република Грција е во прекин од 9 часот утринава, информираат од МВР. Грчките цариници изутринава започнаа штрајк на граничниот премин ,,Меџитлија” (граничен премин ,,Ники”).

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

Сител - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Автомотосојузот на ...

Преку „Меџитлија“ и „Дојран“ во Грција само пеш, на „Богородица“ повремено со автомобил

Алфа - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници од изутрина во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничните премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само патнични возила.

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница кај Дојран

Стандард - 09.11.2017

При обид илегално да ја минат македонско-грчката граница кај Дојран, вчера се приведени тројца албански државјани. Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен ...

Нормализиран сообраќајот на граничните премини со Грција

Точка - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа ...

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран

Курир - 10.11.2017

Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, а штрајкот на граничниот премин Меџитлија траеше до 5 часот утринава. На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Штрајкови: Грчка граница може да преминете само пеш

Фактор - 09.11.2017

Нови штрајкови ја тресат соседна Грција. Од утрово е отпочнат штрајкот на грчките цариници и тоа на граничниот премин ,,Меџитлија” (граничен премин ,,Ники”) штрајкот започнал во 05.00 часот и ќе трае до 05.00 часот на 10.11.2017 година.

Преку Дојрани и Ники само пеш, на Евзони повремено со автомобил

МКД - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини Дојрани и Ники и се пропуштат само пешаци, а на Евзони повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Автомотосојузот на Македонија ...

Преку „Меџитлија“ и „Дојран“ во Грција само пеш, на „Богородица“ повремено со автомобил

Либертас - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници од изутрината во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничките премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само само патнични возила.

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница

Нетпрес - 09.11.2017

При обид илегално да ја минат македонско-грчката граница кај Дојран, вчера се приведени тројца албански државјани. Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен ...

Нормализиран сообраќајот на граничните премини со Грција

Канал 77 - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа ...

Граничните премини кон Грција отворени

Орбис - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, ...

Во прекин железничкиот сообраќај со Грција

Sky - 09.11.2017

Tоварниот железнички сообраќај помеѓу Република Македонија и Република Грција е во прекин од 9 часот утринава, информираат од МВР. Грчките цариници изутринава започнаа штрајк на граничниот премин Меџитлија (граничен премин Ники).

Преку Дојрани и Ники само пеш, на Евзони повремено со автомобил

Нова ТВ - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Автомотосојузот на ...

Преку „Меџитлија“ и „Дојран“ во Грција само пеш, на „Богородица“ повремено со автомобил

Орбис - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници од изутрината во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничките премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само само патнични возила.

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница

Точка - 09.11.2017

При обид илегално да ја минат македонско-грчката граница кај Дојран, вчера се приведени тројца албански државјани. Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен ...

Заврши штрајкот на грчките цариници, границите отворени

Нова ТВ - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани, Евзони и Ники, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран, информираше утрово АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози.

Граничните премини кон Грција отворени, сообраќајот нормализиран

Press24 - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини кон Грција, којшто беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, денеска е нормализиран, соопшти утринава Авто мото сојузот на Македонија. Граничните премини Евзони и Дојрани беа затворени до синоќа до 23 часот, ...

Преку „Дојрани“ и „Ники“ само пеш, на „Евзони“ повремено со автомобил

Скопје24 - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници, од изутрина во пет часот се затворени за сообраќај граничните премини „Дојрани“ и „Ники“ и се пропуштат само пешаци, а на „Евзони“ повремено се пропушаат патнички возила и пешаци, соопшти Автомотосојузот на ...

Преку „Меџитлија“ и „Дојран“ во Грција само пеш, на „Богородица“ повремено со автомобил

Сител - 09.11.2017

Поради штрајк на грчките цариници од изутрината во 5 часот во целосен прекин е сообраќајот на граничките премини Меџитлија и Стар Дојран, а на граничниот премин Евзони повремено се пропуштаат само само патнични возила.

Приведени тројца албански државјани на македонско-грчката граница кај Дојран

Скопје24 - 09.11.2017

При обид илегално да ја минат македонско-грчката граница кај Дојран, вчера се приведени тројца албански државјани. Како што соопшти полицијата, вчера во 13:40 часот во село Николич, кај местото „Црква“, патролен тим од Полициска станица за граничен ...

Нормализиран сообраќајот на граничните премини со Грција

Вечер - 10.11.2017

Сообраќајот на граничните премини Дојрани и Евзони, кој беше во прекин поради штрајк на грчките цариници, е нормализиран. На граничниот премин Ники штрајкот траеше до 5 часот утринава. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа ...