TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаневски после Розенборг: Заслуживме три бода

Вардар - 08.12.2017

Шефот на стручниот штаб на Вардар Чедомир Јаневски, по завршувањето на натпреварот со Розенборг на прес-конференција истакна дека тимот требало да освои три бода, и дека овој еден бод не ги задоволува вкусовите, после она што се случуваше на теренот ...

Најнеобичните копачки во Лига Европа денеска ги имаше фудбалер на Вардар (ФОТО)

МКД - 08.12.2017

Ерменскиот фудбалер на Вардар, Барсегјан носеше копачки со ликот на „Дизни“, Мини Маус, дефинитивно најнеобичните копачки денеска во Лига Европа. ...

Погба му е другар, но не ги остави ниту Вардарци, малиот Јане беше дел од историскиот бод (ФОТО)

МКД - 08.12.2017

Малиот Јане Велковски од Скопје излезе со фудбалерите на Вардар на почетокот од мечот против Розенборг во Лига Европа, иако е другар со Погба тој навива и за македонскиот шампион. Малиот Јане кој е врзан во количка со дијагноза на Спинална мускулна ...

И еден бод, е добар плод за дебитантот Вардар (Фотогалерија)

SportMedia - 08.12.2017

И еден бод е добар плод, за крај на првата и историска авантура на Вардар во фаза по групи во Европа Лигата. Македонскиот шампион конечно го покажа лицето кое се очекуваше и со реми против Розенборг избегна да заврши без ниту еден бод во дебито на ...

Јаневски: Заслуживме со три бода да ја завршиме авантурата во Европа, штета што не го победивме Розенборг

МКД - 07.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски жали што не славеле во дуелот со Розенборг, вели дека „Црвено-црните" заслужиле победа за крај на авантурата во Лига Европа Во последното коло од групната фаза во најмасовното европско натпреварување, Вардар на ...

Гачевски си играше со куче за време на мечот со Розенборг (ФОТО)

МКД - 08.12.2017

Покрај голот на Вардар, највозбудлив момент за присутните на „Филип Втори“ арената беше влетувањето на куче на теренот во текот на второто полувреме од натпреварот. Голманот на Вардар, Филип Гачевски си поигра со кучето кое во текот на второто ...

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа

24 Вести - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод во својот историскиот настап во групната фаза од Лига Европа, откако вечерва во Скопје против Розенборг одигра нерешено 1:1. Вардар можеше и заслужи да го освои целиот плен, но победата во последното коло од Л-групата ја ...

Многу шанси, на крајот само бод со Розенборг

Вардар - 07.12.2017

Македонскиот претставник во Лигата на Европа Вардар вечерва заслужи да дојде до три бода, но на крајот освои само бод во дуелот со Розенборг. Многу шанси имаше нашиот тим и при 1:0 и при 1:1, но голманот на норвешкиот тим беше на нивото и успеваше ...

Грнчаров: Вардар може против екипи како Розенборг, но далеку сме од Зенит и Реал Сосиедад

SportMedia - 08.12.2017

Вардар може да се носи со екипи од рангот на Розенборг, но сепак сме далеку за да играме рамноправно со подобри клубови од калибарот на Зенит и Реал Сосиедад. Штета што вечерва не победивме, бидејќи бевме подобри од Норвежаните", вели капитенот на ...

Грнчаров: Со вакви вложувања далеку сме од Европа, треба трипати повеќе ако сакаме да играме ЛШ!

Sport 1 - 07.12.2017

Капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров по историскиот бод на црвено-црните, прв во Лига Европа со Розенборг, изкави дека македонскиот првак може да се носи со вакви екипи како норвешкиот првак, но за нешто повеќе со екипи како Зенит и Реал Сосиедад тоа ...

Се радуваме, но Вардар сепак е најслаб во Лигата Европа

Спортклуб - 07.12.2017

Денешниот ден (7 декември 2017 година) ќе остане запишан во историјата на македонскиот фудбал како ден кога првата наша екипа освои бод во групната фаза од Лигата Европа. Се разбира, Вардар.

Николов: Многу промашувавме, казната нѐ стигна!

Gol.mk - 07.12.2017

Бобан Николов, еден од лидерите на Вардар во средниот ред, по ремито против Розенборг (1-1) беше задоволен од бодот, но е уверен дека македонскиот тим заслужил повеќе од средбата со норвешкиот претставник.

Грнчаров: Ако Самсоненко вложи трипати повеќе, Вардар ќе може во ЛШ!

Gol.mk - 07.12.2017

Бобан Грнчаров, капитенот на Вардар, по ремито против Розенборг (1-1) не беше задоволен од резултатот. Изјави дека „црвено-црните“ ги заслужиле трите бода, а во анализата за настапот во групната фаза беше реален и потенцира дека е потребен влог од ...

Прв бод за Вардар во Лига Европа, Розенборг се спаси од пораз (ВИДЕО)

МКД - 07.12.2017

Вардар одигра 1-1 против Розенборг во последното коло од Лига Европа и го освои првиот, историски европски бод групна фаза, но „црвено-црните“ можат да жалат што не дојдоа и до победа. Во последното коло од Лига Европа, Вардар го одигра најдобриот ...

Итало: Жалам што не победивме за нашата публика и за себе!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар ја заврши групната фаза во Лига Европа со одлична игра и прв бод во историјата на нашата земја. Денес, на „Филип втори“ вардарци ремизираа против Розенборг, иако имаа шанса и за повеќе.

Западот во пламен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 07.12.2017

Пиротехничко шоу на вардаровите навивачи. Вардар со еден освоен бод ја заврши својата авантура во дебитантската сезона од Лига Европа, а повторно фантастично издание на трибините имаа неговите најверни навивачи, популарните „Комити“ кои во второто ...

Јаневски: Извонредна игра, посебно во првото полувреме, заслуживме победа...

24Фудбал - 07.12.2017

Стратегот од клупата на македонскиот првак задоволен од изданието на неговите избраници, но вели исходот е разочарувачки. Вардар со реми од 1-1 против Розенборг на домашен терен ја заврши сезоната во Лига Европа, со пет порази и еден нерешен ...

Јаневски: Не можеме да бидеме задоволни со еден бод…

Екипа - 07.12.2017

Вардар по петте убедливи порази, на збогувањето од групната фаза во Лига Европа ремизираше (1-1) против Розенборг во Скопје. Некој ќе рече, историски бод, но тренерот Чедомир Јаневски не е задоволен, и вели дека со вечерашната игра неговиот тим ...

Јаневски: Заслуживме да ја завршиме Лига Европа со три бода!

Gol.mk - 07.12.2017

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по ремито против Розенборг беше задоволен од играта на мечот против норвешкиот претставник и потенцира дека „црвено-црните“, со својата игра, заслужиле повеќе од реми на средбата на арената „Филип Втори“.

(ВИДЕО) Куче влета на теренот на дуелот Вардар-Розенборг

Фокус - 07.12.2017

Интересна ситуација се случи не вечерашниот натпревар од Лига Европа меѓу Вардар и Розенборг. Додека траеше дуелот, разиграно куче влета на теренот. Играта беше прекината додека куче само не реши да го напушти тревникот.

Јаневски: Штета што не ја крунисавме добрата игра со победа

SportMedia - 07.12.2017

Чедомир Јаневски и неговите избраници конечно имаат причини за повеќе оптимизам, по добриот настап против Розенборг и првиот бод во историскиот настап на Вардар во Европа Лигата. На крајот сепак Вардар избегна да го заврши дебито без освоен бод.

„Најверниот навивач“ на Вардар го прекина мечот со Розенборг (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод во Лига Европа и во последниот настап успеа да прикаже најдобра игра во дебитантскиот настап во групната фаза на ова натпреварување, а навивачите беа сведоци и на еден невообичаен момент на арената „Филип Втори“.

Вардар не загуби од Розенборг, но е најлош тим од сите 48 во Лига Европа

Екипа - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар ремизираше (1-1) против Розенборг на арената “Филип Втори“ на шестиот, последен натпревар од групната фаза од Лигата на Европа. Го освои првиот, историски, бод, но остана најлошиот тим од сите 48 во годинашното европско ...

Вардар со реми и еден освоен бод го заврши своето учество во Лига Европа (ФОТО + ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот првак со еден бод ја завршува своето прво, дебитантско учество во Лига Европа откако ремизираше на домашен терен во Скопје против Розенборг. Вардар одигра реми против Розенборг со 1-1 на домашен терен во шестото, последно коло од ...

Јаневски: Им честитам на момците, заслуживме повеќе

Спортски - 07.12.2017

Веднаш по натпреварот конференција одржа тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски. „Сакам да им честитам на моите фудбалери, одиграа одлично во првиот дел, создававме шанси, но за жал постигнавме само еден гол.

ВИДЕО: Вардар одигра за три бода, но со реми се прости од историскиот настап во ЛЕ!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар со реми ги заврши настапите во фудбалската Лига на Европа. До првиот бод „црвено-црните“ дојдоа на домашен терен, против Розенборг, со кого одиграа 1-1 (1-1). Тимот на Јаневски имаше контрола на играта и доминација и може ...

Вардар со бод, но и со парички ги заврши настапите во Европа лига

Спортклуб - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар го поправи колку толку лошиот впечаток по стартните средби во Европа лига. Во претходното коло кај Зените загуби со минимален резултат од 2-1, а вчерва стигна до историски бод, по ремито против Розенборг со ...

Историски бод за Вардар, Розенборг се провлече во Скопје (Видео)

Дерби - 07.12.2017

Македонскиот претставник Вардар со еден освоен бод го заврши своето прво историско учество во групната фаза во Лига Европа. Најдобриот македонски фудбалски колектив вечерва во шестиот меч во групата Л ремизираше со Розенборг играјќи 1-1, но може да ...

ИСТОРИЈА: Вардар го освои првиот бод во Лигата Европа

Спортклуб - 07.12.2017

Дебитантското издание во Лигата Европа, сепак, не е тотален дебакл за екипата на Вардар. Македонскиот првак одигра нерешено (1-1) против Розенборг во последното коло од групната фаза и го освои првиот бод во историјата во ова натпреварување.

Вардар со историски прв бод го заврши дебито во Лига Европа (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Макеоднскиот шампион Вардар го запиша првиот историски бод во својот дебитантски настап во Лига Европа, по денешното реми 1-1 со норвешки Розенборг во последното коло во најмасовното натпреварување.

Вардар со реми се прости од Лигата на Европа

СуперСпорт - 07.12.2017

Екипата на Вардар одигра нерешено 1:1 против Розенборг во последното коло од групната фаза во Лигата на Европа. Ова е историски бод за Вардар и воопшто за една македонска екипа во една групна фаза од големите европски натпреварувања.

ВИДЕО: Фелипе како Роналдињо - Бразилецот ги излуди норвешките дефанзивци

Gol.mk - 07.12.2017

Хуан Фелипе е вистински фудбалски мајстор. Бразилецот во таборот на Вардар со магичен потег во стилот на големиот Роналдињо, ја надмудри одбраната на Розенборг. Погледнете ја инвидуалната мајсторија на најдобриот фудбалер на Вардар.

Вардар освои почесен бод, но остана најслаба екипа во Лига Европа

Сакам да кажам - 07.12.2017

Фудбалерите на Вардар освоија почесен бод на крајот на групната фаза на Лига Европа, но со тоа, сепак, не го избегнаа статусот на најслаба екипа во годинашната сезона. Во последното, шесто коло, македонскиот првак одигра 1:1 со норвешки Розенборг на ...

Да не биде без ич - Вардар го oсвои историскиот бод со реми против Розенборг

SportMedia - 07.12.2017

Вардар го освои историскиот бод во првото учество во фаза по групи во Европа Лигата, со реми, 1:1 против Розенборг во последниот меч во Л групата. Можеше да биде и победнички крај на мечевите во Европа, откако Вардар поведе во 9.

Историскиот прв бод на Вардар му донесе – 120 илјади евра

Sport 1 - 07.12.2017

Вардар вечерва успеа да го запише првиот бод против Розенборг во последното коло во Лига Европа, а овој прв историски бод за црвено-црните донесе 120 илјади евра во касата на вардарци. Црвено-црните, кои за најголемиот клупски успех во историјата на ...

Комити ги намолија вардарци да ги поздрават и им порачаа: Сакаме титула! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

И покрај тоа што Вардар одигра катастрофално во Лигата на Европа, сепак неговите најверни навивачи покажаа и докажаа дека се со клубот и во добро и во лошо. Така беше и вечерва, кога Вардар со бод ја затвори европската бламажа, а по дуелот со ...

Историски бод за Вардар во Лига Европа

Стандард - 07.12.2017

Екипата на Вардар го заврши своето прво учество во групната фаза во Лига Европа откако вечерва ремизираше со Розенборг 1:1 во Скопје. Вардар го одигра најдобриот натпревар во второт по силина европско натпреварување, но македонскиот шампион не ги ...

Вардар ремизираше против Розенборг, а одигра за победа, и статистиката го потврдува тоа! (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Македонскиот шампион достојно се прости од настапите во дебитантската сезона во Лига Европа. Вардар одигра реми со резултат 1-1 против Розенборг на домашен терен во последното, шесто коло од групата „Л“ во Лига Европа, го заврши своето учество во ...

Вардар поради ремито за крај ќе „ќари“ 120.000 евра од УЕФА!

Gol.mk - 07.12.2017

Македонскиот првак Вардар со реми против Розенборг се прости од Лигата на Европа (1-1), а тоа ќе донесе и бенефит во клупската каса. Нерешениот исход во Скопје ќе донесе и премија од УЕФА, прва, резултатска за Вардар оваа година.

Вардар го освои првиот бод за македонскиот фудбал во Европа...

Н.Македонија - 07.12.2017

Вардар го освои првиот бод за македонскиот фудбал во еврокуповите Вардар го освои првиот бод за еден македонски фудбалски клуб во групната фаза на европските купови, со ремито против Розенборг 1-1 во последното коло од групната фаза во Лига Европа, ...

Розенборг ја имаше најбрзата прес-конференција во историјата

Sport 1 - 07.12.2017

Розенборг ја одржа најбрзата прес-конференција во историјата на Лига на Европа, која траеше само 3 секунди. Тренерот на норвешкиот тим ги праша медиумите дали има прашања за него, откако никој не се пријави за прашања, Каре Ингебритцен рече само, ...

Ова пиротехничко шоу на вардаровите навивачи ќе го чини многу клубот (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Армијата вардарови навивачи на Западната трибина од „Филип Втори“ приреде пиротехничко шоу на мечот со Розенборг. Вардар против Розенборг вечерва ја завршува дебитантската сезона во Лига Европа, а на трибините од „Филип Втори“ арената во Скопје ...

КРАЈ: Одлично прво, досадно второ полувреме, Вардар со бод се простува од Европа (Видео)

Спортски - 07.12.2017

Натпреварот на Вардар против Розенборг започнува за десетина минути следете се што се случува ТУКА… Почеток на натпреварот… 2 – Одлична шанса за Вардар, но одбраната на Зенит расчисти само корнер за нашиот претставник… 4 – Прекршок за Розенборг во ...

ВИДЕО: Разиграно куче направи прекин на дуелот Вардар - Розенборг!

Gol.mk - 07.12.2017

На натпреварот меѓу Вардар и Розенборг се случи интересен момент, откако куче влета на терен и се забавуваше неколку минути. „Комитите“ запалија пиротехника, а шоуто го комплетира - куче! Од еден од влезовите, тоа влезе на теренот и реши да се ...

Му треба помош на Вардар: Кучето се изнервира, сакаше да даде гол (ФОТО)

Екипа - 07.12.2017

Го игра Вардар последниот меч од Лигата на Европа, и се труди да оствари победа против Розенборг. Но, не им оди на „црвено-црните“ во второто полувреме, па едно куче влета на теренот, покажувајќи нервоза… И тоа сака Вардар да стигне до победа, па не ...

Вардар во финишот од полувремето со кобна грешка дозволи израмнувачки гол за Розенборг на полувремето (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.12.2017

Полувреме на мечот во Скопје, нашиот претставник игра одлично против норвешкиот шампион но во самиот финиш на првиот дел направи грешка со што му дозволи на гостинот да стигне до израмнување.

Итало ја тресе мрежата на Розенборг, Вардар води! (ВИДЕО)

МКД - 07.12.2017

Вардар го има првото водство во Лига Европа откако со гол на Итало во деветата минута поведе против Розенборг со 1-0. Вардар одлично го започна натпреварот против Розенборг на кој ги брка првите бодови.

(ВИДЕО) Неочекуван гости на „Филип Втори“: Куче го прекина мечот меѓу Вардар и Розенборг

Спортклуб - 07.12.2017

Убавата атмосфера на “Филип Втори” ја дополни едно куче кое влезе на теренот на 15 минути пред крајот на мечот меѓу Вардар и Розенборг. Кучето сакаше да си игра, па ги насмеа и навивачите и фудбалерите кои едвај успеаја да го избркаат од теренот за ...

Непоканет гостин на теренот од мечот на Вардар против Розенборг (ФОТО)

24Фудбал - 07.12.2017

Играта на мечот во Скопје имаше прекин од една минута, прекинот го предизвика куче. Куче влезе на теренот од мечот помеѓу Вардар и Розенборг во Лига Европа, ова се случуваше во 73. минута, а истиот настан донесе прекин од речиси една ...

Познат стартниот состав на Вардар за дуелот со Розенборг

Алсат-М - 07.12.2017

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечерва во Скопје на Националната Арена „Филип Втори“ (почеток 21:05 часот) го игра последниот натпревар од 6.коло од групата Л од Лига Европа против шампионот на Норвешка Розенборг.