TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер го помина Фергусон !

СуперСпорт - 17.07.2017

Менаџерот на Арсенал,Арсен Венгер е најдолго вековниот тренер во историјата на Премиер Лигата. Овој 67 годишен тренер е во Арсенал уште од 1996 и на клупата има поминато 7583 дена. Венгер успеа да го надмине дури и Сер Алекс Фергусон кој беше во ...

Волкот пред потпис со Евертон

Шеталиште - 17.07.2017

Тренерот на фудбалерите на Евертон, Роналд Куман, размислува да го купи напаѓачот на Арсенал, Тео Волкот, кој во изминатата сезона главно ја грееше клупата на лондончани, пишуваат дел од медиумите во Англија.

Борусија Дортмунд преговара со Арсенал за Жиру

Стандард - 17.07.2017

Арсенал започна преговори со Борусија Дортмунд за продажбата на францускиот репрезентативец Оливие Жиру. Според „Дејли Мирор“, германскиот клуб ќе плати 35 милиони фунти за 30-годишниот напаѓач.

Богата понуда од 30 милиони фунти за Тео Волкот од Евертон

Екипа - 17.07.2017

Тео Волкот веќе некое време се поврзува со заминување од Арсенал. А, негова наредна дестинација би можел да биде Евертон. Екипата која од клупата ја предводи Роналд Куман има повеќе од доволно финансиски средства на располагање по продажбата на ...

Мерсон има идеја: Арсенал може да го пушти Санчез во Сити, но под еден услов

Дерби - 16.07.2017

Некогашниот англиски репрезентативец и легендата на Арсенал, Пол Мерсон има идеја како неговиот поранешен клуб да го реши проблемот со Алексис Санчез. Најдобриот играч на „топчиите“ има уште една година од договорот и неговата желба е да игра во тим ...

Лигата на Шампионите е желбата на Алексис Санчез

СуперСпорт - 16.07.2017

Тимот на Арсенал, минатата сезона заврши како 5-то пласиран во Англиската Премиер Лига, па затоа оваа сезона после долги години нема да игра во најелитното европско натпреварување, Лигата на Шампионите, а тоа е причината поради која Санчез сака да ...

Легендарниот „топџија“: Арсенал може да го пушти Санчез, но само во замена за…

Спортски - 16.07.2017

Легендата на Арсенал, Пол Мерсон, смета дека англискиот клуб може да го пушти Алексис Санчез, но само во замена за еден фудбалер. Манчестер Сити е заинтересиран за доведување на Санчез, па Мерсон би го искористил интересот на „Граѓаните“ за ...

Рајт: Арсенал треба да ја прифати понудата за Волкот

Дерби - 16.07.2017

Легендата на Арсенал, Иан Рајт, смета дека Арсенал летово треба да се раздели со Тио Волкот. Според него, заминувањето на офанзивецот е најдобро за двете страни. – Жал ми е кога гледам дека Волкот не го добива потребното почитување од навивачите.

Алексис Санчез му соопштил на Арсенал дека ќе си замине за да игра во Лигата на шампионите

Gol.mk - 16.07.2017

Чилеанскиот фудбалер, Алексис Санчез долго време се обидува да ги убеди челниците на Арсенал дека сака да си замине од клубот поради недостаток на успеси. Сега, тој им рекол на Венгер и раководните лица дека сака да го напушти тимот за да може да ...

Алексис Санчез: Одлучив, сакам да играм во Лигата на шампионите

Екипа - 16.07.2017

Англискиот премиерлигаш Арсенал ја исчекува конечната одлука на чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез, за тоа дали ќе остане на „Емирати“, или пак ќе го напушти клубот. Тој е се уште на одмор, поради настапот што го имаше со селекцијата на Чиле ...

Евертон оди по Тео Волкот!

Спортклуб - 16.07.2017

Кога парите не се проблем тогаш си конкурентен на трансфер пазарот. Таков е случајот за Евертон, кој е прилично активен ова лето. Мирор открива дека Евертон подготвува понуда од 30 милиони фунти за Тео Волкот.

Арсенал објави видео кое ги израдува навивачите

Спортски - 16.07.2017

Арсенал ја заврши својата турнеја во Австралија каде што одигра две пријателски натпревари. Избраниците на Арсен Венгер вториот дел од подготовките ќе ги одиграат во Кина, каде што ги очекуваат посилни противници.

Волкот на излезни врати од „Емирати“, но останува во Англија

Дерби - 16.07.2017

Фудбалскиот репрезентативец на Англија, Тео Волкот би можел ова лето да го напушти Арсенал, откако на негова адреса пристигнала примамлива понуда од Евертон. Како што пренесува „Sunday People“, стратегот на Евертон, Роналд Куман осетил дека големата ...

Тежок удар за Арсенал: Санчес ги напушта “топчиите”!?

Спортклуб - 16.07.2017

Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчес ги шокира навивачите на клубот откако најави дека е можно да го напушти тимот ова лето. Причина за тоа, како што рече, е неговата желба да игра во Лигата на шампионите.

Жиру и Лаказет не се во добри односи? (Видео)

Дерби - 16.07.2017

Тимот на Арсенал забележа победа на пријателскиот натпревар против Западен Сиднеј Вондерерс од 3:1, а медиумите во Англија веќе пишуваат како двајцата напаѓачи Жиру и Лаказет не се во добри односи.

Алексис проговори: Сакам да играм во Лигата на Шампионите!

Стандард - 16.07.2017

Ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез проговори за прв пат отворено за својата желба да го напушти клубот. Тој изјави дека сака да игра во Лигата на Шампионите следната сезона. Како што е познато, „топџиите“ завршија на петтото место во англиската ...

Санчез: Сакам да играм во Лигата на шампионите, но...

24Фудбал - 15.07.2017

Алексис Санчез се огласи за својата иднина, Чилеанецот вели дека сака да игра во Лигата на шампионите, и додава дека Арсенал сега е на потег Популарнит „Ел нињо маравиља“ е обврзан кон „Топчиите“ до 30.

Венгер очекува Вилшер да остане во Арсенал

СуперСпорт - 15.07.2017

И покрај шпекулациите кои го поврзуваат со трансфер во редовите на Сампдорија, Арсен Венгер очекува Џек Вилшер да остане во Арсенал следната сезона. Вилшер минатата сезона ја помина на позајмица во редовите на Бурнемут, а тренерот на Арсенал истакна ...

Иако е платен 52 милиони, Жиру му покажа кој е главен

СуперСпорт - 15.07.2017

Оливер Жиру беше главниот играч на Арсенал денеска во пријателската победа од 3-1 над Австралиските ѕвезди во Сиднеј. Жиру одигра одличен натпревар, постигна прекрасен гол и го засени новото засилување на Арсенал, Лаказет кое денеска беше немоќен.

Санчез двосмислен: Сакам да играм во ЛШ, но…

Спортклуб - 15.07.2017

Алексис Санчез влегува во последната година од договорот со Арсенал, но неизвесно ќе биде дали тој ќе се договори со клубот за нова соработка, или нивната љубов ќе „пукне“ во следните недела дена.

Санчез откри која му е желбата: Јас донесов одлука, сега на потег е Арсенал

Дерби - 15.07.2017

Премиерлигашот Арсенал минатата кампања ја заврши со трофеј во ФА Купот, но воедно го испушти билетот за Лигата на шампионите и тоа може многу да го чини кога е во прашање ангажман на големи ѕвезди, а и на задржување на играчи од сегашниот кадар.

Како распука ѕидот од 11 „топчии“ (Видео)

SportMedia - 15.07.2017

Арсенал победнички помина во вториот претсезонски меч. „Топчиите“ со 3:1 славеше против Западен Сиднеј Вондерерс во пријателски натпревар. Англискиот премиерлигаш имаше убедлива предност 3:0, кога екипата на Сиднеј доби индиректен удар во ...

Арсенал со 11 играчи во живиот ѕид, прими несекојдневен гол (Видео)

Спортклуб - 15.07.2017

Предсезоната почна позитивно за „топчиите“, тие во пријателска средба против Western Sydney Wanderers, победија со 3:1, но посебен момент беше голот на австралиската екипа. Арсенал ги стави сите играчи во живиот ѕид пред налетот на противничката ...

Алексис Санчез: Одлучив, сакам да играм во Лигата на шампионите

Курир - 16.07.2017

Англискиот премиерлигаш Арсенал ја исчекува конечната одлука на чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез, за тоа дали ќе остане на „Емирати“, или пак ќе го напушти клубот. -Донесов одлука од поодамна. Ќе ја чекам реакцијата на Арсенал.