TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металик-јакните хит и кај нас

Репортер - 06.10.2017

Осумдесеттите се враќаат во мода – металик, светли и шарени јакни. Најмодерни се јакните во бела, жолта, светлосина и во црвена боја. Но, модните куќи создадоа уште еден моден тренд – сребрени и златни јакни кои одлично се комбинираат со чевли и ...

Топ 5 зимски јакни за следната сезона!

Divian Arts - 06.10.2017

Најмодерните јакни за следната сезона, се чини како да се вратија од 80-те: тие се светли, шарени и прилично кратки. Најмодерни се јакни во бела, жолта, светло сина и се разбира во црвена боја.

Високите панталони се омилено парче на трендсетерките оваа сезона

Stylist - 06.10.2017

Од Копехаген, преку Њујорк, Лондон, Милано, па сè до Париз, инфлуенсерките оваа сезона најмногу носат високи панталони. Моделот со висок струк и фланелните панталони, стана посакувано парче уште оваа пролет, се најде во линиите на популарните модни ...

Најдобри машки капути за “преживување” на зимата со стил

Точка - 06.10.2017

Топлите јакни и капути ќе ги одбележат месеците пред нас. Доколку сте во дилема за што да се одлучите, еве неколку предлози на капути кои можете да ги пронајдете за себе, а кои се секогаш одлична заштита кога ќе опаднат температурите.

Направете чизми кои го освоија светот

ЗаЗабава - 06.10.2017

Поголемиот дел од славните дами ги поседуваат овие чизми во својот ормар, а блогерките најдоа креативен начин да ги направите сами. Чорапи – чизми се сметаат за еден од најважните овогодишни трендови.

Ваков модел на чизми сеуште не сте виделе

ЗаЗабава - 06.10.2017

Познатата модна куќа Balenciaga се прослави со лансирањето на необичните модели на чевли. Дали и овие ќе бидат хит? После минатогодишниот модел на длабоки чизми, кои се протегаат до самиот врв на бутот, шпанскиот бренд отиде чекор понапред и го ...

Чорапа-чизми, резервирани за најхрабрите дами

Слободен Печат - 06.10.2017

Оваа есен сме сведоци на еден од најголемите трендови на чизми во последните неколку сезони. Тоа, секако, се чорапа-чизмите (sock), кои како поминуваат деновите, наоѓаат се поголем број на обожавателки.

Плисирано здолниште – хит и женствено

Слободен Печат - 06.10.2017

Плисираните здолништа оваа сезона доживуваат враќање на модната сцена. Ова парче облека сјајно одговара со потенки ролки, кожени јакни и робусни чевли, како и на оние елегантните. Може да бидат дел од непретенциозни комбинации, но и свечено парче со ...

Предлог кошули за оваа сезона. Кој е Вашиот фаворит?

Friday.mk - 05.10.2017

Оваа сезона, колекцијата на Celio* нуди околу 200 модели на кошули. Тука се карираните модели – класичниот “cowboy” дезен или пак фланелски модел со гранџ ефект. Секако, тука се и суптилно карираните модели, одлични за во канцеларија, но и за ...

Топ 5 зимски јакни за следната сезона!

Вечер - 06.10.2017

Најмодерните јакни за следната сезона, се чини како да се вратија од 80-те: тие се светли, шарени и прилично кратки Најмодерни се јакни во бела, жолта, светло сина и се разбира во црвена боја.