TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драстична промена: Моника Белучи ја скрати косата

Хитпортал - 10.11.2017

Моника Белучи е една од најубавите жени во светот, која со својата природна убавина и сексипил зрачи со години. Актерката е позната по своите секси облини, но и долгата црна коса. Но, очигледно Белучи посака да направи промена, па ја скрати косата.

Моника Белучи го смени личниот опис и предизвика бурни реакции

Курир - 09.11.2017

Актерката на својот Инстаграм профил објави фотографија со која го промовираше својот нов изглед. Моника ги скратила шишките и косата, а кометарите за нејзиниот изглед се поделени. Едни сметаат дека поубава е со долга коса, додека други дека се ...

Фото: Моника Белучи важи за најубава жена - со новата промена изгледа 10 години помлада

Press24 - 08.11.2017

Моника Белучи отсекогаш важела за една од најубавите жени на светот, а и самата знае како да ги сокрие годините од лицето. Со новата фризура, таа изгледа 10 години помлада, а веројатно ни вие не би и дале 53. години.

Моника Белучи направи голема промена која предизвика бурни реакции

Пулс24 - 09.11.2017

Италијанската актерка Моника Белучи направи голема промена која ја многумина не им се допадна. Актерката на својот Инстаграм профил објави фотографија со која го промовираше својот нов изглед.