TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто Илон Маск се сретна со Ердоган?

Додај Гас - 10.11.2017

Неочекуваната посета на Турција од страна на Илон Муск и неговата средба со турскиот претседател Реџеп Ердоган предизвика зачуденост во повеќето од водечките американски медиуми. Ердоган последниве години е топло-ладно што се донесува до релациите ...

Tesla ќе помагне за реализација на новиот турски автомобил?

Авто Плус - 09.11.2017

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, се состана со основачот на SpaceX и Tesla Motors, Илон Маск во палатата во Анкара, соопштува сајтот на Претседателството Претседателот на Турција , Реџеп Тајип Ердоган, се состана со основачот на SpaceX ...

Tesla се мачи со производството, купи роботи кои треба да го решат проблемот

Кајгана - 09.11.2017

Tesla официјално ја купи фабриката Perbix, приватна компанија која произведува индустриски роботи и машинска опрема за компании. Од Tesla овој потег го опишаа како логичен чекор во иднината и долгоочекувана помош.

Основачот на „Тесла” и „Спејс Икс” Елон Муск се сретна со Ердоган

А1 On - 09.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вчера оствари средба со главниот извршен директор на „Тесла“ и „Спејс Икс“, Елон Маск. На средбата се разговарало за соработка меѓу неговите компании и турските фирми, вклучувајќи го и лансирањето на турски ...

Основачот на „Тесла” и „Спејс Икс” Елон Муск се сретна со Ердоган

Локално - 09.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вчера оствари средба со главниот извршен директор на „Тесла“ и „Спејс Икс“, Елон Маск. На средбата се разговарало за соработка меѓу неговите компании и турските фирми, вклучувајќи го и лансирањето на турски ...

Погледнете како Тесла го произведува новиот модел 3 (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2017

Автомобилите на американската компанија Тесла претставуваат врв на современата автомобилска индустрија. Погонот во кој се произведува најновиот модел 3 (Tesla Model 3) е исто така на највисокото ниво на технолошкиот напредок, што може да се види на ...

За љубителите на автомобилизмот: Ѕирнете во фабриката на Tesla Motors: Како се прави Model 3?

БркајРабота - 08.11.2017

Автомобилите на Tesla Motors претставуваат технолошки врв во денешната автомобилска индустрија. Погонот во којшто се изработува и воопшто кадешто настанува Tesla Model 3 е на највисоко можно ниво на технолошкиот напредок, што може да се види и на ...

Поглед во фабриката на Tesla: Како се произведува Model 3 / ВИДЕО

Додај Гас - 08.11.2017

Поголемиот дел од работата на производствените линии се врши од страна на роботи, кои дури ги инсталираат седиштата и контролните панели – склопови кои во фабриките обично се монтирани од страна на работници со помош на роботски раце.

Основачот на „Тесла” и „Спејс Икс” Елон Муск се сретна со Ердоган

Орбис - 09.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вчера оствари средба со главниот извршен директор на „Тесла“ и „Спејс Икс“, Елон Маск. На средбата се разговарало за соработка меѓу неговите компании и турските фирми, вклучувајќи го и лансирањето на турски ...