TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Заев од Пласница: Само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред

А1 On - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со граѓани во Општина Пласница. Од ова место, Заев упати порака дека само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред и може да се врати животот во секоја општина, за сите.

Заев: Парите ќе се делат еднакво на сите општини

Макфакс - 06.10.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во Македонски Брод најави квалитетна инфраструктура и отворање на градот кон Скопје. „Дојдов првин да го дадам зборот дека ќе ја имате целата моја поддршка, поддршка на Владата и мнозинството во парламентот ...

Шекеринска: Нема веќе инпровизации додека Македонија мака мачи со каналзиација и основна инфраструктура

Телевизија Нова - 06.10.2017

Не може да се гради луксуз ако не се решени основните прашања, како што се водата и воздухот, ако нема минимум цивилизациски услови како канализација и детски градинки, порача вчера заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во своето ...

Заев: Инфраструктурното поврзување приоритет за Пласница и Македонски Брод...

Н.Македонија - 06.10.2017

Заев: Инфраструктурното поврзување приоритет за Пласница и Македонски Брод Инфраструктурно поврзување за Пласница и Македонски Брод, економски развој и чиста животна средина за квалитетен живот на граѓаните, најави денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев ...

(ВИДЕО) Шекеринска: Нема веќе инпровизации додека Македонија мака мачи со каналзиација и основна инфраструктура

А1 On - 06.10.2017

Не може да се гради луксуз ако не се решени основните прашања, како што се водата и воздухот, ако нема минимум цивилизациски услови како канализација и детски градинки, порача вчера заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во своето ...

Заев: Само заедно можеме да одиме напред, Пласница ќе биде поврзана општина, со чиста вода и економски развиена

Слободен Печат - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со граѓани во Општина Пласница. Од ова место, претседателот Заев упати порака дека само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред и може да се врати животот во секоја општина, за сите.

Шекеринска: Нема импровизации додека Македонија мака мачи со канализација и инфраструктура

+инфо - 06.10.2017

Шекеринска порача дека на 15 октомври граѓаните имаат можност со глас и пенкало да покажат дека се посилни од сите оние кои сакаат да ги вратат назад. Не може да се гради луксуз ако не се решени основните прашања, како што се водата и воздухот, ако ...

(ВИДЕО) Заев од Пласница: Само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред

Локално - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со граѓани во Општина Пласница. Од ова место, Заев упати порака дека само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред и може да се врати животот во секоја општина, за сите.

(ВИДЕО) Шекеринска: Нема веќе инпровизации додека Македонија мака мачи со каналзиација и основна инфраструктура

Локално - 06.10.2017

Не може да се гради луксуз ако не се решени основните прашања, како што се водата и воздухот, ако нема минимум цивилизациски услови како канализација и детски градинки, порача вчера заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во своето ...

Заев: Само заедно можеме да одиме напред, Пласница ќе биде поврзана општина и со чиста вода

Поглед - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со граѓани во Општина Пласница. Од ова место, претседателот Заев упати порака дека само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред и може да се врати животот во секоја општина, за сите.

Шекеринска: Приоритетите за Теарце, ќе се одлучуваат во Теарце

Слободен Печат - 06.10.2017

Заврши времето кога некој министер во три часот наутро можеше да се јавува по телефон и да кажува свои идеи што да биде приоритет во Теарце или на било кое место, туку денес граѓаните на Теарце одлучуваат што ќе биде приоритет во Теарце, порaча ...

Заев: Парите ќе се делат еднакво на сите општини

Точка - 06.10.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во Македонски Брод најави квалитетна инфраструктура и отворање на градот кон Скопје. „Дојдов првин да го дадам зборот дека ќе ја имате целата моја поддршка, поддршка на Владата и мнозинството во парламентот ...

ЛИ2017/Шекеринска: Нема веќе инпровизации додека Македонија мака мачи со каналзиација и основна инфраструктура

Либертас - 06.10.2017

Не може да се гради луксуз ако не се решени основните прашања, како што се водата и воздухот, ако нема минимум цивилизациски услови како канализација и детски градинки, порача вчера заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска во своето ...

Заев обелодени вест која ги израдува граѓаните од внатрешноста

Sky - 07.10.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во Македонски Брод најави квалитетна инфраструктура и отворање на градот кон Скопје. „Дојдов првин да го дадам зборот дека ќе ја имате целата моја поддршка, поддршка на Владата и мнозинството во парламентот ...

Заев: Само заедно можеме да одиме напред, Пласница ќе биде поврзана општина и со чиста вода

iPortal - 07.10.2017

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со граѓани во Општина Пласница. Од ова место, претседателот Заев упати порака дека само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред и може да се врати животот во секоја општина, за сите.