TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тодоров: Ова не беше вистинскиот МЗТ… Србиновски: Изгубивме концентрација во завршницата

Екипа - 14.11.2017

Иако МЗТ триумфираше против екипата на Гостивар, тренерот Ацо Тодоров смета дека неговите кошаркари не одиграа на посакуваното ниво. Сето тоа е резултат на уморот кој се чувствува во редовите на македонскиот шампион, но предводникот на „металци“ ...

МЗТ не дозволи изненадување на дуелот со Гостивар

Дерби - 14.11.2017

Актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје го совлада Гостивар со 75:67, со што стигна до четвртата победа во шестото коло на Првата кошаркарска лига и се израмни на табелата со денешниот противник кој има ист скор.

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига

Алсат-М - 14.11.2017

Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа четвртата победа во Првата лига откако вечерва во последниот дуел од 6.коло на домашен терен го победија новиот прволигаш Гостивар со 75:67 (17:18; 16:11; 24:20 и 18:18).

Потешко од очекувањата – МЗТ Скопје до победа против КК Гостивар

Спортклуб - 14.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва беа сигурни против новиот прволигаш, тимот на КК Гостивар, од кој беа подобри со резултат 75:67. „Штрковите“ ја запишаа 4. победа во првенството во рамките на ова 6. коло од првенството.

Симоновски за „мир“ во МЗТ

SportMedia - 14.11.2017

МЗТ Скопје стигна до планираната цел во дуелот со Гостивар. Победи шампионот против дебтантот во друштвото на најдобрите. Нималку лесно, но сепак, дојде до двата бода кои го искаќувата места погоре на првенстевната табела.

МЗТ добро се испоти за победа над Гостивар

Екипа - 14.11.2017

МЗТ Скопје многу потешко од очекувањата стигна до нова победа во домашното првенство, во дуелот што шампионот го играше против новиот прволигаш Гостивар и го доби со резултат 75-67. „Металците“ се уште се воигруваат по ангажманот на четири нови ...

Дебитантот го намачи МЗТ: Шампионот се препоти дури го совлада Гостивар! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2017

Нималку лесно, како што многумина очекуваа, кошаркарите на МЗТ Скопје дојдоа до четвртата победа на домашна сцена, совладувајќи го вечерва, во малата сала во спортскиот центар „Јане Сандански“, жилавиот дебитант Гостивар (75-67) во последниот меч од ...

Шампионот МЗТ на погон на Симоновски го „збриша“ Гостивар

Gol.mk - 14.11.2017

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје продолжи да победува во Првата лига и како домаќин во СЦ „Јане Сандански“ со 75-67 (33-29) славеше над Гостивар. За „штрковите“ ова е четврти триумф сезонава, кој го однесе тимот на четвртото место на ...

Адем Мекиќ е најновото засилување на Куманово...

Н.Македонија - 14.11.2017

Адем Мекиќ е најновото засилување на Куманово Од денеска и официјално Адем Мекиќ (195 см/21 г.) е нов член на кошаркарскиот клуб Куманово. Тој во екипата на Куманово доаѓа од редовите на шампионот МЗТ Скопје, каде што настапуваше во последните три ...

„Штрковите“ останаа без тројца: Меќиќ замина незадоволен, двајца испратени на позајмица

Спортски - 13.11.2017

Актуелниот македонски шампион и единствен претставник во АБА регионалната лига, не бележи добри резултати на стартот од новата сезона поради што во клубот се одлучија да направат одредени промени.

ОД МАЛИТЕ ТАЛЕНТИ ДА ИЗЛЕЗАТ ГОЛЕМИ ЛУЃЕ И КОШАРКАРИ: МЗТ и Работнички се дружат и соработуваат!

SportMedia - 13.11.2017

Големите спортски ривали, Работнички и МЗТ Скопје Аеродром, почнаа соработка во најмладите категории, поточно во мини-баскет, и со тоа се надеваат дека ќе го зголемат интересот кај децата за тренирање кошарка.

МЕКИЌ: Одам во Куманово, по своите минути и место...

SportMedia - 13.11.2017

Адем Мекиќ повеќе не е член на МЗТ Скопје Аеродром, откако попладнево потпиша договорен раскин на соработката со шесткратниот македонски шампион. Но нема долго време да „остане без работа“, затоа што репрезентативниот бек ги договорил сите услови со ...

Мекиќ си замина од МЗТ, утре потпишува за Куманово

Екипа - 13.11.2017

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ реши да си замине од редовите на МЗТ Скопје и својата кариера да ја продолжи во дресот на Куманово. Новиот тренер на кумановци, Александар Петровиќ, најави засилувања во ростерот на својот тим, по што постигна ...

Македонски репрезентативец си замина од МЗТ Скопје за да потпише со - Куманово!

Sport 1 - 13.11.2017

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Адем Мекиќ, во иднина ќе настапува во дресот на Куманово, откако потпиша договор со македонскиот претставник во Балканската лига (БИБЛ). Претходно денеска, тој доби раскин на договорот со својот досегашен ...

МЗТ СКОПЈЕ ПОТВРДИ: Мекиќ го напушти тимот

SportMedia - 13.11.2017

Она што „Спортмедиа" вчера го најави, од таборот на македонскиот шампион пред малку го официјализираа. Адем Мекиќ и МЗТ Скопје потпиша договорен раскин на соработката. „Ова доаѓа на барање на кошаркарот, со желба да замине во средина каде што би ...

Репрезентативецот е во потрага по нов клуб: МЗТ и Мекиќ „раскинаа“

Дерби - 13.11.2017

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ повеќе не е член на шампионот МЗТ Скопје Аеродром. Мекиќ и „штрковите“ раскинаа на барање на играчот кој сака да игра во клуб каде ќе има поголема минутажа.

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје Аеродром

+инфо - 13.11.2017

За македонскиот репрезентативец ова беше четврта сезона во дресот на МЗТ Скопје Аеродром. Кошаркарот Адем Мекиќ не е повеќе во составот на шампионот МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша договор за раскинување на соработката со шесткратниот ...

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје

СуперСпорт - 13.11.2017

Младиот кошаркар Адем Мекиќ повеќе не е член на МЗТ Скопје откако по негово барање доби спогодбен раскин на соработката. Мекиќ во потрага по поголема минутажа сам побара да замине, а од клубот му излегоа во пресрет и денес беше потпишано ...

„МЗТ е невоигран, уморен и никој не ги гледа кога играат дома“!

Sport 1 - 13.11.2017

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје утре го пречекува Гостивар во рамки на последниот натпревар од шестото коло во Првата лига. Гостиварци се „острат“ за пресметката со првакот со интересен статус на својата Фејсбук-страница.

Мекиќ замина од МЗТ Скопје, ќе бара поголема минутажа во друг клуб

Gol.mk - 13.11.2017

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Адем Мекиќ повеќе не е член на МЗТ Скопје Аеродром, откако потпиша договорен раскин на соработката со шесткратниот македонски шампион. Ова доаѓа на барање на кошаркарот, со желба да замине во средина каде што ...

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

+инфо - 13.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија со 94:85. Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија ...

AБА: МЗТ загуби во Љубљана

Сител - 13.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа и 6.пораз во Јадранската лига откако загубија со 94:85 (23-19; 20-23; 30-24; 21-19) на гостувањето кај Петрол Олимпија во Љубљана. Мавра со 21 и Стојановски со 14 поени беа најефикасни во нашиот тим кој сега е ...

Адем Мекиќ потпишува за КК Куманово

Кумановски м. - 13.11.2017

loading... Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Адем Мекиќ, во иднина ќе настапува во дресот на Куманово, откако потпиша договор со македонскиот претставник во Балканската лига (БИБЛ), пишува порталот sport1.mk .

Нов триумф на „Штрковите“: МЗТ доминантен против Гостивар

Спортски - 14.11.2017

Актуелниот македонскиот шампион, МЗТ Скопје Аеродром стигна до четвртата победа во Првата лига откако вечерва во последниот дуел од 6.коло на домашен терен го славеше против новиот прволигаш Гостивар со 75:67.

МЗТ Скопје и Работнички заеднички ќе ја градат кошаркарската иднина на Македонија

Gol.mk - 14.11.2017

Македонските кошаркарски великани, МЗТ Скопје и Работнички склучија договор за заеднички развој на македонската кошарка, што е податок дека овие два клупа се големи ривали само на паркетот, а не надвор од него.

Мекиќ замина од МЗТ, продолжува во дресот на Куманово

Слободен Печат - 13.11.2017

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ си замина од МЗТ Скопје и кариерата ја продолжи во редовите на Куманово. Мекиќ го напушти МЗТ поради премалата минутажа што ја добиваше како член на актуелниот шампион.

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје Аеродром

Курир - 13.11.2017

Разделбата дојде по барање на играчот, со желба да замине во клуб каде би имал поголема минутажа. Мекиќ настапи на четири натпревари во „сино-белиот“ дрес во АБА-лигата сезонава, со просек од три поени за 17 минути.

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје

Exclusive.mk - 13.11.2017

Младиот кошаркар Адем Мекиќ повеќе не е член на МЗТ Скопје откако по негово барање доби спогодбен раскин на соработката. Мекиќ во потрага по поголема минутажа сам побара да замине, а од клубот му излегоа во пресрет и денес беше потпишано ...

Мекиќ и МЗТ Скопје ја раскинаа соработката

Спортклуб - 13.11.2017

Кошаркарот Адем Мекиќ повеќе не е член на МЗТ Скопје, откако денеска потпишал договор за раскин на соработката со шескатниот шампион на Македонија. Ова доаѓа на барање на кошаркарот, со желба да замине во средина каде што би имал поголема минутажа.

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

Канал5 - 13.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија со 94:85. Домаќинот постојано беше во водство, но избраниците на тренерот Александар Тодоров во ...

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига

+инфо - 14.11.2017

Најефикасен на дуелот беше Марко Симоновски од МЗТ Скопје со 22 поена. Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа четвртата победа во Првата лига откако вечерва во последниот дуел од 6.коло на домашен терен го победија новиот ...

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје Аеродорм

Канал5 - 13.11.2017

Кошаркарот Адем Мекиќ не е повеќе во составот на шампионот МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша договор за раскинување на соработката со шесткратниот шампион на Македонија. Разделбата дојде по барање на играчот, со желба да замине во клуб ...

Мекиќ заминува од МЗТ

Макфакс - 13.11.2017

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ и МЗТ Скопје Аеродром потпишаа раскин на договорот по барање на кошаркарот, кој би сакал да добие тим каде што ќе има поголема минутажа. Mекиќ настапи на четири средби во сино-белиот дрес во АБА-лигата ...

Шести пораз за МЗТ Скопје во АБА лигата

24 Вести - 13.11.2017

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром остануваат на една гостинска победа сезонава во АБА-лигата, откако синоќа загубија на гостувањето кај Петрол Олимпија со 94:85. Домаќинот постојано беше во водство, но избраниците на тренерот Александар Тодоров во ...

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига...

Н.Македонија - 14.11.2017

МЗТ Скопје запиша нова победа во Првата лига Кошаркарите на македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја постигнаа четвртата победа во Првата лига откако вечерва во последниот дуел од 6. коло на домашен терен го победија новиот прволигаш Гостивар со ...

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје Аеродорм

ТВ21 - 13.11.2017

Кошаркарот Адем Мекиќ не е повеќе во составот на шампионот МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша договор за раскинување на соработката со шесткратниот шампион на Македонија. Разделбата дојде по барање на играчот, со желба да замине во клуб ...

Мекиќ заминува од МЗТ

Вечер - 13.11.2017

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ и МЗТ Скопје Аеродром потпишаа раскин на договорот по барање на кошаркарот, кој би сакал да добие тим каде што ќе има поголема минутажа. Mекиќ настапи на четири средби во сино-белиот дрес во АБА-лигата ...

Мекиќ го напушти МЗТ Скопје Аеродром

Република - 13.11.2017

Кошаркарот Адем Мекиќ не е повеќе во составот на шампионот МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша договор за раскинување на соработката со шесткратниот шампион на Македонија. Разделбата дојде по барање на играчот, со желба да замине во клуб ...

Мекиќ заминува од МЗТ

Точка - 14.11.2017

Македонскиот репрезентативец Адем Мекиќ и МЗТ Скопје Аеродром потпишаа раскинување на договорот по барање на кошаркарот, кој би сакал да добие тим каде што ќе има поголема минутажа. Mекиќ настапи на четири средби во сино-белиот дрес во АБА-лигата ...