TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хороскоп за 2018: Година на трансформации и промени

МакМода - 18.12.2017

Новата 2018 година ќе биде во знакот на бројот 9 (од последните две цифри на годината 18, пресметани во 1 + 8). Бројот 9 пак, симболично претставува човек-пустиник, што значи дека 2018 ќе биде година во која ќе треба да се свртиме кон себеси, кон ...

Што треба да направи секој хороскопски знак до крајот на годината?

Црнобело - 18.12.2017

Новата година е на прагот. Сепак, немојте да го занемарите декември, ниту да дозволите последниот месец да ви прелета во стрес и претпразнични гужви. Доколку не умеете да си ги одредите моменталните приоритети, послушајте ги советите од астролозите ...

Овој хороскопски знак ќе владее во 2018, го очекува поголема плата и унапредување

Press24 - 17.12.2017

Големиот годишен хороскоп за 2018. година за родените во знакот на Овен, им предвидува пресвртници во животот. За Овенот љубовта е центар на светот, тие се верни, иако се понекогаш експлозивни.

Нешта што ги мразат мажите според нивниот хороскопски знак

Локално - 18.12.2017

Астрологијата тврди дека секој хороскопски знак си има своја група луѓе, и сите овие луѓе си имаат карактеристични одлики. Дали знаевте дека хороскопскиот знак може да ви каже што мрази вашиот маж? Погледнете ги неколкуте работи кои ги мразат мажите ...

Нова година полна со љубов: 3 хороскопски знаци кои ќе имаат огромна среќа во љубовта до крајот на годината

Сител - 17.12.2017

Уште две недели до Нова година, а на овие три хоросопски знаци може слободно да се каже дека им е најубав период од годината кога е во прашање љубовта: Водолија Припадниците на овој знак имаат најголеми шанси во овој период од годината да ја ...

Кои се четирите најпромискуитетни знаци според хороскопот

Скопје24 - 17.12.2017

Некои знаци се посебно добри партнери во собата токму заради квалитетот кој го бараат преку квантитетот. Сакаат да експериментираат и често да ги менуваат партнерите. Според тоа, овие 4 хороскопски знаци се најголемите љубители на секс: Познати по ...

Колкави се шансите во 2018 година да ја пронајдете вистинската љубов?

Таратур - 16.12.2017

Знаците се подредени по редослед според веројатност, односно најголема веројатност да остане сам има првиот знак, а најмала последниот. Водолија Ова не е некое изненадување имајќи во предвид дека се познати под името „духови во зодијакот“, ...

Какви се мажите според хороскопскиот знак

Репортер - 16.12.2017

Хороскопскиот знак влијае на карактерот на секој човек. Мажите, за разлика од жените се позатворени и треба подолго време да истражувате доколку сакате да бидете сигурни што тој сака. Овен Овенот има силен инстинкт и сака да биде во центарот на ...

Овие хороскопски знаци бараат само авантура

Press24 - 16.12.2017

Овие три хороскопски знаци, според астролозите, бараат само авантура. Некогаш ви се допаѓа некоја личност и подготвени сте да бидете со неа, па и на една вечер, само за да ви се исполни сонот.

Овие три знаци од Зодијакот се најголеми кукавици

Локално - 16.12.2017

Овие три знаци од хороскопот се големи кукавици кои бегаат од опасност колку што ги држат нозете. Рак Припадниците на овој хороскопски знак се најголеми кукавици. Драги ракови, вие немате конкуренција.

Нова година полна со љубов: 3 хороскопски знаци кои ќе имаат огромна среќа до крајот на годинава

Press24 - 17.12.2017

Уште две недели до Нова година, а на овие три хоросопски знаци може слободно да се каже дека им е најубав период од годината кога е во прашање љубовта: Водолија Припадниците на овој знак имаат најголеми шанси во овој период од годината да ја ...

Колкави се шансите во 2018 година да ја пронајдете вистинската љубов?

Скопје24 - 16.12.2017

Знаците се подредени по редослед според веројатност, односно најголема веројатност да остане сам има првиот знак, а најмала последниот. Ова не е некое изненадување имајќи во предвид дека се познати под името „духови во зодијакот“, најверојатно ќе ...