TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Смартфон кој ќе може да се користи 7 дена без полнење

Кајгана - 13.12.2017

Oukitel на почетокот на следната година па пазарот ќе претстави уред со батерија од дури 11.000 MAH, што го прави еден од ретките произведувачи кои во својата понуда имаат вака моќна батерија.

Рецензија: Huawei Mate 10 Pro е премиум смартфон од елитата

Smartportal - 13.12.2017

Само пред неколку години, кинеските производители на паметни телефони ги гледавме со потсмев и за кинески телефон се одлучуваа само оние со поплиток џеб или на кои навистина не им беше важен квалитетот на телефонот.

OnePlus 5T е телефонот со најбрзо полнење, според тестирања на Tom’s Guide

Smartportal - 13.12.2017

Последниве две години, една од главните карактеристики на сите паметни телефони од средната и високата класа (освен iPhone, за кој треба да набавите дополнителен полнач) е што можат да се наполнат многу побрзо.

Нов iMac Pro пристига на 14 декември

IT.mk - 13.12.2017

Apple најавува нов модел на своите најмоќни компјутери iMac Pro. Вообичаено спецификациите на овие уреди се луди, а тоа е случај и овој пат. Новите верзии на iMac Pro доаѓаат со 10 и 18 јадра.

Nokia 6 (2018): Спецификации и фотографии

GSM.mk - 13.12.2017

Еден од најголемите настани во светот на технологијата беше враќањето на Nokia на пазарот. Всушност, брендот е управуван од HMD Global компанијата, која оваа година претстави 5 различни телефони. Во 2018, ќе го претстави својот следен уред..

Уред за професионалци: Продажбата на iMac Pro започнува утре...

Точка - 13.12.2017

Apple во јуни оваа година најави дека овој месец во продажба ќе го пушти првиот iMac Pro, а дури сега протекоа некои информации за компјутерот. Продажбата официјално започнува утре, а почетната цена е 4,999 долари.

Motorola Moto C 4G е телефонот што на секого му треба

Телефони.мк - 13.12.2017

Motorola Moto C беше лансиран пролетта оваа година, кој многу добро се покажа со неговите перформанси. Има голем дисплеј, интересен дизајн и ниска цена. Неговиот 5.00 инчен дисплеј ќе ја задоволи сечија потреба, располага со резолуција од 480х854 ...

Следната година ќе пристигнат три нови ајфони?!

Факултети - 13.12.2017

( Фото: Youtube / Screenshot ) Според предвидувањата на аналитичарите, компанијата „Епл“ следната година ќе претстави три нови ајфони . Наводно, „Епл“ следната година ќе претстави два нови ајфони со ОЛЕД-екрани и еден со ЛЦД-екран.

Фотографии на Nokia 6 (2018) покажуваат дисплеј од 18:9

Стандард - 12.12.2017

Неодамна HMD Global одбележа една година од влегувањето на пазарот за мобилни телефони со брендот Nokia, а во меѓувреме онлајн почнаа да се појавуваат детали за планираните производи за 2018.

Моќниот iMac Pro излегува на пазарот оваа недела

Стандард - 12.12.2017

Apple ќе го објави најмоќниот Mac „all-in-one“ компјутер или моноблок оваа недела. Историскиот iMac Pro излегува во четврток, на 14. декември, соопштија од американската компанија. Супермоќниот iMac Pro презентиран е за прв пат во текот на летото, ...

Најмоќниот Apple уред на продажба од овој месец

Кајгана - 12.12.2017

Apple во јуни оваа година најавија дека овој месец ќе биде пуштен во продажба првиот iMac Pro, а сега ги објавија и првите информации за него. Почетната цена на уредот ќе биде 4.999 долари, а неговата продажба ќе започне задутре, односно 14 декември.

Samsung патентира облека со вграден полнач за вашиот смартфон

Smartportal - 12.12.2017

Досега веќе неколку пати имаме слушнато за облека која ќе може да го полни вашиот паметен телефон, но од помали компании и стартапи. Сега, на сцената влегува Samsung, кој патентираше ваков вид на облека, која е веројатно сонот на секој посериозен ...

Концепт на iPhone Xc: Поевтината, пластична верзија на iPhone X

GSM.mk - 12.12.2017

Во 2013 година, Apple претстави iPhone модел кој беше различен од другите: пластична iPhone 5c верзија во различни бои. После четири години, се појавија гласини за нов модел во C серијата на Apple: iPhone 5C доаѓаше со пластичен дизајн, светли бои и ...

Компанијата Apple следната година ќе претстави три нови iPhone уреди

GSM.mk - 12.12.2017

Како што предвидуваат аналитичарите, компанијата Apple наредната година ќе претстави три нови iPhone телефони. Apple наводно следната година ќе претстави два нови iPhone смартфони со OLED екрани, односно со LCD екран.

Колку е издржлива батеријата на Razer Phone?

GSM.mk - 12.12.2017

Razer Phone, познат како телефон наменет за гејмери, е еден од последните уреди кои се појавија на пазарот. Знаеме дека доаѓа со солидни спецификации, така што останува само уште да ја тестираме издржливоста на неговата батерија: Razer Phone доаѓа ...

iMac Pro на Apple во продажба од 14. декември

USB - 13.12.2017

Apple во јуни оваа година најави дека овој месец ќе биде пуштен во продажба првиот iMac Pro, а сега ги објавија и првите информации за него. Почетната цена на уредот ќе биде 4.999 долари, а неговата продажба ќе започне задутре, односно 14 декември.

Следната година пристигнуваат три нови iPhone смартфони?

Денар - 12.12.2017

„Apple“ најверојатно следната година ќе претстави два нови „iPhone“ уреди со „OLED“ екрани и еден со „LCD“ екран. „iPhone X“, кој се најде во продажба овој месец, е првиот „iPhone“ кој користи „OLED“ технологија.