TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Агрокор“ должи на доверителите над 6 милијарди долари

+инфо - 09.11.2017

„Агрокор“ објави вкупен капитал од 41,75 милијарди куни до крајот на 2016 година, 14,5 милијарди помалку од своите долгови. Најголемата хрватска приватна компанија „Агрокор“ потврди дека должи 41,23 милијарди куни (6,33 милијарди долари) на ...

(Видео) Ивица Тодориќ бегаше од новинарите во Лондон

Макфакс - 09.11.2017

Хрватскиот тајкун Ивица Тодориќ кој ѝ се предаде на полицијата во Лондон синоќа бегаше од новинарите во британската престолнина. Тодориќ беше уапсен во вторникот и беше ослободен со кауција да се брани од слобода.

Сопственикот на „Агрокор“ бегаше од хрватски новинари низ Лондон (видео)

Newsroom - 09.11.2017

Хрватскиот бизнисмен Ивица Тодориќ кој неодамна со кауција во Лондон беше пуштен да се брани од слобода е повторно главна тема во регионот. Имено, сопственикот на „Агрокор“, бегаше од камерата на ХРТ која успеа да го регистрира во Лондон.

Годинава увозот на половни автомобили паднал за над 20%

еМагазин - 05.12.2017

Се намалува увозот на половни автомобили, а се зголемува увоозт на нови. Податоците на Царинската управа покажуваат дека во првите десет месеци годинава се увезени вкупно 25.138 возила што е за 3.878 помалку споредено со десет месеци лани кога биле ...

ВИДЕО: Сопственикот на Агрокор, Ивица Тодориќ, со трчање бегаше низ Лондон од камерата на ХРТ

Либертас - 08.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ, бегаше на камерата на ХРТ низ Лондон. Погледнете како изгледаше тоа. Тој и се предаде на полицијата во Лондон откако за него Хрватска издаде европски налог за апсење и беше распишана меѓународна потерница од ...

Тодориќ ослободен со каусија од 100.000 фунти

Телма - 08.11.2017

Судот во Лондон го пушти на слобода сопственикот на Агрокор, Ивица Тодориќ со кауција од 100 илјади фунти, одземен му е пасошот и треба да носи безбедносна алка, како и да се јавува во полиција трипати неделно.

Тодориќ: Во Хрватска ми е загрозена правната безбедност

24 Вести - 08.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ напиша на социјалните мрежи дека не се криел и дека се наоѓа во Лондон бидејќи му е загрозена елементарната правна безбедност во Хрватска. Тој вели дека неговата адреса, личните и контактите на неговите ...

Афера „Агрокор“: Ивица Тодориќ ослободен со кауција

МРТ - 08.11.2017

Сопственикот на компанијата „Агрокор“ Ивица Тодориќ е ослободен со кауција. По издавањето на европскиот налог за апсење, тој сам и се предаде на лондонската полиција. Побегнал од Хрватска бидејќи му биле загрозени основните човекови права...

ЗОШТО ТОДОРИЌ СЕ ПЛАШИ ОД СУДЕЊЕ ВО ХРВАТСКА: На властите во родната земја им прати порака од Лондон

Фактор - 08.11.2017

Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ напишал на својот блог дека не се криел и дека во Лондон се наоѓа затоа што му е загризена елементарната правна безбедност во Хрватска. Како што напишал, со неговата адреса, лични и контакти на неговите адвокати ...

Најпознатиот хрватски бизнисмен, Ивица Тодориќ, уапсен во Велика Британија

Република - 08.11.2017

Хрватскиот портал “Index” пишува дека Ивица Тодориќ е во рацете на британската полиција. Истата информација ја потврдиле и од хрватското МВР. “Хрватската полиција доби информација дека Ивица Тодориќ, вчера во 9:04 часот по локално време е повикан во ...

Десет златни правила како да заштедите

еМагазин - 05.12.2017

Како да заштедам пари? Ова прашање си го поставуваме секојдневно, бидејќи без штедење тешко дека може да се реализира некоја поголема инвестициха, а да не се подигне кредит. Овие десет совети вас ќе ви помогнат да воспоставите контрола над своите ...

ВИДЕО: Сопственикот на Агрокор, Ивица Тодориќ, со трчање бегаше низ Лондон од камерата на ХРТ

Локално - 09.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ, бегаше на камерата на ХРТ низ Лондон. Погледнете како изгледаше тоа. Тој и се предаде на полицијата во Лондон откако за него Хрватска издаде европски налог за апсење и беше распишана меѓународна потерница од ...

Тодориќ: Во Хрватска ми е загрозена правната безбедност

Алфа - 08.11.2017

Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ напиша синоќа на својот блог дека не се криел и оти се наоѓа во Лондон бидејќи му е загрозена елементарната правна безбедност во Хрватска. Сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ напиша синоќа на својот блог ...

Тодориќ ослободен со кауција, Хрватска бара образложение од Лондон

Нова ТВ - 08.11.2017

Со кауција од 100 илјади фунти, Судот во Лондон го ослободи сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ кој вчера сам и се предаде на полицијата. Одземен му е пасошот, ќе мора да носи безбедносна алка и да се јавува три пати неделно во полиција.

Агрокор должи на доверителите над 6 милијарди долари

ТВ21 - 09.11.2017

Најголемата х рватска приватна компанија Агрокор потврди дека должи 41,23 милијарди куни (6,33 милијарди долари) на кредитори и добавувачи. Тоа го покажаа и судските документи објавени денеска.

Тодориќ ослободен со кауција, Хрватска бара образложение од Лондон

Правдико - 08.11.2017

Со кауција од 100 илјади фунти, Судот во Лондон го ослободи сопственикот на „Агрокор“, Ивица Тодориќ кој вчера сам и се предаде на полицијата. Одземен му е пасошот, ќе мора да носи безбедносна алка и да се јавува три пати неделно во полиција.

„Агрокор“ должи на доверителите над 6 милијарди долари

Република - 09.11.2017

Најголемата х рватска приватна компанија Агрокор потврди дека должи 41,23 милијарди куни (6,33 милијарди долари) на кредитори и добавувачи. Тоа го покажаа и судските документи објавени денеска.

Агрокор должи на доверителите над 6 милијарди долари

А1 On - 09.11.2017

Најголемата хрватска приватна компанија Агрокор потврди дека должи 41,23 милијарди куни (6,33 милијарди долари) на кредитори и добавувачи. Тоа го покажаа и судските документи објавени денеска.

Агрокор должи на доверителите над 6 милијарди долари

Орбис - 09.11.2017

Најголемата хрватска приватна компанија Агрокор потврди дека должи 41,23 милијарди куни (6,33 милијарди долари) на кредитори и добавувачи. Тоа го покажаа и судските документи објавени денеска.