TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал го дава Бензема за да осигура летна трансфер бомба!

СуперСпорт - 19.05.2017

Ѕвездата на Монако ја полуде Европа. Тој е најзаслужен што Монако ја освои титулата по скоро 2 децении. Па поради тоа не чуди што го привлече интересот на тимовите од ПЛ, но изгледа дека тој е резервиран за Реал Мадрид.

Трезеге го советува Мбапе: Тој може да стане топ напаѓач, ама мора да научи…

Дерби - 19.05.2017

Тинејџерот Килијан Мбапе со своите партии и настапи сезонава во дресот на Монако ја импресионираше целокупната фудбалска и спортска јавност вклучувајќи ги тука сите великани кои веднаш го запалија алармот и се обидуваат да го украдат од новиот ...

Монако ја одби понудата на Ливерпул!

СуперСпорт - 19.05.2017

Напаѓачот на Монако, Мбапе ги полуде гигантите со одличните игри во оваа сезона. На адресата на Монако веќе стигнаа неколку понуди, а медиумите јавуваат дека Ливерпул испратил понуда од 75 милиони евра за него.

Монако одбиле понуда на Ливерпул за Мбапе

Точка - 19.05.2017

Младиот напаѓач на Монако, Килијан Мбапе со одличните партии го привлече вниманието на најголемите европски клубови. На адреса на Монако веќе пристигнале неколку богати понуди кои што засега сите биле одбиени.

И Ливерпул испрати понуда за Мбапе – еве што вели Монако!

Спортски - 19.05.2017

Килијан Мбапе е најголемото фудбалско откритие оваа сезона во Европа. Младиот напаѓач на Монако го посакуваат најголемите европски клубови, а неговата цена од ден на ден вртоглаво расте. Името на Мбапе често се поврзува со трансфер во Реал Мадрид, ...

Монако одби 75 милиони евра од Ливерпул за Мбапе!

Екипа - 19.05.2017

Ливерпул ќе мора да ја зголеми сумата за Килијан Мбапе, бидејќи Монако одби 75 милиони евра од Премиерлигашот, тврди шпанска „Марка“. Наводно, новиот француски првак смета дека сумата едноставно не е доволна, но првично понудата била одбиена поради ...

Мбапе не е првиот фудбалер што ќе го напушти Монако: Силва на чекор до премин на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 19.05.2017

Екипата на Монако зад себе остави фантастична сезона, која синоќа беше крунисана со домашна титула по 18 години пауза, а дефинитивно оваа лето раководството на клубот ќе биде на големи маки како да ги задржи своите најдобри поединци.

Ова лето паѓа рекордот: Еве кои играчи ќе го запалат фудбалскиот пазар

Курир - 19.05.2017

Може да се случи никој од нив да не замине, но може да се случи да ги срушат сите рекорди. Летниот преоден рок почнува на први јули и трае до први септември. Нов преоден рок е пред нас, а со него и некои нови трансфери поради кои ќе се дрма целиот ...

Монако отфрлил 75 милиони евра за Мбапе од Ливерпул

Стандард - 19.05.2017

Ливерпул понудил 75 милиони евра за младиот голгетер Килијан Мбапе, но Монако ја отфрлил рекордната понуда во историјата на Ливерпул, соопштува „Марка“. Според изданието, Реал Мадрид останува фаворит за потписот на 18-годишниот француски ...

Приоритет за Монако е да го задржи Мбапе

24Фудбал - 18.05.2017

Потпретседателот на Монако, Вадим Василиев вели дека клубот нема потреба да ги продава своите играчи и нивниот приоритет е да го задржат Килијан Мбапе. 17-годишниот Мбапе е хит во фудбалска Европа, оваа сезона на голема сцена го презентираше својот ...

Тргнаа понудите, Монако одби 75 милиони евра за Мбапе

Република - 19.05.2017

Ливерпул ќе мора да ја зголеми сумата за Килијан Мбапе, бидејќи Монако одби 75 милиони евра од Премиерлигашот, тврди шпанска „Марка“. Наводно, новиот француски првак смета дека сумата едноставно не е доволна, но првично понудата била одбиена поради ...

Освен Мбапе и Бернардо Силва е на цена во европскиот фудбал

Република - 19.05.2017

Екипата на Монако зад себе остави фантастична сезона, која синоќа беше крунисана со домашна титула по 18 години пауза, а дефинитивно оваа лето раководството на клубот ќе биде на големи маки како да ги задржи своите најдобри поединци.

(Видео) Играчите на Монако го истушираа тренерот Жардим

Позитив.мк - 18.05.2017

Монако по синоќешната победа над Сент Етјен обезбеди титулата шампион на Франција круг пред крајот на сезоната во Лига 1, голема прослава се пренесе од теренот во соблекувалната па во салата за прес-конференција.

Ветувањето, кое Мбапе го дал на мајка си

Стандард - 18.05.2017

Младиот талент на Монако, Килијан Мбапе дал ветување на мајка си пред една година, што го исполни вечерта на 17 мај. Приказната ја раскажуваат медиумите во Франција, кои пишуваат дека 18-годишниот талент изјавил по освојувањето на трофејот со ...

Мбапе: До лани дриблав деца во младински фудбал, а сега…

Екипа - 18.05.2017

Монако приреди вистинска сензација со освојувањето на титулата во француското првенство, со што „кнезовите“ ја прекинаа доминацијата на екипата на ПСЖ која претходно четири години по ред го освојуваше трофејот.

Мајсторијата на Мбапе по која почна славјето во Монако (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.05.2017

Суперталентираниот Французин со новиот погодок ја воодушеви фудбалската јавност. Монако славеше со 2-0 на домашен терен против Сент Етјен во синоќешниот меч и ја завери титулата во француската Лига 1.

Монако шампион на Франција

Слободен Печат - 18.05.2017

Фудбалскиот клуб Монако по победата од 2-0 дома против Сент Етјен ја освои првата првенствена титула во кнежевството по 2000 година. Килијан Мбапе и Валер Жермен постигнаа голови што го симнаа од престолот Пари Сен Жермен, со што заврши нивната ...

Никој не победувал така: Кога славиш на 29 натпревари и ќе постигнеш 104 гола – титулата мора да е твоја!

Спортски - 18.05.2017

Ако некој „за сите пари“ ја заслужил шампионската титула во европскиот фудбал – тоа оваа година е Монако. кипата на Леонард Жардим синоќа славеше на домашен терен совладувајќи го Сент Етјен со 2:0, со што и формално ја обезбеди осмата шампионска ...

„Ова ми е најважен трофеј во кариерата“

СуперСпорт - 18.05.2017

Монако стана шампион на Франција по 17 години, а Жардин смета дека ова е голем успех за неговиот тим со оглед на тоа дека пред почетокот на сезоната не им даваа големи шанси. Монако на домашен терен го победи Сент Етјен со 2:0.

Француска Лига 1: Осма титула за Монако, прва по 2000 година

Нова ТВ - 18.05.2017

Монако и дефиниивно ја завери осмата шампионска титула во Франција, прва по пауза од 17 години. „Кнезовите“ на „Луј Втори“ го поразија Сент Етјен со 2:0 и на едно коло до крајот на сезоната имаат недостижни шест бода повече од ПСЖ на второто место.

Монако е шампион на Франција! (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.05.2017

Монако го победи Сент Етјен со 2-0 и официјално ја завери титулата во француската Лига 1, ова е прв трофеј за нив по 2000 година со кој ја прекинаа серијата на ПСЖ. Иако беше јасно дека тие се новите шампиони на Франција од вечерва тоа е и ...

Вистински спектакл: Монако по 17 години ја освои титулата на Франција (Видео)

Дерби - 18.05.2017

Монако и официјално стигна до својата прва титула во француското фудбалско првенство по пауза од цели 17 години, кога последен пат се радуваа во 2000 година. Тимот ја освои титулата благодарение на ултра офанзивниот фудбал кој го прикажаа во текот ...

„Луј Втори“ гореше: Монако по 17 години е шампион на Франција (ВИДЕО)

Спортклуб - 18.05.2017

Со синоќешната победа против Сент Етјен, на едно коло пред крајот на првенството, екипата на Монако ја обезбеди шампионската титула во француското првенство, вкупно осма, а прва по 2000 година.

Каква ладнокрвност: Мбапе со маестрален потег го измести противничкиот голман и му го донесе трофејот на Монако! ...

Дерби - 17.05.2017

Монако и официјално стигна до својата прва титула во француското фудбалско првенство по пауза од цели 17 години, пред се благодарение на ултра офанзивниот фудбал кој го прикажа во текот на целата натпреварувачка сезона со кој избраниците на Жардим ...

ВИДЕО: По 17 години Монако пак е шампион на Франција, чудото од дете Мбапе го „реши“ и Сент-Етјен!

Gol.mk - 17.05.2017

По пауза од 17 години екипата на Монако и официјално е нов шампион на фудбалскиот шампионат на Франција. Момците на Жардим на вечерашниот одлучувачки натпревар одиграа онолку колку што беше потребно и со 2-0 славеа победа над Сент-Етјен, за големо ...

Монако по 17 години е шампион на Франција

SportMedia - 17.05.2017

Монако е нов првак во француското првенство. Тимот од малото кнежество со 2:0 го победи Сент Етјен и сега има недостижна предност пред Пари Сен Жермен, кој е второпласиран. Мбапе погоди во 19 минута и најави триумф на Монако, а победата ја потврди ...

Монако нов шампион на Франција

Канал5 - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

По 17 години пауза, Монако ја освои титулата во Франција

Стандард - 17.05.2017

Тимот на Монако ја наруши хегемонијата на Пари Сен Жермен во последните години во Франција и ја крена осмата титула во својата историја. Ова е првата титула за тимот од Кнежеството по 17 години.

Монако ја симна круната на ПСЖ – По пауза од 17 години, повторно шампиони на Франција

24 Вести - 18.05.2017

Фудбалерите на Монако ја потврдија осмата шампионска титула во Франција, прва по пауза од 17 години. На „Луј Втори“ во претпоследното коло Монако го победи Сент Етјен со 2-0 за 92 бода во шампионатот, недостижни шест повеќе од бранителот на тронот ...

Монако е нов шампион на Франција (ВИДЕО)

МКД - 17.05.2017

Монако го победи Сент Етјен со 2-0 и официјално ја завери титулата во француската Лига 1, ова е прв трофеј за нив по 2000 година со кој ја прекинаа серијата на ПСЖ. Иако беше јасно дека тие се новите шампиони на Франција од вечерва тоа е и ...

Вистински спектакл: Монако по 17 години ја освои титулата на Франција

Точка - 18.05.2017

Монако и официјално стигна до својата прва титула во француското фудбалско првенство по пауза од цели 17 години, кога последен пат се радуваа во 2000 година. Тимот ја освои титулата благодарение на ултра офанзивниот фудбал кој го прикажаа во текот ...

По цели 17 години Монако е повторно на тронот во Франција (видео)

Република - 17.05.2017

По пауза од 17 години екипата на Монако и официјално е нов шампион на фудбалскиот шампионат на Франција. Момците на тренерот Жардим на вечерашниот одлучувачки натпревар одиграа онолку колку што беше потребно и со 2-0 славеа победа над Сент Етјен ...

Шампионската титула за Монако

Сител - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

Монако нов шампион на Франција

А1 On - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

Монако нов шампион на Франција

Курир - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

Монако нов шампион на Франција

+инфо - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула. Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција.

Монако нов шампион на Франција

Локално - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

Монако нов шампион на Франција

Телевизија Нова - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

(ВИДЕО) Монако и официјално нов шампион на Франција

Репортер - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...

Монако нов шампион на Франција

Идивиди - 18.05.2017

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во историјата на клубот. Монако синоќа пред своите симпатизери на стадионот „Луј Втори“ во ...