TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

+инфо - 14.11.2017

Инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08 часот по локално време. Во нападот повредени се две деца и еден 30-годишен маж. Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Алсат-М - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку петмина загинати во вооружен инцидент во Калифорнија

Алфа - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен ...

Најмалку три лица загинаа во вооружен инцидент во Калифорнија

Сител - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...

Најмалку пет жртви во вооружен напад во Калифорнија

Newsroom - 14.11.2017

Најмалку пет лица загинаа, а две деца се повредени денеска, кога вооружен маж отвори оган во градот Ранчо Техама во северниот дел на американската сојузна држава Калифорнија. Според полицијата, напаѓачот пукал по жртвите по случаен избор, по што бил ...

Хорор во Калифорнија: Најмалку три лица убиени, повредени се деца

Курир - 14.11.2017

Најмалку три лица загинаа откако непознато лице отвори оган во американскиот град Ранчо Техама, Калифорнија. Напаѓачот е убиен од страна на полицијата. Според полицијата инцидентот се случи во близина на основно училиште во 08:00 часот по локално ...