TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несторовски ја даде првата изјава како капитен на Палермо: Имам само една единствена цел (Видео)

Дерби - 17.07.2017

Илија Несторовски во текот на вчерашниот ден го имаше своето деби со капитенската лента на Палермо, но денеска се најде во центарот на вниманието на сицилијанските медиуми поради изјавата која ја даде по уверливата победа на неговиот тим и четирите ...

Несторовски: Како капитен сакам да го вратам Палермо во Серија А, овој град и навивачите го заслужуваат тоа

24Фудбал - 17.07.2017

Илија Несторовски на својот прв натпревар за Палермо со капитенската лента постигна четири погодоци и најави дека ќе биде клучниот играч во идната сезона. Како одминува преодниот рок, така се поизвесно е дека Илија Несторовски нема да направи ...

Несторовски: Останувам во Палермо, за да го вратиме во Серија А

Екипа - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски е именуван за нов капитен на италијанскиот Палермо, и треба да биде предводник на овој тим во обидот за експресно враќање во Серија А. Популарниот Нестор-гол токму тоа и го потенцира во разговор за ...

Несторовски: Во моментов не размислувам за трансфер

SportMedia - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски не размислува да си замине од Палермо. Најдобриот играч на Палермо од минатата сезона, е новиот капитен на тимот. Во првиот меч од подготовките, Несторовски покажа дека е во голгетерски ритам.

Несторовски: Среќен сум за четирите гола и капитенската трака, трансфер-пазарот не ме интересира!

Gol.mk - 17.07.2017

Вчера македонскиот репрезентативен голгетер, Илија Несторовски, го имаше своето деби како капитен на тимот на Палермо. Сицилијанскиот тим извојува висока победа од 13-2 над австрискиот аматерски тим Бад Клајнкирхајм, а прилепачецот беше стрелец на ...

Несторовски: Капитенската лента ме мотивира, сакам да го вратам Палермо во Серија А

МКД - 17.07.2017

Македонскиот фудбалер, Илија Несторовски на својот прв натпревар за Палермо со капитенската лента постигна четири погодоци и најави дека ќе биде клучниот играч во идната сезона. Како одминува преодниот рок, така се поизвесно е дека Илија Несторовски ...

Несторовски: Сакам да останам и да го вратам Палермо во Серија А

Спортски - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски одлично ја започна сезоната во Палермо и на првиот пријателски натпревар постигна четири гола против аматерски тим од Австрија. После мечот Нестовски потврди дека не размислува да го напушти Палермо ова ...

Несторовски: Сакам да останам и да го вратам Палермо во Серија А

Таратур - 17.07.2017

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски одлично ја започна сезоната во Палермо и на првиот пријателски натпревар постигна четири гола против аматерски тим од Австрија. После мечот Нестовски потврди дека не размислува да го напушти Палермо ова ...