TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија во Белград, почина навивач на Црвена звезда за време на дуелот со Келн

МКД - 08.12.2017

Победата на Црвена звезда од 1-0 во дуелот со Келн за пласман во нок-аут фазата од Лига Европа е засенета од веста дека еден навивач за време на натпреварот починал од срцев удар Србија ќе има и втор преставник во шеснаесетфиналето од Лига Европа, ...

ЛЕ: Славје во Белград, но и огромна трагедија, Црвена Звезда обезбеди европска пролет (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.12.2017

Комплетирана е групната фаза во Лига Европа. Белградска Црвена Звезда славеше минимална победа од 1-0 над Келн и со тоа го обезбеди второто место во групата „Х“ каде како првопласиран заврши Арсенал.

Црвена Звезда обезбеди европска пролет, навивач починал во пеколот на „Маракана“

Дерби - 07.12.2017

Фудбалерите на Црвена Звезда ги израдуваа своите фанови и со триумфот над Келн со 1:0, обезбедија европска пролет по пауза од 25 години. „Црвено-белите“ славеа минимално со голот на Срниќ постигнат во првиот дел, со што се најдоа во 1/16 финалето на ...

Црвена звезда ќе презими во Европа

Екипа - 07.12.2017

Србија ќе има две екипи во нокаут фазата од Лигата на Европа откако по Партизан место во 1/16 финалето обебеди и Црвена звезда, по вечерашниот триумф против Келн. Иако и реми беше доволно за „црвено-белите“ да презимат во Европа, српскиот вицепрвак ...

Ерупција на „Маракана“, Звезда слави европска пролет! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Фудбалерите на Црвена звезда успеаја да слават во директниот дуел со Келн за второто место во групата Х и со тоа да обезбедат пласман во нокаут фазата во Лигата на Европа! Вечерва сите погледи, барем на балканската јавност, беа насочени кон Белград, ...

ВИДЕО: Славје во Белград - Ц. Звезда му наплати на Келн и ќе игра во нокаут-фазата

Gol.mk - 07.12.2017

Српскиот фудбал слави уникатен успех, откако по Партизан, и вицешампионот Црвена Звезда обезбеди европска пролет, по големата победа над Келн со 1-0 (1-0). Преполниот стадион „Рајко Митиќ“ виде одлично издание на „црвено-белите“, кои прокоцка ...

Трагедија: Навивач на Црвена Звезда почина на стадион за време на мечот со Келн

Спортклуб - 07.12.2017

Вистинска трагедија се случи на стадионот „Рајко Митиќ“ вечерва за време на мечот помеѓу Црвен Звезда и Келн во Европа лига. Како што информираат српските медиуми, на младо момче од Стара Пазова кое било на трибините одеднаш му се слошило.

Навивачите на Келн за малку ќе убиеја дете со бакља во Белград (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Фудбалерите на Црвена зведа и Келн го играат одлучувачкиот натпревар за пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа. А, пред самиот почеток на натпреварот, навивачите на Келн фрлаа бакљи.

(ВИДЕО) Хорор во Белград: Навивачите на Келн со бакља погодија дете

Спортклуб - 07.12.2017

Навивачите на Келн приредија вистински ужас на натпреварот против Црвена Звезда откако со бакља погодија дете. Инцидентот, наводно, се случил непосредно пред почетокот на мечот, а нема информации како се чувствува детето во ...

ВИДЕО: Срниќ мајсторски ја погоди мрежата на Келн, Ц. Звезда пред европска пролет

Gol.mk - 07.12.2017

Фудбалерите на Црвена Звезда се наоѓаат на чекор до европска пролет, првпат во новиот милениум. Иако им треба реми против Келн, „црвено-белите“ поведоа со голот на Срниќ во 32. минута. На голот му претходеше прекрасна акција на Родиќ по левата ...

Делириум на „Маракана“ - Звезда поведе против Келн! (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2017

Фудбалерите на Црвена звезда поведоа на дуелот против Келн во Белград со 1-0 и трибините експлодираа. Да потсетиме, на Србите им е потребен барем бод од овој дуел за пласман во нокаут фазата, секако и да не слави БАТЕ кај Арсенал.

Фановите на Келн уживаат во Белград со ракија, скара и оро

Sport 1 - 07.12.2017

Околу 5.000 фанови на Келн пристигнаа во Белград за вечерашниот дуел со Црвен Звезда во рамки на Лигата на Европа. Низ улиците на главниот град на Србија има засилено полициско присуство, поради страв од инциденти, но засега се е мирно.

Навивачите на Келн скоро пет часа ќе бидат заклучени во кафезот на „Маракана“!

Sport 1 - 07.12.2017

Белградска Црвена Звезда вечерва ќе го пречека германскиот бундеслигаш Келн на својот стадион во обид по речиси три децении повторно да игра европска пролет, а за такво нешто им треба победа против „јарците“.

Голема трагедија во Белград на мечот од Лигата на Европа

Курир - 08.12.2017

Победата на Црвена звезда од 1-0 во дуелот со Келн за пласман во нок-аут фазата од Лига Европа е засенета од веста дека еден навивач за време на натпреварот починал од срцев удар Србија ќе има и втор преставник во шеснаесетфиналето од Лига Европа, ...