TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Нека останат дома!“

СуперСпорт - 20.03.2017

Познато е дека навивачите на Барселона се лути со своите засилувања, меѓу кои е Гомеш кое ова лето стигна од Валенсија. Пике одлучи одлучи да застане во заштита на својот соиграч, па даде коментар на навивачите.

Пике испрати остра порака до навивачите: Тие што доаѓаат да не свират нека си останат дома

24Фудбал - 20.03.2017

Жерард Пике застана во одбрана на Андре Гомеш кој вчера одново доби свирежи од публиката на Камп Ноу, дефанзивецот испрати остра порака до навивачите П ортугалецот минатото лето пристигна во Барса како големо засилување, и неговиот трансфер ...

И покрај победата, Пике им се налути на навивачите: Следниот пат останете дома

Спортклуб - 20.03.2017

Барселона вчера успеа да дојде до победа над Валенсија (4:2) и да ја продолжи трката со Реал Мадрид за титулата во Примера. Гостите паднаа потешко од очекувањата, а сите дилеми беа разрешени во 90-та минута кога Андре Гомеш ги постави конечните 4:2.

Пике им се налути на навивачите: Нивното однесување не може да се толерира, тоа не помага…

Дерби - 20.03.2017

Шпанскиот шампион Барселона очекувано оствари победа над Валенсија (4-2) во последниот меч од 28.коло во Примера, но не беше се идеално за каталонците кои преку Жерард Пике им испратија порака на своите фанови.

Пике заштити соиграч од навивачите на Барса

Локално - 20.03.2017

Централниот дефанзивец на Барселона Жерар Пике се застапи за својот соиграч Андре Гомеш, кој беше пречекан со свирежи од навивачите на “Камп Ноу” во победата од 4: 2 над Валенсија. Поранешниот играч на “лилјаците” се појави како замена во второто ...

Пике им се налути на навивачите: Нивното однесување не може да се толерира, тоа не помага…

Точка - 20.03.2017

Шпанскиот шампион Барселона очекувано оствари победа над Валенсија (4-2) во последниот меч од 28.коло во Примера, но не беше се идеално за каталонците кои преку Жерард Пике им испратија порака на своите фанови.