TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ за 6 месеци потроши 600 милиони евра и ништо не направи!

Курир - 10.11.2017

Не е спроведен ниту еден голем проект или мерка која ќе биде за доброто на македонските граѓани. За овие 6 месеци се потрошени 600 милиони евра, а со нив не е направено ништо. Во емисијата на Канал 5 телевизија „Само Вистина“ се водеше жестока ...

Богоевски: Ние не фарбавме споменици, туку споменици на „режим“ (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2017

Ова го изјави пратениците Павле Богоевски дебатираа вечерва емисијата „Само вистина“ на Канал 5 во жесток тв дуел со Крсте Јовановски од ВМРЕ-ДПМНЕ. Колку беа фер и демократски локалните избори, кој е виновен за загадувањето во Скопје и другите ...

Жестока дебата меѓу Павле Богоевски и Крсте Јовановски во „Само Вистина“

Канал5 - 09.11.2017

Богоевски-ние не фарбавме споменици, туку споменици на „режим“, Груевски прво што украде беше партијата ВМРО-ДПМНЕ. Јованоски:Каде сте вие од шарената револуција, кога во Бугарија ве нарекуваат тн.

СДСМ за 6 месеци потроши 600 милиони евра и ништо не направи!

Пулс24 - 10.11.2017

Владата на СДСМ, веќе половина година покажува што значи неработа. Не е спроведен ниту еден голем проект или мерка која ќе биде за доброто на македонските граѓани. За овие 6 месеци се потрошени 600 милиони евра, а со нив не е направено ништо Во ...