TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Сега сум малку посилна“: Анџелина Џоли зборуваше за тешкиот период по разводот од Бред Пит

Фемина - 13.09.2017

Измина точно една година откако Анџелина Џоли поднесе документи за развод од Бред Пит по две години брачен живот. Холивудскиот пар беше во врска повеќе од една деценија. 42-годишната актерка и режисерка сними фотосесија за People и во интервјуто ...

Бред Пит ќе гради луксузен ресорт во Хрватска

Репортер - 13.09.2017

Познатиот холивудски актер Бред Пит наводно планира да изгради луксузен ресорт во Хрватска, во гратчето Заблаче, во близина на Шибеник. Ресортот ќе има луксузни хотели, вили, голф-терени, продавници и ресторани, а целата инвестиција ќе чини речиси ...

Анџелина Џоли блесна во бело!

Шеталиште - 13.09.2017

Анџелина Џоли се појави како вистинската ѕвезда на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто. Познатата актерка дојде да го промовира својот нов проект, со модерна комбинација и уште поважно, одлично расположение. Очигледно, ја засени конкуренцијата.

Бред Пит гради луксузен ресорт од 1,5 милијарди долари во Хрватска?

Вистина.мк - 13.09.2017

Познатиот актер наводно планира да издвои огромна сума на пари за оваа инвестиција. Бред Пит наводно планира да изгради луксузен ресорт во кој ќе има луксузни хотели, вили, голф терени, продавници и ресторани и тоа во малото хрватско градче Заблаче, ...

Анџелина Џоли – дефиниција за елеганција на филмскиот фестивал во Торонто

Fashionel - 13.09.2017

На премиерата на филмот „First They Killed My Father" на интернационалниот филмски фестивал во Торонто, Анџелина Џоли го освои вниманието на светската јавност, појавувајќи се на црвениот килим во совршено елегантно издание.

Бред Пит ќе гради луксузен ресорт во Хрватска?

Скопје24 - 13.09.2017

Познатиот холивудски актер Бред Пит наводно планира да изгради луксузен ресорт во Хрватска, во гратчето Заблаче, во близина на Шибеник. Ресортот ќе има луксузни хотели, вили, голф-терени, продавници и ресторани, а целата инвестиција ќе чини речиси ...

На премиера со децата: Анџелина Џоли во совршен црн фустан

Хитпортал - 12.09.2017

Анџелина Џоли го промовира својот нов филм „First They Killed My Father“ на Филмскиот фестивал во Торонто заедно со своите шест деца. Популарната актерка носешецрн фустан од британската модна куќа Ралф и Русо на премиерата на која присуствува и ...

Анџелина Џоли: Сонувам моите деца да ги видам во Холивуд

БркајРабота - 12.09.2017

Славната актерка Анџелина Џоли искрено се надева дека еден нејзините деца ќе влезат во водите на шоу бизнисот. Анџелина присуствуваше на премиерата на нејзиниот филм, “First They Killed My Father” на Филмскиот фестивал во Торонто, чиј извршен ...