TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

BMW го промовираше новиот начин на произведување на автомобили – i8 е првиот модел што ќе биде вака произведен

Република - 14.11.2017

Минхен веќе со месеци го држи автомобилскиот свет во неизвесност околу премиерата на BMW i8 Roadster. Отворената изведба на спортскиот плаг-ин хибрид само го чека вистинскиот момент. Можно е i8 Roadster да го види светлото на денот веќе следниот ...

Погледнете го „новиот“ Shelby Mustang GT500

ЗаЗабава - 14.11.2017

Автомобил како Shelby Mustang GT500 е од оние кои што секој би посакал да го има во својата гаража, но дали секој би имал храброст да ја притисне педалата за гас до ...

Како звучи ѕверот: Слушнете ја најмоќната Corvette во историјата

Кајгана - 14.11.2017

Chevrolet на саемот за автомобили во Дубаи го претстави најмоќниот и најбриот модел на Corvette во иторијата: ZR1 за 2018 година. Исто така објави и снимка на која може да ја видите „ѕверката“ и да го слушнете нејзиниот моќен V8 мтор.

Bugatti подготвува поевтин хибриден модел

Додај Гас - 14.11.2017

Иако станува збор за непотврдени информации, Bugatti работи на нов хибриден модел со две врати, 2 + 2 конфигурација на седиштата во салонот и по пониска цена од онаа на Chiron. Новиот модел ќе биде дел од планот на Volkswagen Group за производството ...

Revology Cars се погрижија за прекрасен спој на ретро стилот и модерната технологија: Ова е „новиот“ Shelby Mustang ...

Точка - 14.11.2017

Автомобил како Shelby Mustang GT500 е од оние кои што секој би посакал да го има во својата гаража, но дали секој би имал храброст да ја притисне педалата за гас до крај? Колку и да е добро чувството да се седне зад воланот на еден од ...

Mercedes-Benz, Porsche и BMW плаќаат огромни казни во Јужна Кореја

Авто Плус - 13.11.2017

Три од најголемите германски автомобилски компании ќе треба да платат сериозни казни во Јужна Кореја за прекршување на правилата за штетните емисии, соопштува Reuters Mercedes-Benz, Porsche и BMW ќе треба да платат вкупно 70,3 милијарди вони – околу ...

Bentley и Audi подготвуваат електрични GT модели

Авто Плус - 13.11.2017

Компаниите Bentley и Audi ќе понудат на пазарот GT-електрични изведби врз основа на идниот Porsche Mission E, што ќе излезе на пазарот во 2019 година, соопшти списанието Automobile кое се повикува на свои извори во Volkswagen Group Се претпоставува ...

Америка ги покажа своите “мускули”: Corvette ZR1 за 2018 година

Точка - 13.11.2017

Пристигна најмоќната продукциска Корвета на сите времиња. Долгоочекувана верзија – ZR1 на последната генерација од моделот Chevrolet Corvette дебитираше на саемот на автомобили во Дубаи со 766 коњски сили.

2019 CHEVROLET CORVETTE ZR1: Американската легендарна мускулеста икона во ново издание

Високи Октани - 13.11.2017

Chevrolet официјално ја претстави Corvette ZR1 моделска година 2019 2019 Chevrolet Corvette ZR1 е придвижуван од 6.2-литарски V8 агрегат со компресор, со сила од 755кс и 969Nm вртежен момент.