TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тврдокорни“ го прогласија Иванов за „кукавица од претседател“ бидејќи не ги примил

Мета - 12.10.2017

Дваесеттината членови на здружението „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“ и Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ кои денеска излегоа на протест пред претседателската резиденција, не успеаја да му го предадат барањето на ...

Иванов не ги прими Тврдокорните и патриотските здруженија, тие рекоа дека е кукавица

ТВ21 - 12.10.2017

Патриостските здруженија кои протестираа ред претседателската вила за одземање на мандатт на премиерот Зоран Заев, го неарекоа претседателот Ѓорге Иванов кукавица затоа што не се појави. „Преродба“, „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за ...

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Слободен Печат - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

(ВИДЕО) Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

Макфакс - 12.10.2017

Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат“ – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет, денеска сакаа да му ...

(ВИДЕО) Тврдокорен Мапет шоу – Како течеше протестот пред резиденцијата на Иванов

Либертас - 12.10.2017

Бидејќи се жалат на медиумски мрак Либертас одличи да пренесе дел од протестот и маршот на Тврдокорни: Во кратко се случи следното: 1. Се собраа во мал број пред ЕУ Инфор центарот 2. Образложија дека тоа е порали медиумскиот мрак кој владее во ...

Патриотските здруженија не се сретнаа со Иванов, го нарекоа кукавица

Фактор - 12.10.2017

Патриотските здруженија кои денеска протестираа пред претседателската вила за одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев, го нарекоа шефот на државата, Ѓорге Иванов кукавица бидејќи не се појави.

Иванов не го прими барањето на „Тврдокорните“ за одземање на мандатот на Заев

Newsroom - 12.10.2017

Дваесетина членови на неколку патриоски здруженија меѓу кои и Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“ и МПЗ „Тврдокорни“ денеска организираа протестен марш со барање од Иванов да му го одземе мандатот на ...

„Тврдокорни“ ќе протестираат за Иванов да му го одземе мандатот на Заев

Newsroom - 12.10.2017

Македонското патриотско здружение „Тврдокорни“ преку соопштение информира дека заедно со повеќе други организации утре ќе одржи протест со кој ќе побара од претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев бидејќи, како што ...

„Тврдокорни“ на протест пред вилата на Иванов ќе бараат да му се одземе мандатот на Заев

Мета - 12.10.2017

Иницијативата „Тврдокорни“ денеска повика на сенароден протест пред вилата на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со барање да му се одземе мандатот на премиерот Зоран Заев за, како што велат, непридржување кон дадените гаранции и работење ...

Протестен марш за одземање на мандатот од Зоран Заев

А1 On - 11.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

Претседателот си заминал: „Тврдокорните“ не му го врачија барањето на Иванов

Телевизија Нова - 12.10.2017

Членови на Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движење за цивилизациски вредности и Единствен пат – Движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска ...

Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

+инфо - 12.10.2017

Здруженијата бараат да му се одземе мандатот на Заев затоа што, како што велат, премиерот работи против македонските национални. Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за ...

ВИДЕО: Иванов не ги прими демонстрантите, го нарекоа кукавица од претседател

А1 On - 12.10.2017

Група македонски здруженија денеска организираа протестен марш со барање претседателот Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, меѓутоа тие не беа примени во вилата Водно. Дваесетина членови на здруженијата „Преродба“, Семакедонскиот ...

Протестен марш за одземање на мандатот од Зоран Заев

Локално - 11.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

Иванов не ги прими демонстрантите кои бараат одземање на мандатот на Заев

еМагазин - 12.10.2017

Група македонски здуженија денеска организираа протестен марш со барање претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, меѓутоа тие не беа примени во вилата Водно, пренесува А1Он.

Иванов не го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Вечер - 12.10.2017

Дваесетина членови на здружението на граѓани „Преродба", Семакедонскиот национален совет „Македониум", МПЗ „Тврдокорни", Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат" – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет ...

Протестен марш за одземање на мандатот на Заев

Вечер - 11.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

ВИДЕО: Иванов не ги прими демонстрантите кои бараат одземање на мандатот на Заев

Локално - 12.10.2017

Група македонски здруженија денеска организираа протестен марш со барање претседателот Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев, меѓутоа тие не беа примени во вилата Водно, информира а1он.

(ВИДЕО) Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

Sky - 12.10.2017

Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат“ – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска сакаа да му ...

Протестен марш за одземање на мандатот од Зоран Заев

10без10 - 12.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

Утре протестен марш за одземање на мандатот на Заев „поради работа против националните интереси“

МКД - 11.10.2017

Утре во 17 часот во Скопје група здруженија ќе го повикаат претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот од Зоран Заев поради непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за туѓи ...

(ВИДЕО) Иванов не ги прими патриотските здруженија, тие го прогласија за кукавица

Точка - 12.10.2017

Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“, МПЗ „Тврдокорни“, Движењето за цивилизациски вредности, „Единствениот пат“ – движење на македонските носители и бранители на државниот суверенитет денеска сакаа да му ...

„Тврдокорните“ на протестен марш: Ќе бараат од Иванов одземање на мандатот на премиерот Заев

Фактор - 12.10.2017

„Тврдокорните“ за денес најавија протестен марш на кој последна дестинација е Вилата на Водно каде е сместен претседателот на државата. Таму тие од него ќе побараат да му биде одземен мандатот на премиерот Зоран Заев, поради како што велат, ...

„Тврдокорни“ попладне на протест, бара одземање на мандатот на Зоран Заев

Макфакс - 12.10.2017

Партиотското здружение „Тврдокорни“ утрово повика на протест што ќе се одржи попладне пред вилата на претседателот на Република Македонија. „Тврдокорни“ бара одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев.

„Тврдокорните“ денеска во 17 часот повторно на протести, бараат одземање на мандатот на Зоран Заев

Фокус - 12.10.2017

Здружението „Тврдокорни“ повикува на протест денеска пред вилата на Претседателот на Република Македонија. Мирниот протестен марш ќе започне во 17.00 часот, пред Канцеларијата на Делегацијата на Европската унија на булеварот „Св.

„Тврдокорните“ од Иванов бараат да му го одземе мандатот на Заев

Стандард - 12.10.2017

„Тврдокорни“ денеска повика на сенароден протест пред вилата на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со барање да му се одземе мандатот на премиерот Зоран Заев за, како што велат, непридржување кон дадените гаранции и работење против ...

„Тврдокорни“ денеска на протест, бараат одземање на мандатот на Зоран Заев

Точка - 12.10.2017

Партиотското здружение „Тврдокорни“ утрово повика на протест кој ќе се одржи попладне пред вилата на Претседателот на Република Македонија. „Тврдокорни“ бараат одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев.

„Тврдокорните“ пак на улица: Ќе бараат Иванов да му го одземе мандатот на Заев

еМагазин - 12.10.2017

Здружението „Тврдокорни“ повикува на сенароден протест денеска пред вилата на Претседателот на Република Македонија. Тие меѓудругото ќе побараат претседателот Ѓорге Иванов да му го одзеде мандатот на премиерот Зоран Заев.

Тврдокорните ќе бараат Иванов да му го одземе мандатот на Заев

Позитив.мк - 12.10.2017

Група на здруженија утре организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а за ...

„Тврдокорни“ на протест пред вилата на Иванов ќе бараат да му се одземе мандатот на Заев

Локално - 12.10.2017

Иницијативата „Тврдокорни“ денеска повика на сенароден протест пред вилата на претседателот на државата, Ѓорге Иванов, со барање да му се одземе мандатот на премиерот Зоран Заев за, како што велат, непридржување кон дадените гаранции и работење ...

Тврдокорните ќе протестираат кај Иванов, ќе бараат да му го одземел мандатот на Заев

Либертас - 12.10.2017

Група на здруженија денеска организираат протест за одземање на мандатот од Зоран Заев од страна на претседателот Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални и државни интереси, а ...

Протест кај Иванов, за одземање на мандатот на Заев

Нетпрес - 12.10.2017

Група на здруженија организираат во четвртокот протест за одземање на мандатот од премиерот Зоран Заев од страна на претседателот Ѓорге Иванов, поради, како што кажуваат непридржување кон дадените гаранции и работењето против македонските национални ...

Демонстрации пред Владата – еве што се случува

Sky - 12.10.2017

Партиотското здружение „Тврдокорни“ утрово повика на протест што ќе се одржи попладне пред вилата на претседателот на Република Македонија. „Тврдокорни“ бара одземање на мандатот на премиерот Зоран Заев.

„Тврдкорните“ кај Иванов, бараат да му го одземе мандатот на Заев

ТВ21 - 12.10.2017

Група на здруженија, меќу кои и „Трдокорни“ протеситеаат пред претседателската резиденција и бараат претседателот Ѓорге Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран Заев. Според нив, Заев не се придружува кон дадените гаранции и работи против ...

Тврдокорните се разочараа, Иванов не им го прими барањето за одземање на мандатот на Заев

Фокус - 12.10.2017

Неколку таканаречни патриоски здруженија меѓу кои и Здружението на граѓани „Преродба“, Семакедонскиот национален совет „Македониум“ и МПЗ „Тврдокорни“ денеска организираа протестен марш со барање од Иванов да му го одземе мандатот на премиерот Зоран ...