TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Кузмановска: СДС преку покачувањето на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните

А1 On - 10.11.2017

„СДС преку покачувањето на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните. Поскапувањето на акцизата за дизелот, мазутот и екстра лесното масло за домаќинства едно македонско семејство ќе го чини една просечна плата годишно.

ВМРО-ДПМНЕ: Се остварува ветувањето на СДС дека ќе се брка од чистачка до министер

Курир - 10.11.2017

-Зоран Заев преку измени на овој закон истовремено ќе овозможи и бркања од работа на вработените кои не се политички подобни. Владата на СДС единствено на овој начин ќе ја сруши професионалноста на администрацијата газејќи ги европските стандарди и ...

Александрова: Со измените на Законот за администрацијата политичките неистомисленици ќе останат без работа

Макфакс - 09.11.2017

Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на Законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од работа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот кој го ветуваше СДС се видоа само зголемени трошоци и осиромашување

А1 On - 09.11.2017

„Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живот и осиромашување на граѓаните. Врвот на лицемиерието е што од една страна владата на СДС вели ќе воведе зголемен персонален данок за побогатите, а ...

(ВИДЕО) Кузмановска: СДС преку покачувањето на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните

Орбис - 10.11.2017

„СДС преку покачувањето на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните. Поскапувањето на акцизата за дизелот, мазутот и екстра лесното масло за домаќинства едно македонско семејство ќе го чини една просечна плата годишно.

ВМРО-ДПМНЕ: Со измените на Законот за државна администрација политички неподобните ќе останат без работа

Макфакс - 08.11.2017

Со измените на Законот за државна администрација се отвора вратата за партиски вработувања и бркања од работа на вработените кои не се политички подобни. Ова не е реформа, туку политизација на целокупната администрација по која многумина политички ...

ВМРО-ДПМНЕ: Поминаа 6 месеци од кога дојдоа на власт, а СДС нема превземено ниту една мерка за почист воздух

А1 On - 08.11.2017

„Денес сме ноември 2017-та година, 6 месеци по формирањето на владата на СДС, која по криминалните локални избори од октомври ја има апсолутната власт во државата, а со тоа и целата одговорност, и никакво ВМРО-ДПМНЕ не може да биде одговорна за ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ не ги остварува ветувањата

Сител - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ги излажа и младите специјализанти и не го исполни ветувањето

Поглед - 08.11.2017

Опозициската ВМРО ДПМНЕ денес одржа нова прес-конференција во која повторно ја прозва владеачката СДСМ. Во продолжение интегрално ви го пренесуваме соопштението: Почитувани, СДС ги излажа и младите специјализанти.

(ВИДЕО) Александрова: Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со ...

А1 On - 09.11.2017

„Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС има влада 6 месеци и сега поседува апсолутна власт, ниту живот донесоа, ниту воздухот е почист

Фокус - 09.11.2017

„Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живот и осиромашување на граѓаните, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ. – Врвот на лицемиерието е што од една страна владата на СДС вели ќе воведе зголемен ...

Кузмановска: СДС со покачување на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните

Канал5 - 10.11.2017

СДС преку покачувањето на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните. Поскапувањето на акцизата за дизелот, мазутот и екстра лесното масло за домаќинства едно македонско семејство ќе го чини една просечна плата годишно.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата отвора простор за партиски вработувања во администрацијата

Фокус - 08.11.2017

Со измените на Законот за државна администрација се отвора вратата за партиски вработувања и бркања од работа на вработените кои не се политички подобни, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на измените на Законот.

ВМРО-ДПМНЕ: Се отвора вратата за партиски вработувања и бркања од работа на политички неподобни

Либертас - 08.11.2017

„Со измените на законот за државна администрација се отвора вратата за партиски вработувања и бркања од работа на вработените кои не се политички подобни. Ова не е реформа, туку политизација на целокупната администрација по која многумина политички ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е шест месеци на власт, а не се преземаат никакви суштински мерки за почист воздух

Макфакс - 08.11.2017

Шест месеци по формирањето на владата на СДС, која по криминалните локални избори од октомври ја има апсолутната власт во државата, а со тоа и целата одговорност, и никако ВМРО-ДПМНЕ не може да биде одговорна за неспособноста на СДС во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се остварува ветувањето на СДС дека ќе брка од чистачка до министер

Нетпрес - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

(ВИДЕО) Александрова: Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со ...

Орбис - 09.11.2017

„Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот кој го ветуваше СДС има само осиромашување

Нетпрес - 09.11.2017

Интегрално соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: „Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живот и осиромашување на граѓаните. Врвот на лицемиерието е што од една страна владата на СДС вели ќе воведе ...

Кузмановска: СДС со покачување на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните

Сител - 10.11.2017

СДС преку покачувањето на даноците ги клекнува на колена економијата и граѓаните. Поскапувањето на акцизата за дизелот, мазутот и екстра лесното масло за домаќинства едно македонско семејство ќе го чини една просечна плата годишно.

ВМРО-ДПМНЕ: Поминаа 6 месеци од кога дојдоа на власт, а СДС нема превземено ниту една мерка за почист воздух

Орбис - 08.11.2017

„Денес сме ноември 2017-та година, 6 месеци по формирањето на владата на СДС, која по криминалните локални избори од октомври ја има апсолутната власт во државата, а со тоа и целата одговорност, и никакво ВМРО-ДПМНЕ не може да биде одговорна за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Единствено што остваруваат од СДС е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер

Макфакс - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

Александрова: Со измените на Законот за администрација политичките неистомисленици ќе останат без работа

Вечер - 09.11.2017

Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на Законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од работа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот што го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување

Макфакс - 09.11.2017

Од животот што го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живеење и осиромашување на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата наведуваат дека врвот на лицемерството, што, од една страна, Владата на СДС вели ...

Кузмановска: Нудеа живот донесоа сиромаштија, СДС носи беда за целата држава, за да ги покриваат своите расипнички ...

Курир - 10.11.2017

Таа обвини дека СДС удри по граѓаните, кои со свои пари ќе го покриваат расипничкото трошење на оваа неодговорна власт. -Зголемувањата на цената на акцизата најмногу ќе влијае на патниот и железничкиот транспорт.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС не презема ниту една мерка за почист воздух

МКД - 08.11.2017

Денес сме ноември 2017-та година, 6 месеци по формирањето на владата на СДСM, која по криминалните локални избори од октомври ја има апсолутната власт во државата, а со тоа и целата одговорност, и никакво ВМРО-ДПМНЕ не може да биде одговорна за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС

А1 On - 10.11.2017

„Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

Александрова: Единствен квалитет за вработување и напредување во кариерата ќе биде партиската книшка на СДС

Курир - 09.11.2017

Таа вели дека антиреформската влада на Заев и СДС на овој начин сакаат да ја срушат професионалноста на администрацијата и на таа сметка да инсталираат партиски послушници, газејќи ги европските стандарди и законските решенија донесени во согласност ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот кој го ветуваше СДС се видоа само зголемени трошоци и осиромашување

Орбис - 09.11.2017

„Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живот и осиромашување на граѓаните. Врвот на лицемиерието е што од една страна владата на СДС вели ќе воведе зголемен персонален данок за побогатите, а ...

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ не ги остварува ветувањата

Канал5 - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

Александрова: Со измените на Законот за администрација политичките неистомисленици ќе останат без работа

Sky - 09.11.2017

Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на Законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од работа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување

Точка - 09.11.2017

Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живот и осиромашување на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата наведуваат дека „врвот на лицемиерието е што од една страна владата на СДС вели ќе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Единствено што остваруваат од СДС е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер

Вечер - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

Александрова: Со измените на Законот за администрација политичките неистомисленици ќе останат без работа

Точка - 09.11.2017

Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на Законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од работа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот што го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување

Sky - 09.11.2017

Од животот што го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живеење и осиромашување на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата наведуваат дека врвот на лицемерството, што, од една страна, Владата на СДС вели ...

ВМРО-ДПМНЕ: Од животот кој го ветуваше СДС досега само се видоа планови за поскапување, зголемени трошоци за живот и ...

Курир - 09.11.2017

-И наместо живот за сите, за кус период од една недела СДС најави зголемена акциза за нафта, со која на семејствата ќе им одземе по една просечна плата месечно, зголемен персонален данок, зголемени цени на паркинг услугите во Центар и на ниво на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС

Орбис - 10.11.2017

„Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

Единствен квалитет за вработување и напредување во кариерата ќе биде партиската книшка на СДСM

Нетпрес - 09.11.2017

Зоран Заев се обидува својата матрица на партизирање од чистачка до министер да го легализира со измените на законот за администрација. Тој и СДС предлагаат измени на законот преку кои ќе овозможат партиски вработувања и истовремено бркања од работа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Единствено што остваруваат од СДС е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер

Точка - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот закон за администрација е сигурен рецепт за партизирана администрација

Телевизија Нова - 10.11.2017

Не се остваруваат ветувањата за проекти на СДС, но единствено што се остварува е ветувањето дека ќе се брка од чистачка до министер, и дека живи луѓе ќе се јадат. Тоа ќе се овозможи преку новиот закон за администрација кој е сигурен рецепт за ...