TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсења, напаѓачи и амнестија во фокусот на медиумите

Р.С.Европа - 19.10.2017

Апсењето на бегалците Грујевски и Бошкоски, притворот за напаѓите на Зијадин Села, барањето на ВМРО-ДПМНЕ да се амнестираат насилниците од 27 април во Собранието, се топ темите за кои пишуваат медиумите.

Калајџиев: незамисливи се амнестии за упаѓање во Собрание

Телма - 19.10.2017

Неприфатливи и незамисливи се амнестии за упаѓање во Собрание во парламентарна демократија. Вака професорот по кривично, Гордан Кајалџиев реагира на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за ослободување од одговорност на сите учесници во собраниските нереди на ...

Експерти: Барањата на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија се неосновани и неприфатливи

Алсат-М - 19.10.2017

Предлогот на ВМРО – ДПМНЕ да се амнестираат напаѓачите во С обранието на 27 април, за универзитетскиот професор Гордан Калајџиев се неосновани и н еприфатливи. Според него, З аконот за амнестија поради лошите услови во затворите, а не е целта ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесат иницијатива за амнестија на лицата вклучени во настаните од 27-ми април

10без10 - 19.10.2017

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе достават иницијатива за амнестија на луѓето кои беа вклучени во немилите сцени во и пред Собранието на 27-ми април, соопшти партијата. Оттаму бараат оние кои се во притвор за собраниските настани неодложно да бидат ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесат иницијатива за амнестија на лицата вклучени во настаните од 27-ми април

МРТ - 19.10.2017

Оттаму бараат оние кои се во притвор за собраниските настани неодложно да бидат ослободени и амнестирани. Сметаат оти со тоа ќе се релаксира политичката состојба во земјава. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе достават иницијатива за амнестија на луѓето ...

Предлогот за амнестија на насилниците е одобрување на криминалот

Р.С.Европа - 19.10.2017

Правните експерти сметаат дека предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да се амнестираат лицата кои учествувале во насилствата од 27 април значи целосно изземање од одговорност и одобрување на криминалот.

НДМ: Ги потсетуваме од ВМРО-ДПМНЕ дека во Собранието веќе има готов законски текст за амнестија, се бара само акција

А1 On - 19.10.2017

„Народно движење за Македонија ја поздравува вчерашната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на граѓаните учесници во настаните на 27 април во Собранието на Република Македонија бидејќи претставува своевидна подршка на предлог-законот на НДМ за ...

(ВИДЕО) Туфегџиќ: Со барањето за амнестија ВМРО-ДПМНЕ сака да ги спаси „пратениците убијци“

Макфакс - 19.10.2017

Со барањето за амнестија на лицата кои на 27 април упаднаа и тепаа пратеници во собранието, ВМРО-ДПМНЕ покажа дека стои во одбрана на организаторите, насилниците и „пратениците убијци“ кои ги отворија вратите на собранието, вели пратеничката Ивана ...

ЛП: Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија претставува поткопување на уставниот поредок

Макфакс - 19.10.2017

Либералната партија смета дека барањето на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во насилството извршено во Собранието на 27 април 2017 година треба да се сфати само како пропаганден потег со цел колку што може некако да ги ...

ВМРО-ДПМНЕ бара амнестија за напаѓачите во Собранието

Телма - 18.10.2017

ВМРО-ДПМНЕ со иницијатива за итна и неодложна амнестија на учесниците во собраниското насилство на 27-ми април. Партијата ќе поднесе амандман на Законот за амнестија или ќе предложи посебен закон за прекин на постапката и ослободување на овие лица.

ВМРО-ДПМНЕ бара да бидат помилувани насилниците од Собранието

Правдико - 18.10.2017

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ информира дека покренува иницијатива за итно и неодложно ослободување и амнестирање на сите лица кои извршиле „одредени законски прекршувања во инцидентите пред и во парламентот на 27 април 2017 година“.

СДСМ: Не смее да има амнестија за оние кои се обидоа да убиваат пратеници

Стандард - 18.10.2017

„Со барањето амнестија за лицата кои на 27. април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...

СДСМ: Не смее да има амнестија за оние кои се обидоа да убиваат пратеници, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад крвавиот ...

10без10 - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...

(ВИДЕО) Калајџиев: Незамисливи се амнестии за упаѓање во Собрание

Либертас - 19.10.2017

Неприфатливи и незамисливи се амнестии за упаѓање во Собрание во парламентарна демократија. Вака професорот по кривично, Гордан Кајалџиев реагира на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за ослободување од одговорност на сите учесници во собраниските нереди на ...

НДМ ја поздравува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во крвавиот четврток

Макфакс - 19.10.2017

Народно движење за Македонија ја поздравува вчерашната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на граѓаните учесници во настаните на 27 април во Собранието на Република Македонија бидејќи претставува своевидна поддршка на предлог-законот на НДМ за ...

Туфегџиќ: Со барањето за амнестија ВМРО-ДПМНЕ сака да ги спаси „пратениците убијци“

Точка - 19.10.2017

Со барањето за амнестија на лицата кои на 27 април упаднаа и тепаа пратеници во собранието ВМРО-ДПМНЕ покажа дека стои во одбрана на организаторите, насилниците и „пратениците убијци“ кои ги отворија вратите на собранието, вели пратеничката Ивана ...

ЛП: Пропаганда е барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во насилството во Собрание

МКД - 19.10.2017

Либералната партија смета дека барањето на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во насилството извршено во Собранието на 27 април 2017 година, треба да се сфати само како пропаганден потег со цел колку може некако да ги консолидира ...

ВМРО-ДПМНЕ бара амнестија за насилниците од 27 април

ТВ21 - 18.10.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе покрене иницијатива, за како што велат, неодложно и итно ослободување и амнестирање на сите лица кои извршиле законски прекршувања пред и во Собранието на 27 април.

Судот одреди притвор за 4 лица, ВМРО-ДПМНЕ бара амнестија за настаните во Собранието

Сител - 18.10.2017

30 дневен притвор за 4ца од осомничените за нападот врз Зијадин Села во Собранието на 27 април. По предлог на Јавен обвинител, судија на претходна постапка им определи мерка притвор на лицата кои се под истрага за сторено кривично дело Убиство во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април

Newsroom - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток, потенцираат од ...

(ВИДЕО) Калајџиев: Незамисливи се амнестии за упаѓање во Собрание

Локално - 19.10.2017

Неприфатливи и незамисливи се амнестии за упаѓање во Собрание во парламентарна демократија. Вака професорот по кривично, Гордан Кајалџиев реагира на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за ослободување од одговорност на сите учесници во собраниските нереди на ...

НДМ ја поздравува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во крвавиот четврток

Точка - 19.10.2017

Народно движење за Македонија ја поздравува вчерашната иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на граѓаните учесници во настаните на 27 април во Собранието на Република Македонија бидејќи претставува своевидна поддршка на предлог-законот на НДМ за ...

ЛП: Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија претставува поткопување на уставниот поредок

Точка - 19.10.2017

Либералната партија смета дека барањето на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во насилството извршено во Собранието на 27 април 2017 година треба да се сфати само како пропаганден потег со цел колку што може некако да ги ...

СДСМ: Со барањето за амнестија, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилството од 27 април

Точка - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...

ЛП: Барањето за амнестија е само пропаганден потег

Либертас - 19.10.2017

Соопштение на ЛП: Либералната партија смета дека барањето на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во насилството извршено во Собранието на 27 април 2017 година, треба да се свати само како пропаганден потег со цел колку може некако ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април

Позитив.мк - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и на безбедноста, од ВМРО-ДПМНЕ докажаа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток, кога се ...

ЛП: Барањето за амнестија е само пропаганден потег

Локално - 19.10.2017

Либералната партија смета дека барањето на раководството на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија на учесниците во насилството извршено во Собранието на 27 април 2017 година, треба да се свати само како пропаганден потег со цел колку може некако да ги консолидира ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ потврди дека стои зад насилството

Сител - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...

СДСМ: Не смее да има амнестија за оние кои се обидоа да убиваат пратеници

Тера - 18.10.2017

„Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април

Либертас - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и на безбедноста, од ВМРО-ДПМНЕ докажаа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крв авиот четврток, кога се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април, не смее да има амнестија

Канал5 - 18.10.2017

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...

ВМРО-ДПМНЕ докажа дека стои зад насилствата од 27 април, не смее да има амнестија за оние кои се обидоа да убиваат ...

Поглед - 18.10.2017

„Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток кога се случи ...