TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во училиште во делчевско

Курир - 07.12.2017

Пожар од непознати причини избувнал вчера околу 15:25 часот во основното училиште во делчевското село Тработивиште. Од МВР информираат дека пожарот избувнал на првиот кат од училиштето во ходникот.

Пожар од запален оџак во делчевско Треботивиште

А1 On - 07.12.2017

Пожар од запален оџак вчера попладне се закани на училишната зграда во делчевското село Тработивиште. Околу 16 часот пожарот го забележале жители на селото кои живеат непосредно до училиштето, по што веднаш повикале помош од територијалната ...

Се запали оџак на Основно училиште во делчевско - пожарникарите дежурале цела вечер

Press24 - 07.12.2017

Пожар од запален оџак вчера попладне се закани на училишната зграда во делчевското село Тработивиште. Околу 16 часот пожарот го забележале жители на селото кои живеат непосредно до училиштето, по што веднаш повикале помош од територијалната ...

Пожар од запален оџак во делчевско

Сител - 07.12.2017

Пожар од запален оџак вчера попладне се закани на училишната зграда во делчевското село Тработивиште. Околу 16 часот пожарот го забележале жители на селото кои живеат непосредно до училиштето, по што веднаш повикале помош од територијалната ...

Се запали оџак на основно училиште: Во опасност била училишната зграда стара 60 години

Локално - 07.12.2017

Пожар, кој настанал од запален оџак вчерао попладне ја довел во опасност училишната зграда во делчевското село Тработивиште, која е стара 60 години. Околу 16 часот пожарот го забележале жители на селото кои живеат непосредно до училиштето, по што ...