TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова жртва на затајувањето данок: Карваљо осуден на седум месеци затвор

Gol.mk - 06.10.2017

Рикардо Карваљо, поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид, е осуден на седум месеци затвор поради затајување на данок во периодот од 2011 до 2012 година, кога го носеше дресот на „кралскиот“ клуб.

Вистински херој - Гаго играше со скинати лигаменти против Перу! (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Аргентинскиот фудбалер Фернандо Гаго може да им послужи како пример на многу играчи како треба да се бори секој за својот национален тим. Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Валенсија, Рома и актуелниот играч на Бока играше само шест минути на ...

Карваљо осуден за даночна измама

Макфакс - 06.10.2017

Поранешниот одбранбен играч на Челси и Реал Мадрид, Рикардо Карваљо, е осуден на седум месеци затвор и глоба од 142.882 евра за избегнување плаќање данок во Шпанија. Според шпанскиот закон, секоја казна помала од две години за ненасилен криминал ...

Херојски подвиг, не сакаше да ја остави репрезентацијата и покрај тешката повреда (Видео)

Спортклуб - 06.10.2017

И покрај повредата на коленото Фернандо Гаго стори се за да и помогне на Аргентина во борбата за пласман на Мундијалот во Русија. неговиот херојски подвиг е тема на дел од светските медиуми.

Карваљо осуден на седум месеци затвор поради затајување данок

А1 On - 06.10.2017

Португалскиот фудбалер од редовите на кинескиот Шангај СИПГ, Рикардо Карваљо е осуден на затворска казна од седум месеци поради затајување на данок во Шпанија. Шпанскиот суд соопшти дека 39-годишниот Карваљо за време на судењето признал дека затаил ...

Рикардо Карваљо осуден на седум месеци затвор

Sport 1 - 06.10.2017

Португалскиот фудбалер Рикардо Карваљо е осуден на седум месеци затворска казна поради затајување на данок додека го носеше дресот на Реал Мадрид помеѓу 2011 и 2012 година. Карваљо, кој моментно настапува за кинески Шангај, ја прифати казната на ...

Поранешниот играч на Реал осуден на седум месеци затвор

Спортклуб - 06.10.2017

Поранешниот член на Реал Мадрид Рикардо Карваљо доби казна затвор во време траење од седум месеци. Ова е одлука на шпанскито суд кој го прогласи Португалецот за виновен поради затајување на данок додека играл за Реал Мадрид.

Рикардо Карваљо осуден на седум месеци затвор

Кајгана - 06.10.2017

Поранешниот репрезентативец на Португалија, како и член на Челзи, денеска беше осуден на седум месеци затвор поради неисплаќање на данок. Рикардо Карваљо е уште еден на листата играчи кои беа прогласени како виновни за затајување на данок.

Видео: Ги скина лигаментите, па го молеше докторот: Пушти ме да играм, не ме интересира кариерата!

Спортски - 06.10.2017

Аргентина синоќа доживеа нов крах и одигра само 0:0 против Перу на домашен терен, па сега сериозно е доведен во прашање нивниот пласман на Светското пренство. Мечот го одбележа тешката повреда на Фернандо Гаго во 60-та минута, неполни три минути ...

Херој на денот: Гаго играше за Аргентина и со повредени лигаменти на коленото

Gol.mk - 06.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина одигра без голови против Перу во претпоследното коло од мундијалските квалификации. Меси и неговите соиграчи не успеаја да го скршат отпорот на цврстата одбрана на Перуанците, па на крај ќе ја решаваат својата судбина ...

ВИДЕО: Гаго со скинати лигаменти сакаше да го продолжи натпреварот

Sport M - 06.10.2017

Играчот на Аргентина, Фернандо Гаго, на дуелот со Перу, во еден момент сакаше да го продолжи натпреварот со скинати лигаменти. Додека Гаго добиваше помош од докторите се забележува каде што му вели “направете нешто да го доиграм ...

И Карваљо осуден за даночно затајување во Шпанија

Newsroom - 06.10.2017

Португалскиот фудбалер Рикардо Карваљо е осуден на седум месеци затвор за затајување данок додека настапувал за Реал Мадрид помеѓу 2011 и 2012 година. Карваљо, кој во моментов игра за Шангај, ја прифатил казната на мадридскиот суд, но нема да мора ...

Роналдо лобира за Карваљо

Вечер - 06.10.2017

Интерес за услугите на одличниот играч за врска покажаа и челниците на Арсенал, Манчестер Јунајтед, Ливерпул и на Тотенхем Најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, испрати јасна порака до раководните лица на Реал (М), дека мораат под ...

Ги скина лигаментите па викна: „Докторе закрпи ме да се вратам во игра“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Фернандо Гаго е фантастичен пример за неверојатен фудбалер, кој игра со срце и желба, особено за својата репрезентација Аргентина. Во модерниот фудбал, често знаеме да ги наречеме фудбалерите примадони и манекени, што се потврдува со веста дека ...

Гаго заработи ужасна повреда три минути по влегувањето во игра, па им викаше на лекарите да го остават да игра! (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Аргентина уште еднаш комплетно разочара ова утро во Буенос Аирес и на домашен терен не успеа да ја совлада селекцијата на Перу, а повторно како најголем проблем за тимот на Хорхе Сампаоли се покажа неефикасноста, односно неможноста да се постигне ...

Поранешната ѕвезда на Реал и Челзи осуден на 7 месеци затвор

Спортски - 06.10.2017

Португалскиот репрезентативец и поранешен член на Челзи и Реал Мадрид, Рикардо Карваљо денес беше осуден на 7 месеци затвор поради затајување на данок. Карваљо е само уште еден на листата играчи кои беа прогласени како виновни за затајување на данок.

Видео: Ги скина лигаментите, па го молеше докторот: Пушти ме да играм, не ме интересира кариерата!

Таратур - 06.10.2017

Аргентина синоќа доживеа нов крах и одигра само 0:0 против Перу на домашен терен, па сега сериозно е доведен во прашање нивниот пласман на Светското пренство. Мечот го одбележа тешката повреда на Фернандо Гаго во 60-та минута, неполни три минути ...

Гаго заработи ужасна повреда три минути по влегувањето во игра, па им викаше на лекарите да го остават да игра!

Точка - 06.10.2017

Аргентина уште еднаш комплетно разочара ова утро во Буенос Аирес и на домашен терен не успеа да ја совлада селекцијата на Перу, а повторно како најголем проблем за тимот на Хорхе Сампаоли се покажа неефикасноста, односно неможноста да се постигне ...

Го посакуваше цела Премиер Лига, но тој се сели во Монако

СуперСпорт - 05.10.2017

Вилијам Карваљо беше трансфер мета на многу клубови од Премиер Лигата меѓу кои и Арсенал и Манчестер Јунајтед, а беше пред преселба во редовите на Вест Хем. Сепак, како што јавува „Меркато 365“ Португалецот сега е сериозна опција за тимот на Монако.