TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го „убија“ преголемите очекување, Мурињо го „отпиша“- Мадрид го памети по промашувањето против Барса!

Спортски - 10.11.2017

Беше голема надеж на холандскиот фудбал, но поради неуредниот живот никогаш не го исполни својот полн потенцијал, на само 29 години одлучи да стави крај на својата професионална кариера… Секако, станува збор за Ројсон Дренте најдобриот млад играч на ...

Дренте со сурова исповед: Имав само три години кога го убија татко ми на улица, фудбалскиот свет ме натера да се ...

Дерби - 10.11.2017

Ројстон Дренте секако важи за еден од најпропаднатите фудбалски таленти во изминативе 10-тина години, од едноставна причина што супербрзиот Холанѓанец воопшто не успеа да го надогради потенцијалот и да оствари кариера каква што сите му предвидуваа ...

Дренте со сурова исповед: Имав само три години кога го убија татко ми на улица, фудбалскиот свет ме натера да се ...

Точка - 10.11.2017

Ројстон Дренте секако важи за еден од најпропаднатите фудбалски таленти во изминативе 10-тина години, од едноставна причина што супербрзиот Холанѓанец воопшто не успеа да го надогради потенцијалот и да оствари кариера каква што сите му предвидуваа ...