TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Австралија објави "жежок" календар за 2018 година наменет за хуманитарни цели кој припадничките на понежниот пол ќе го ...

Точка - 12.10.2017

Како и секоја година, така и оваа, Австралијанскиот календар за 2018 година е тука. Календарот го красат прекрасни, згодни пожарникари и можеби овој календар е единствената причина зошто ќе му се радуваме на Новата Година.

Секси пожарникари позираа за календар за 2018 година

Кајгана - 12.10.2017

Можеби е рано да размислуваме за Нова година и календари за 2018, но австралиските пожарникари ни даваат многу причини одвај да чекаме да дојде новата година. Австралија има традиција од 1993 година секоја есен да го радува светот со избор ...

Календарот на згодните австралиски пожарникари за 2018-та

Црнобело - 12.10.2017

Жешки разголени пожарникари и бебиња животни, па која жена би можела да одолее? Пожарникарите работат една од најтешките и најстрашните работи на светот, но секогаш докажуваат дека имаат нежни срца.