TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОД НАВИВАЧКИ АГОЛ: Ракометна рапсодија на Вардар

24 Ракомет - 14.11.2017

Возбудлив викенд со три меча во Лигата на шампионите. Сите активности за време на викендите се диктирани од ракометните натпревари. Домашни обврски, ручек, гости… се` треба да биде наштимано за во тие вкупно 6 часа целото внимание да биде посветено ...

ГОТОВО Е: Рајн Некар го завери Илија Абутовиќ

SportMedia - 14.11.2017

По Раул Гонзалез и Арпад Штербик од следната сезона дефинитивно во дресот на Вардар нема да го гледаме ниту Илија Абутовиќ. Најавите дека главниот дефанзивец ги напушта „црвено-црните“, денеска ги потврди единствениот спортски весник кај нас ...

Митревски како Штербик - Со 19 одбрани до признание играч на колото

SportMedia - 13.11.2017

Никола Митревски е играч на колото во Романија, десетто по ред, а признанието го доби со неверојатни 19 одбрани за Доброгеа Суд. Репрезентативецот ја спушти ролетната и му недостасуваше само една одбрана за дваесетка.

ЕХФ: Ќе го победи ли некој Вардар?

Sport 1 - 13.11.2017

Вардар сезонава ја брани европската круна на вистински начин, со шест победи и само едно реми во групата А во Лигата на шампиони. Европската ракометна федерација направи анализа на досега одиграните натпревари во елитата и го потенцираше Вардар како ...

Видео: Штербик во Топ 5 одбрани на колото!

Спортски - 13.11.2017

Арпад Штербик имаше блескава партија против Загреб во победата на Вардар, па очекувано една од неговите одбрани се најде меѓу најдобрите 5 на колото. Хрватскиот првак немаше никакви шанси против одбраната на „црвено-црните” и уште помалку против ...

Штербик меѓу најдобрите одбрани, Илиќ кај погодоците

Алфа - 13.11.2017

Во изборот на ЕХФ по комплетирањето на 7.коло во Лигата на шампиони, место меѓу најдобрите пет за Штербик и Илиќ. Со серијата победи продолжи и машкиот црвено црн состав, а на дуелот со Загреб кој Европскиот шампион го доби со 29:23, на голот одново ...

Штербик повторно со одбрана во ТОП 5 на ЕХФ

А1 On - 13.11.2017

Арпад Штербик повторно е во изборот на ЕХВ ТВ во најдобрите пет одбрани од седмото коло во ракометната Лига на шампиони. Вардар славеше против ППД Загреб со 29-23, а Штербик забележа 17 одбрани, од кои две беа во еден напад на противникот, што беа ...

Признание од ЕХФ за неверојатниот Арпад: Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ (Видео)

Дерби - 13.11.2017

Екипата на Вардар ја оправда улогата на фавориот и славеше во хрватската престолнина над составот на ППД Загреб во меч во кој блескаше голманот Арпад Штербик. Ветеранот ги откажа домаќините и им даде дополнителни крилја на „црвено-црните“ за да ...

ВИДЕО: Двата одбранети зицери на Арпад Штербик најдоа место во ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ

Gol.mk - 13.11.2017

Европскиот првак Вардар ја прекина лошата серија на гостувањата во Загреб во рамки од Лигата на шампионите и го победи ППД Загреб (23-29) за шеста сезонска победа и потврда на првото место во групата А.

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото (ВИДЕО)

+инфо - 13.11.2017

Голманот на Вардар Арпад Штербик повторно се најде во изборот на ЕХФ ТВ меѓу најдобрите пет одбрани во 7. коло од Лигата на шампионите. Голманот на Вардар Арпад Штербик повторно се најде во изборот на ЕХФ ТВ меѓу најдобрите пет одбрани во 7.

Штербик со трета најдобра одбрана на колото (ВИДЕО)

МКД - 13.11.2017

Арпад Штербик повторно е во изборот за најдобрите пет одбрани на колото, вардаровиот голман ја има третата најдобра интервенција. Штербик беше еден од најдобрите поединци на Вардар во победата на гостувањето кај Загреб, со 17 одбрани од кои 13 во ...

(ВИДЕО) Штербик во Топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите

Спортклуб - 13.11.2017

Голманот на Вардар повторно се најде во изборот за најдобрите пет одбрани на колото во Лигата на шампионите. Штербик ја има третата најдобра интервенција. „Арпад Велики“ беше еден од најдобрите поединци на Вардар во победата на гостувањето кај ...

Двојната одбрана на Штербик во Топ-5 на колото во ЛШ

Вардар - 13.11.2017

Навикнавме во секое коло од ЛШ да има некој наш ракометар во еден од изборите, а тоа продолжува и сега по 7. коло во кое Вардар како гостин го победи ППД Загреб со 29-23. Овојпат имавме две успешни одбрани на Арпад Штербик, и тоа во ист напад.

Цепелинот на Вања Илиќ и Арпад Штербик меѓу најубавите потези во ЛШ (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.11.2017

Веќе не е топ-5 ако го нема Арпад Штербик. Голманот на Вардар уште еднаш покажа дека е уникатен примерок од својата раса со фантастична партија во Загреб, а згора на тоа беше доволно атрактивен да го вбројат во изборот на ЕХФ-ТВ.

Штербик со една од ТОП 5 одбрани на колото во ЛШ… (видео)

Екипа - 13.11.2017

Арпад Штербик, како по обичај, беше клучната фигура во победата на Вардар на гостувањето против ППД Загреб во 7. коло од Лигата на шампионите. Вардаровиот голман мечот го заврши со 17 одбрани, од кои онаа двојната во првото полувреме неизбежно се ...

Двојната одбрана на Штербик е трета најдобра во ЛШ (ВИДЕО)

SportMedia - 13.11.2017

Арпад Штербик во првото полувреме беше нерешлива енигма за ракометарите на ППД Загреб. Вардаровиот голман во првиот триумф на својот тим на гостувањата кај хрватскиот тим во Лигата на шампионите имаше 17 интервенции, 13 од нив ги запиша во првите 30.

Штербик повторно со одбрана во ТОП 5 на ЕХФ

Орбис - 13.11.2017

Арпад Штербик повторно е во изборот на ЕХВ ТВ во најдобрите пет одбрани од седмото коло во ракометната Лига на шампиони. Вардар славеше против ППД Загреб со 29-23, а Штербик забележа 17 одбрани, од кои две беа во еден напад на противникот, што беа ...

Маестро Штербик со Топ 5 одбрана во ЛШ

Точка - 13.11.2017

Екипата на Вардар ја оправда улогата на фавориот и славеше во хрватската престолнина над составот на ППД Загреб во меч во кој блескаше голманот Арпад Штербик. Ветеранот ги откажа домаќините и им даде дополнителни крилја на „црвено-црните“ за да ...

Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Курир - 13.11.2017

Вардар во саботата како гостин го победи ППД Загреб со 29:23, Штербик имаше голема заслуга за овој резултат со 17 одбрани. Две од нив беа во ист напад на хрватскиот првак и не останаа незабележани од ЕХФ.

Штербик брани, Вардар победува, ЕХФ „наградува“ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 13.11.2017

Веќе не е новост во секое коло од ЛШ да има некој вардаров ракометар во еден од изборите, а тоа продолжува и сега по 7 коло во кое европскиот шампион како гостин го победи Загреб со 29:23.

Видео: Штербик во ТОП 5 одбрани на колото

Канал5 - 13.11.2017

Голманот на Вардар Арпад Штербик повторно се најде во изборот на ЕХФ ТВ меѓу најдобрите пет одбрани во 7. коло од Лигата на шампионите. Вардар во саботата како гостин го победи ППД Загреб со 29:23, Штербик имаше голема заслуга за овој резултат со 17 ...