TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американското министерство за правда побара истрага против Хилари и Бил Клинтон

Вечер - 14.11.2017

Американското министерство за правда соопшти дека од обвинителството побарало истрага за хуманитарната фондација на брачната двојка Бил и Хилари Клинтон и за договорот за продажба на „Ураниум Уан“ на руската компанија „Росатом“.

Американското министерство за правда побара истрага против Хилари и Бил Клинтон

Макфакс - 14.11.2017

Американското министерство за правда соопшти дека од обвинителството побарало истрага за хуманитарната фондација на брачната двојка Бил и Хилари Клинтон и за договорот за продажба на „Ураниум Уан“ на руската компанија „Росатом“.