TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Ренова и Победа со пресврти до победи, Пелистер – Борец 4-2!

Екипа - 13.09.2017

Ренова со голем пресврт успеа да слави со 3-2 во најинтересниот денешен натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против второлигашот Струга Трим Лум. На полувремето „гипсарите“ губеа со 0-2 од Струга Трим Лум, кој дојде до предност со ...

Пелистер убедливо го надигра Борец, Победа им се реваншира на штипјани

Gol.mk - 13.09.2017

Бранителот на титулата од Купот на Македонија, битолски Пелистер го совлада амбициозниот второлигаш Борец од Велес со 4-2 (1-0). Пелистер уште во раната фаза со голот на Матеј Цветановски поведе, откако младиот фудбалер на битолскиот прволигаш ...

ВИДЕО: Силекс ја совлада Академија Пандев во меч од Купот на Македонија

Сител - 13.09.2017

Попладнево во фудбалскиотКуп на Македонија се одиграа првите средби од 1/8 финалето. Во Кратово, фудбалерите на Сликес забележаа минимална победа против новиотпрволигаш Академија Пандев со 1-0.

Работнички и Шкендија без предност ќе го чекаат реваншот од осминафиналето на Купот!

Екипа - 13.09.2017

Работнички и Шкендија без предност за ниту една од двете екипи ќе го чекаат реванш дуелот од осминафиналето во Купот на Македонија, откако во првиот натпревар одиграа без победник (1-1) на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

По едно полувреме за Работнички и Шкендија, четвртфиналистот ќе се решава во Тетово (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Работнички и Шкендија ремизираа 1-1 на првиот натпревар од осминафиналето во рамки на Купот на Македонија на стадионот „Ѓорче Петров“ во Скопје. Иницијативата и доминацијата од првото полувреме Шкендија ја валоризираше во 38-та минута и тоа од пенал.

Ренова и Победа со пресврти до победи

Sport 1 - 13.09.2017

Тетовска Ренова и прилепска Победа се намачија денеска за да победат во првите мечеви од осминафиналето во Купот, па со пресврти во второто полувреме славеа идентично со 3-2 против второлигашите Струга Трим Љум односно штипска Брегалница.

Тетово го има клучот за четвртфинале: Без победник на првиот меч меѓу Работнички и Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 13.09.2017

Патникот во четвртфиналето во Купот на Македонија меѓу Работнички и Шкендија ќе биде познат на реванш мечот во Тетово, откако првиот дуел заврши без победник (1-1). Бесарт Ибраими во 39. минута стрелаше за водство на гостите, додека „романтичарите" ...

ВИДЕО: Работнички се избори за реми со Шкендија, четвртфиналистот ќе се решава во Тетово

Gol.mk - 13.09.2017

Ланскиот финалист во Купот на Македонија, екипата на Шкендија, во рамки на осминафиналето на стадионот во Ѓорче Петров одигра 1-1 (0-1) со Работнички и ќе мора да ја правда фаворитската улога на хартија на домашен терен, на реваншот во Тетово.

На полувремето од Купот на Македонија: Ренова е шокирана од Струга Трим Лум… Победа губи во Штип!

Екипа - 13.09.2017

Ренова изненадувачки губи со 0-2 пред своите навивачи, второлигашот Струга Трим Лум, на полувремето од првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија. На дуелите кои се играат во моментов, предност по првите 45 минути имаат уште екипите на ...

Работнички се избори за реми и неизвесна куп пресметка во Тетово

Дерби - 13.09.2017

Работнички успеа да се избори за реми во првата осминафинална куп пресметка со фаворизираната Шкендија, и на тој начин ја остави неизвесноста за тоа кој тим ќе има поголеми шанси на реванш дуелот кој ќе се одигра во Тетово.

Реми на дербито: Работнички и Шкендија не се победија

Спортклуб - 13.09.2017

Првиот меч од најинтересниот осминафинален дуел од Купот на Македонија меѓу Работнички и Шкендија заврши без победник 1-1. На стадионот во Ѓорче Петров, гостите поведоа со 1-0 од пенал преку Бесарт Ибраими во 38. минута.

ВИДЕО: Дурански израмнува за „романтичарите“ против Шкендија…

Екипа - 13.09.2017

Работнички успеа да израмни на 1-1 против Шкендија во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров. Израмнувањето стигна во 73.

Бранителот на трофејот Пелистер стекна предност во осминафиналето од Купот...

Н.Македонија - 13.09.2017

Бранителот на трофејот Пелистер стекна предност во осминафиналето од Купот Бранителот на трофејот во Купот на Македонија битолски Пелистер постигна победа против Борец од 4-2, во првиот осминафинален дуел од ова натпреварување.

ВИДЕО: Ибраими погоди од пенал – Шкендија води против Работнички во Купот

Екипа - 13.09.2017

Екипата на Шкендија има предност од 0-1 против Работнички на полувремето од првиот осминафинален натпревар во Купот на Македонија, на дуелот кој се игра на стадионот на Македонија ЃП во Ѓорче Петров.

Лукас двоен стрелец, Пелистер го победи Борец во Купот

Шеталиште - 13.09.2017

Бранителот на титулата од Купот на Македонија, Пелисте се наоѓа на чекор до пласма во чевртфиналето. Во денешниот прв осминафинален натпревар, Пелистер во Битола славеше со 4-2 против Борец од Велес.

Маркоски: Шкендија е квалитетен тим, но ние веруваме во сопствените можности

Gol.mk - 13.09.2017

Работнички неочекувано лошо ја започна новата сезона во ПМФЛ и по поразот на Чаир од Шкупи во последното коло, сега избраниците на Виктор Треневски се надеваат дека ќе имаат поголем успех во националниот Куп.

Работнички – Шкендија е мега-пресметката од осминафиналето во Купот на Македонија

Екипа - 13.09.2017

Работнички – Шкендија е клучната пресметка од осминафиналните двојки во Купот на Македонија. Првите натпревари од седум осминафинални пресметки се играат денеска од 15:30 часот, а единствено Вардар и Шкупи ќе се сретнат во нов термин поради настапот ...

Дебармаалци бараат одмазда против Шкендија!

Sport 1 - 13.09.2017

Дуелот на поранешните освојувачи на куп-трофејот, Работнички и Шкендија, денеска во Ѓорче Петров (15.30 часот) е дербито на осминафиналето во најмасовното натпреварување, дуел кој е реприза од финалето во мај минатата година.

Пелистер им ја прекина доминацијата, Работнички и Шкендија во дербито одлучуваат кој ќе атакува на трофејот во купот

SportMedia - 13.09.2017

Работнички и Шкендија денеска од 15,30 часот ќе го почнат двомечот од осминафиналето на националниот куп и една од двете екипи ќе мора да се прости од ова натпреварување. Двете екипи во последните 4 години заедно имаат две титули, а доминацијата им ...

Два прволигашки дуела во осминафиналето денеска...

Н.Македонија - 13.09.2017

Два прволигашки дуела во осминафиналето денеска Два прволигашки, еден второлигашки и четири мешани дуели на прволигаши и на второлигаши ќе има денеска во првите натпревари во осминафиналето на Купот на Македонија во фудбал.

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Сител - 13.09.2017

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија. Во останатите средби од 1/8 финале ќе играат: Брегалница - ...

Шкендија со Хасани и Цуцули на мегдан со Работнички

Gol.mk - 13.09.2017

Екипата на Шкендија комплетна ќе се спротистави на Работнички во меч кој се игра во рамки на осминафиналето од Купот на Македонија. Двајцата фудбалери беа вон стројот поради повреди, но истите за нив се минато и ќе може да му се стават на ...

Силекс ја совлада Академија Пандев во меч од Купот на Македонија

Sport M - 13.09.2017

Попладнево во фудбалскиотКуп на Македонија се одиграа првите средби од 1/8 финалето. Во Кратово, фудбалерите на Сликес забележаа минимална победа против новиотпрволигаш Академија Пандев со 1-0.

Пелистер оствари победа во првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија

А1 On - 13.09.2017

Бранителот на трофејот во Купот на Македонија битолски Пелистер постигна победа од 4:2 против Борец во првиот осминафинален дуел од ова натпреварување. Без победник завршија натпреварите Работнички – Шкендија и Кожуф – Тетекс, додека триумф на гости ...

Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово

СуперСпорт - 13.09.2017

Денес со почеток од 15:30 часот на стадионот во Ѓорче Петров Работнички ќе биде домаќин на Шкендија во првиот натпревар од осминафиналето од Купот на Македонија. „Романтичарите“ ќе се обидат да го надмудрат фаворизираниот противник по шокантниот ...

Осминафинални натпревари во фудбалскиот Куп на Македонија

Sport M - 13.09.2017

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево ќе се играат првите натпревари од осминафиналната рунда. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички е домаќин на Шкеднија. Во останатите средби од 1/8 финале ќе играат: Брегалница – ...

Куп на Македонија, утре се играат првите осминафинални натпревари

Алсат-М - 12.09.2017

Утре ќе се играат првите осминафинални натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија. Најинтересно се очекува да биде во Ѓорче Петров каде Работнички игра со Шкендија со почеток од 15 часот и 30 минути.

ФФМ се откажува од идејата Суперкуп на Македонија?

Sport 1 - 12.09.2017

Македонскиот фудбалски Суперкуп втора година по ред не се игра поради недостаток на термини, па Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) можно е да го укине натпреварувањето кое го воведе пред шест години како дуел на освојувачите на трофеи во ...

ФК Пелистер пак во финансиска криза?

Орбис - 12.09.2017

Фудбалерите на Пелистер на оригинален начин го започнаа натпреварот против Скопје. Веднаш по судискиот свиреж кој означи почеток на превенствениот натпревар во рамките на четвртото коло од ПМФЛ, Пелистерци испоседнаа на тревата во знак на протест за ...