TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Конте намерно одбра послаб тим против Барнли за да испрати порака до управата?!

24Фудбал - 12.08.2017

Медиумите од „Островото“ прашуваат дали Антонио Конте намерно одбрал послаб тим против Барнли за да изврши притисок врз управата на клубот во обидите да пристигнат уште неколку засилувања Челси неочекувано загуби на стартот од новата сезона во ...

Лампард го именуваше играчот за кој Челси ќе зажали што го продал

Дерби - 12.08.2017

Легендата на Челси Френк Лампард го искоментира поразот на актуелниот шампион од Барнли на стартот од новата сезона во Премиер лигата и кажа дека Антонио Конте има потреба од поголем тим. Лампард не е задоволен од трансфер политиката на неговиот ...

(Видео) Најлошите 30 секунди во Премиер лигата: Фудбалерите на Челзи и Барнли во аматерско издание

Спортклуб - 12.08.2017

Челзи и Барнли денеска одиграа феноменален натпревар во рамките од првото коло во Премиер лигата. На натпреварот во кој славеше Барнли на гостински терен имаше пет погодоци, но имаше еден момент на мечот кој го привлече вниманието со кој фудбалерите ...

Премиерлига: Челзи на колена на „Стемфорд бриџ“ (Видео)

Нова ТВ - 12.08.2017

Челзи го положи оружјето во воведниот меч од новата сезона во Премиерлигата. И тоа на својот „Стемфорд бриџ“. Барнли ги однесе трите бода за Ланкашир по големиот триумф со 3:2 како најава за трнливиот пат што ќе мора да го мине составот на Антонио ...

Руни со победнички гол на второто деби за Евертон, лош старт на шампионот Челзи

СуперСпорт - 12.08.2017

Крајот на натпреварите од 16:00 часот во Премиер Лигата донесе неколку позитивни и негативни изненадувања. Руни го отвори гол-контото на Евертон а шампионот Челзи ја отвори сезоната со пораз на свој терен.

Видео: Челзи шокиран на стартот, Руни за победа на Евертон

Спортски - 12.08.2017

Премиер лигата уште во првото коло донесе големо изненадување, Челзи на „Стенфорд Бриџ“ беше поразен од Барнли. Евертон победи со голот на повратникот Руни. „Сините“ катастрофално ја започнаа новата сезона, проблемите започнаа уште во 14-та минута ...

Шампионот Челзи поразен од Барнли на стартот на новата сезона во Премиер лигата

+инфо - 12.08.2017

На средбата од 1.коло одиграна попладнево во Лондон, Челзи загуби од Барнли со 2-3. Актуелниот англиски шампион Челзи со пораз од Барнли ја започна одбраната на титулата во Премиер лигата.

Барнли го изненади Челси, шампионот со кикс уште на стартот (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2017

Големо изненадување на стартот од новата сезона во Премиерлигата, Барнли славеше над шампионот Челси на Стемфорд Бриџ со 2-3 „Сините“ катастрофално ја започнаа новата сезона, средбата со Барнли ја звршија со двајца играчи помалку и загубија со 2-3.

Клоп: Не можеме да се браниме против голови од офсајд! (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Ливерпул играше катастрофално во дефанзива против Ватфорд, но Јирген Клоп наместо своите играчи го нападна судијата за голот од офсајд на Бритос Уште пред да почне сезоната сите знаеја дека Ливерпул има проблеми во одбраната, и токму тоа дојде до ...

Барнли го шокира шампионот Челси, Руни донесе триумф за Евертон

Екипа - 12.08.2017

Актуелниот шампион Челси им приреди шокантен старт на своите фанови на „Стемфорд бриџ“, откако загуби од Барнли со 2-3. Првиот дел беше кобен за тимот на Антонио Конте, а Барнлио постигна дури три гола.

Мората со гол и страшна асистенција не успеа да спречи пораз на Челси, враќање од соништата за Руни на „Гудисон парк“ ...

Дерби - 12.08.2017

Челси на непосакуван начин ја стартуваше новата натпрерварувачка сезона во која ја брани титулата, но фановите на клубот од Лондон не можат да бидат воопшто разочарани од желбата и карактерот кои го покажаа нивните миленици во ситуација кога имаа ...

Уште еден феноменален натпревар во Премиер Лигата (Видео)

СуперСпорт - 12.08.2017

Откако Арсенал креираше голем пресврт и славеше на отворањето на новата сезона во Премиер Лигата, слично нешто можеше да направи и Ливерпул кој во натпреварот против Вотфорд два пати губеше, на крајот стигна до водство, но во последните моменти од ...

ВИДЕО: Барнли го шокира нервозниот шампион, Евертон го слави повратникот Руни

Gol.mk - 12.08.2017

Никој не можеше да предвиди прворазредба сензација на почетокот на Премиер лигата, но Барнли среде Лондон го победи првакот Челзи со 2-3 (0-3) во кошмарен натпревар за навивачите на првакот и за менаџерот Антонио Конте.

Конте го посочи клучниот момент од неочекуваниот пораз од Барнли

Дерби - 12.08.2017

Челси се распадна во првото полувреме против Барнли и прими три гола пред паузата, а во вториот дел успеа да постигне два гола преку Алваро Мората и Давид Луиз, но тоа не беше доволно да се спречи пораз на стартот од новата сезона.

Чудесен подвиг на Барнли, го победија Челзи во Лондон по половина век чекање

SportMedia - 12.08.2017

Шампионот на Англија, Челзи ја почна одбраната на титулата со сензационален пораз од Барнли на домашен терен со 2:3. Вејн Руни погоди за Евертон во првиот официјален меч по кам-бекот во клубот од Ливерпул, а Хадерсфилд вечно ќе се сеќава на деби ...

Челси стартуваше со пораз, Руни му донесе победа на Евертон (Видео)

Спортклуб - 12.08.2017

Со двајца играчи помалку бранителот на трофејот Челси не успеа да се спаси од пораз против Барнли во воведното коло од новата сезона на Премиер лигата. Мечот на Стемфорд Бриџ не започна во споакувана насока, во 14.минути игра Кејхил доби директен ...

Голови, луди пресврти – на крајот Ливерпул остана без два бода!(видео)

Спортски - 12.08.2017

Премиер лигата започна на фантастичен начин, па уште во првиот натпревар денес помеѓу Ватфорд и Ливерпул видовме шест гола, а двата клуба ги поделија бодовите. Окака ги шокираше „црвените“ и го донесе Ватфорд во водство уште во 8-та минута.

Шок на Стемфорд Бриџ, шампионот Челси по 45 минути губи 0-3 од Барнли (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Антонио Конте предвидуваше дека оваа сезона ќе биде многу тешка, но Италијанецот и фановите на Челси не очекуваа вакво отварање на сезоната Челси е на колена пред своите фанови во дуелот со Барнли, шампионот на Англија по крајот на првото полувреме ...

Руни даде гол за Евертон во Премиер-лигата по 13 години пауза

Екипа - 12.08.2017

Вејн Руни го доведе Евертон во водство во финишот од првото полувреме против Стоук, за својот прв гол за „карамелите“ во Премиер-лигата по пауза од 13 години, или точно 4869 дена од својот претходен погодок за овој клуб во елитното англиско ...

Бритос со контроверзен гол му откина два бода на Ливерпул (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2017

Ватфорд во судиското надополнување успеа да се избори за реми од 3-3 против Ливерпул, Бритос со контроверзен гол им откина два бода на „Црвените" Уште еден возбудлив натпревар на стартот од новата сезона во Премиерлигата, Ватфорд и Ливерпул одиграа ...

Челси се изрезили на стартот: Барнли го освои „Стемфорд бриџ“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Челси загуби со 2-3 на стартот на одбраната на титулата во Премиерлигата и тоа од Барнли пред своите гледачи. Работите отидоа надолу за „сините“ по исклучувањето на капитенот Гери Кејхил уште во 12-тата минута.

Ватфорд со нерегуларен гол му „украде“ триумф на Ливерпул во 93. минута!

Екипа - 12.08.2017

Одличен старт ја одбележува новата сезона во Премиер лигата. По синоќешната победа од 4-3 на Арсенал против Лестер, нова голеада на почетокот од англискиот шампионат овој пат во Ватфорд каде Ливерпул во вистинска драма ремизираше (3-3) со Ватфорд.

Премиер лига: Барнли го совлада првакот Челзи

Сител - 12.08.2017

Најголемото изненадување на стартот од Премиер лигата го направи Барнли, кој како гостин го совлада првакот Челзи со 3:2, откако ја искористи предноста од двата црвени картона на „сините“.

Ливерпул испушти триумф во 93. минута против Вотрофд

ТВ21 - 12.08.2017

После синоќешната голеада помеѓу Арсенал и Лестер (4-3), и Ливерпул и Вотфорд одиграа натпревар со многу голови, а конечниот резултат беше 3-3. Вотфорд рано дојде до водство, преку погодокот на Окака во 8-та минута, а 20-тина минути подоцна, Мане ...

Ватфорд се спаси од пораз, Ливерпул тргна со бод во новата сезона од Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Ватфорд и Ливерпул ги поделија бодовите и одиграа реми со резултат 3-3, а мечот се решаваше во самата завршница. Ватфорд спаси бод на домашен терен, играјќи со резултат 3-3 против Ливерпул, во мошне возбудлив меч во воведното коло од Премиерлигата.

Пораз на Челзи, реми на Ливерпул

Нетпрес - 12.08.2017

Вејн Руни кој во првата минута од судското продолжение на првото полувреме го постигна својот прв гол на првенствен натпревар во своето второ деби за Евертон по 13 годни минати во Манчестер Јунајтед Пораз на шампиони Челзи на домашен терен, ремито ...

ВИДЕО: „Гудисон парк“ на нозе, Руни стрелец и во второто деби за Евертон

Gol.mk - 12.08.2017

„Гудисон парк“ е на нозе, а херојот на Евертон како никогаш да не го напуштил својот матичен клуб. Се играше последната минута од првиот дел на натпреварот од првото коло на Премиер лигата меѓу Евертон и Стоук, кога Руни со империјален скок ја ...

Шест гола на мечот Вотфорд – Ливерпул кој заврши без победник

А1 On - 12.08.2017

Првите два натпревари од воведното 1.коло на англиската Премиер лига, најавуваат ефикасна сезона. Откако вчера на дуелот Арсенал – Лестер беа постигнати седум, денеска на мечот Ватфорд и Ливерпул беа постигнати шест гола.

Руни како во старите добри времиња, му донесе на Евертон предност на полувреме (Видео)

Спортклуб - 12.08.2017

Вејн Руни летово с еврати во редовите на својата прва љубов кога во прашање фудбалот, односно екипата на Евертон. Неговата премиера во дресот на “карамелите“ на стартот од новата сезона во Премиер лигата ја одбележа со гол на дуелот со Соук Сити.

Ливерпул и Вотфорд ремизираа со шест гола! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Синоќешната голеада помеѓу Арсенал и Лестер (4-3) како да беше само најава за она што ќе се случува во англиската Премиерлига, барем во првото коло, бидејќи денеска Вотфорд и Ливерпул постигнаа шест гола, а на крајот немаше победник.

Голеада на „Викариџ Роуд“: Ливерпул во 90. минута остана без целиот плен кај Вотфорд (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Во текот на вчерашниот ден се отвори новата сезона во Премиер лигата и тоа со седум голови на пресметката меѓу Арсенал и Лестер (4-3), а таа ефикасност продолжи и денеска каде на премиерата меѓу Вотфорд и Ливерпул паднаа шест погодоци за конечни на ...

Династијата на Конте се тресе на почетокот: Челси прими спектакуларен гол и губи со 0:3 (Видео)

Спортклуб - 12.08.2017

Звучи неверојатно, но Челси пред крајот на полувремето, губи со 2:0 на домашен терен од екипата на Барнли. Веројатно црвениот картон за Кејхил ги промени работите на теренот, па гостите се чувствуваат доста комотни да играат на теренот.

Кам-бек од соништата, Руни погоди за Евертон (Видео)

SportMedia - 12.08.2017

Вејн Руни повторно е во Евертон, се врати по 13 години, откако ги напушти популарните „Карамели", а кам-бекот денеска му беше според желбите, со гол во првото коло против Стоук. Во негов стил со прекрасен удар со глава, ветеранот беше прецизен во 45.

Руни: Нема послатко од победнички гол на „Гудисон“!

Стандард - 12.08.2017

Напаѓачот на Евертон, Вејн Руни беше повеќе од среќен од победоносниот гол, кој го истакна за 1:0 против Стоук Сити на стартот на Премиер лигата за сезоната 2017/2018. Според 31-годишниот играч, многу малку се настаните во фудбалот, кои можат да се ...

ВИДЕО: Челзи тргна „низ брдо“ - Кејхил исклучен, Барнли води на „Стемфорд бриџ“

Gol.mk - 12.08.2017

Англискиот шампион Челзи лошо ја почна новата сезона во Премиер лигата, откако по само 15 минути на првиот меч во Премиер лигата остана со човек помалку. На почетокот од натпреварот против Барнли на „Стемфорд бриџ“ капитенот Гери Кејхил грубо ...

ВИДЕО: Ватфорд извлече реми против Ливерпул со гол од офсајд

Gol.mk - 12.08.2017

Екипата на Ливерпул покажа знаци на слабост уште на стартот на новата сезона и ремизираше на гостувањето на „Викариџ Роуд“ кај Ватфорд (3-3). И во вториот меч од новата сезона во Премиер лигата видовме ревија на голови, а фудбалерите на Јирген Клоп ...

Сензација на „Стемфорд Бриџ“: Барнли го нокаутира шампионот! (Видео)

Слободен Печат - 12.08.2017

Бранителот на титулата Челси имаше кошмарен старт на новата сезона во Премиерлигата, откако претрпе шокантен пораз од 2-3 на домашен терен од Барнли. Кошмарно почна мечот за тимот на Антонио Конте, бидејќи уште во 14.

Шок за Конте, Челси губи од Барнли и има играч помалку!(Видео)

Спортклуб - 12.08.2017

Не му тргна добро на стартот на сезоната на бранителот на трофејот во англискиот фудбалски шампионат, екипата на Челси. По 14.минути игра кејхил доби директен црвен каротн и мораше да ја напушти играта, а потоа во 24.минута прими гол.

Гол фестивалот во Премиерлигата продолжи , Ватфорд - Ливерпул 3:3

SportMedia - 12.08.2017

Моќно, со 13 погодоци на два натпревари почна новото издание на Премиерлигата. По вчерашните 4:3 на мечот Арсенал и Лестер, денеска во вториот меч Ватфорд и Ливерпул одиграа нерешено, 3:3.

Земјотрес на „Стемфорд Бриџ“ – Челзи изгуби од Барнли со 2:3!

Стандард - 12.08.2017

Челзи ја почна со шокантен пораз одбраната на титулата, откако изгуби со 2:3 од Барнли дома! Црвениот картон на Гери Кејхил во почетокот помогна на гостите да постигнат импресивен триумф на „Стемфорд Бриџ“, иако на крајот гостите можеа и да го ...

Офанзивно на двете страни, познати се почетните состави за Ватфорд – Ливерпул

24Фудбал - 12.08.2017

По синоќешниот меч помеѓу Арсенал и Лестер во воведното коло од Премиерлигата, натпреварите од првото коло продолжуваат денес а прв е дуелот помеѓу Ватфорд и Ливерпул. Ватфорд и Ливерпул во терминот од 13 часот и 45 минути ја играат пресметката во ...

Кејхил и Фабрегас му завршија работа на Челзи

Вечер - 12.08.2017

Избраниците на Антонио Конте најавија сигурен триумф но на крајот доживеаа минимален пораз од 3:2 во дуелот против гостинскиот тим на Барнли Бранителот на тронот, тимот на Челзи, нема по добро да го памети првиот натпревар од новата сезона во ...

Ливерпул губи на полувреме

Спортклуб - 12.08.2017

Старата болка на Ливерпул и во новата сезона продолжи. Екипата и натаму прима голови од прекин на играта, а овој пат по само 8 минути Окака му донесе предност на Ватфорд. израмни садио Мане во 29.минута, но само две минути подоцна Дукуре повторно му ...

Ливерпул испушти победа во 93-та минута во одличен меч против Ватфорд

Стандард - 12.08.2017

Ватфорд и Ливерпул одиграа 3:3 во исклучително спектакуларен дуел од првото коло на англиската Премиер лига, одигран на стадионот „Викариз Роуд“. Екипата на Јирген Клоп ја демонстрираа слабоста од минатата сезона и рано-рано заостануваа во ...

Премиер лига: Челзи го пречекува Барнли

Сител - 12.08.2017

Шампионот на Англија Челзи новата сезона ќе ја почне со денешниот натпревар против Барнли на домашен терен. Почетокот на дуелот е во 16 часот. Во истиот термин играат уште: Кристал Палас - Хадерсфилд Евертон - Стоук Саутемптон - Свонси ВБА - ...

Конте не верува дека Челзи ќе ја одбрани титулата

Стандард - 12.08.2017

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте смета дека неговиот тим не може да ја одбрани титулата во Премиер лигата. Италијанецот зборуваше пред денешниот судир со Барнли од првиот круг и не го криеше своето разочарување од трансферната политика на клубот.

Кејхил објасни уште со колку тимови Челси ќе се бори за титулата

Дерби - 12.08.2017

Капитенот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Челси, Гери Кејхил во изјава за медиумите посочи дека во битка за титулата оваа сезона во Премиер лигата ќе учествуваат шест тимови. -Во моментот мислам дека има шест тимови кои можат да ја ...

Медиумите сугерираа дека Конте намерно играл со послаб тим, на Италијанецот не му се допадна тоа

МКД - 12.08.2017

Медиумите од „Островото" го навлекоа гневот на Антонио Конте откако прашаа дали стратегот намерно играл со послаб тим против Барнли со цел да испрати порака до лидерите на Челси Челси неочекувано загуби на стартот од новата сезона во Премиерлигата, ...

Шампионот Челзи поразен од Барнли на стартот на новата сезона во Премиер лигата

А1 On - 12.08.2017

Актуелниот англиски шампион Челзи со пораз од Барнли ја започна одбраната на титулата во Премиер лигата. На средбата од 1.коло одиграна попладнево во Лондон, Челзи загуби од Барнли со 2-3.

Мората со гол и асистенција на дебито но не го спаси Челси од пораз (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Алваро Мората имаше одлично деби во Премиерлигата, но напаѓачот не успеа да му помогне на Челси да избегне пораз пред своите фанови во дуелот со Барнли „Сините“ катастрофално ја започнаа новата сезона, средбата со Барнли ја звршија со двајца играчи ...