TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германските социјалдемократи поддржаа преговори со демохристијаните за формирање влада

Нетпрес - 07.12.2017

Социјалдемократската партија на Германија (SPD) донесе на својот партиски конгрес одржан во Берлин во четвртокот одлука за почетокот на преговорите со демохристијаните од Унијата на Христијанско-демократската унија (CDU) и сестринската баварска ...

Социјалдемократи гласаа со големо мнозинство да започнат преговори со Ангела Меркел

Алфа - 07.12.2017

Германските социјалдемократи гласаа со големо мнозинство за да започнат преговори со конзервативците на Ангела Меркел за нова голема коалиција. Германските социјалдемократи гласаа со големо мнозинство за да започнат преговори со конзервативците на ...

Шулц побара создавање на „Соединети европски држави“ до 2025-та...

Н.Македонија - 07.12.2017

Шулц побара создавање на „Соединети европски држави“ до 2025-та Мартин Шулц, претседател на Социјалдемократската партија на Германија, денеска повика на поблиска интеграција во Европската унија со цел да се создаде „Соединети европски држави“ до ...

Шулц посака Соединети европски држави до 2025 година

Стандард - 07.12.2017

Претседателот на Германската социјалдемократска партија (СПД) Мартин Шулц повика денеска за поблиска интеграција во Европската унија со цел создавање до 2025 година на „Соединети европски држави“, пренесе ДПА.

Мартин Шулц побара создавање на Соединети Европски Држави до 2025 г.

Поглед - 07.12.2017

Претседателот на германската Социјалдемократска партија (СДП) Мартин Шулц и потенцијален коалиционен партнер на канцеларката Ангела Меркел, побара до 2025 година да бидат создадени “Соединети Европски Држави”.

Во Берлин започна клучниот конгрес на СПД

Стандард - 07.12.2017

Во Берлин започна очекуваниот со интерес конгрес на германската социјалдемократска партија (СПД), на кој ќе биде донесена одлука за учество во нова голема коалиција предводена од унијата на канцеларот Ангела Меркел (ЦДУ / ЦСУ), пријави ФАЦ.

Социјалдемократите гласаа да започнат преговорите со Меркел

Стандард - 07.12.2017

Германските социјалдемократи гласаа со големо мнозинство за да започнат преговори со конзервативците на Ангела Меркел за нова голема коалиција. Раководството на Социјалдемократска партија на Германија (СПД) пред три дена донесе едногласна одлука да ...

Ангела Меркел и германската левица

Окно - 06.12.2017

Да сум крава која ја повеле во кланица и газдата по пат да ме праша дали би му се придружила во работата, моето прво прашање би гласело: дали тогаш ќе престанеш да нè убиваш? За жал, тоа не беше првото прашање кое лидерот на Социјалдемократската ...

Шулц побара создавање на „Соединети европски држави“ до 2025-та

А1 On - 07.12.2017

Мартин Шулц, претседател на Социјалдемократската партија на Германија, денеска повика на поблиска интеграција во Европската унија со цел да се создаде „Соединети европски држави“ до 2025 година, јави ДПА.

Социјалдемократи гласаа со големо мнозинство да започнат преговори со Ангела Меркел

Сител - 07.12.2017

Германските социјалдемократи гласаа со големо мнозинство за да започнат преговори со конзервативците на Ангела Меркел за нова голема коалиција. Раководството на Социјалдемократска партија на Германија (СПД) пред три дена донесе едногласна одлука да ...