TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога тиранот ја презема улогата на жртва

Окно - 21.03.2017

Илија Димовски - спин мајсторот на Груевски. Хиена школувана според пропагандистичките начела на нацистот Јозеф Гебелс. Сега во улога на бранител на медиумите. Тиранот ја презема улогата на жртва.

Адвокатот без одговор дали Кочан ќе плати кауција

Алсат-М - 20.03.2017

Бизнисменот Сеад Кочан 11 дена е во бегство. Полицијата сè уште го бара преку меѓународна потерница. Неговиот адвокат пак упорно тврди дека тој е на службен пат. Никола Додовски денеска не беше достапен да објасни какви мерки ќе се преземат, откако ...

Протест пред СЈО против притворот за Кочан

Р.С.Европа - 20.03.2017

Вработените во фирмите што се сопственост на бизнисменот Сеад Кочан денеска протестираа пред просториите на Специјалното јавно обвинителството. Како што се соопштува од ТВ Нова, која исто така е во негова сопственост, протестите се одржуваат како ...

Сеад Кочан во бегство, неговите вработени протестираат пред СЈО (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 20.03.2017

Вработените во “Трансмет” и другите компании во сопственост на Сеад Кочан денеска протестираат пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство, и со блокада на улиците со камиони бараат да се повлече мерката притвор за Кочан.

Вработени во фирми на Сеад Кочан на протест пред СЈО

Алсат-М - 20.03.2017

Вработените во компанијата “Трансмет” денеска протестираат пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство. Блокирајќи ги улиците со тешка машинерија тие бараат да се повлече мерката притвор за Сеад Кочан.

Протест пред СЈО за Кочан

МРТ - 20.03.2017

Вработените во Трансмет и во Телевизијата Нова денеска на протест на нова локација- пред Специјалното јавно обвинителство. Велат дека треба се укине притворот за нивниот сопственик поради тоа што ќе се доведе во прашање егзистенцијата на илјадници ...

Газдата Кочан 11 дена во бегство, Вработените протестираат пред СЈО

Сакам да кажам - 20.03.2017

Вработените од „Трансмет“ и други компании на Сеад Кочан денеска го блокираа Специјалното јавно обвинителство, откако минатата недела протестираа пред Апелациониот суд, кој во четвртокот побара екстрадиција и спроведување во притвор на бизнисменот, ...

Рамчиловиќ: СЈО прави класичен притисок врз слободата на медиумите и на овој начин сакаат да се замолчат сите медиуми ...

Курир - 20.03.2017

-Денес повторно се собравме тука да го искажеме нашето незадоволство од одлуката за притвор на господинот Кочан. Дојдовме тука со цел да укажеме една работа на македонската јавност, меѓутоа и да упатиме порака до СЈО овој процес да го водат според ...

Протест пред СЈО за притворот на сопственикот на ТВ Нова

Вечер - 20.03.2017

Од вчера Телевизија Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест поради барањето да се одреди притвор на сопственикот на Телевизија Нова, Сеад Кочан. Протестот се одржува во периодот од 13 до 14 часот на разни локации.

ВИДЕО: Вработените од Трансмет протестираа и пред СЈО

Курир - 20.03.2017

И вработените од Трансмет денеска го изразија своето незадоволство поради изреченото мерка притвор за нивниот сопственик Сеад Кочан. Денеска тие протестираа пред Специјалното јавно обвинителство, а најавуваат дека нивниот револт ќе го изразат и од ...

Вработените во ТВ Нова протестираат пред СЈО

Фокус - 20.03.2017

Вработените во ТВ Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан, кој е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра.

Десет дена нема трага од Сеад Кочан, вработените во неговите фирми ја блокираа улицата пред СЈО

Фактор - 20.03.2017

Камионите од фирмите на бизнисменот кој официјално надлежните служби го бараат со меѓународна потерница ја блокираа улицата пред Специјалното јавно обвинителство. Вработените протестираат против мерката притвор на Сеад Кочан, кој СЈО го сомничи во ...

Протест пред СЈО за притворот на сопственикот на ТВ Нова

Телевизија Нова - 20.03.2017

Едночасовен протест поради барањето да се одреди притвор на сопственикот на Телевизија Нова, Сеад Кочан. Секој ден од 13 до 14 часот Тв Нова ќе протестра против репресијата и притисоците од страна на СЈО врз медиумите .

ФОТО: ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Курир - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Протест пред СЈО против притворот за Кочан

Бриф - 20.03.2017

Вработените во фирмите што се сопственост на бизнисменот Сеад Кочан денеска протестираа пред просториите на Специјалното јавно обвинителството. Како што се соопштува од ТВ Нова, која исто така е во негова сопственост, протестите се одржуваат како ...

Рамчиловиќ: СЈО прави класичен притисок врз слободата на медиумите и на овој начин сакаат да се замолчат сите медиуми ...

Пулс24 - 20.03.2017

-Денес повторно се собравме тука да го искажеме нашето незадоволство од одлуката за притвор на господинот Кочан. Дојдовме тука со цел да укажеме една работа на македонската јавност, меѓутоа и да упатиме порака до СЈО овој процес да го водат според ...

Вработените од Трансмет протестираа и пред СЈО (Видео)

Република - 20.03.2017

И вработените од Трансмет денеска го изразија своето незадоволство поради изречената мерка притвор за нивниот сопственик Сеад Кочан. Денеска тие протестираа пред Специјалното јавно обвинителство, а најавуваат дека нивниот револт ќе го изразат и од ...

Вработените во телевизија Нова денеска протестираа пред СЈО

+инфо - 20.03.2017

Кочан е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра. Вработените во телевизија Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан.

Нухиу за ТВ 24: Нема ништо конкретно околу случајот Кочан, потрагата продолжува

24 Вести - 19.03.2017

Полицијата сè уште без трага од бизнисменот Сеад Кочан. Меѓународната потерница е активна, потрагата на МВР продолжува, вели за Телевизија 24 министерот за внатрешни, Агим Хухиу. Засега нема нови информации каде се наоѓа Кочан, додава Нухиу.

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Нетпрес - 20.03.2017

Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на сопственикот на телевизијата Сеад Кочан со што, како што велат од телевизијата, неосновано се врши притисок за замолчување на медиумот.

(ВИДЕО) Груевски некогаш: Не може ако некој има медиум да направиме посебни закони за него

А1 On - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски кога ја затворија А1 телевизија се повикуваа на судот, сега кога истиот суд одреди притвор за Сеад Кочан поради сомнение за злоупотреба на 17 милиони евра од јавен тендер, викаат дека е загушување на слободата на ...

Сеад Кочан десетти ден во бегство – никаде го нема ниту по потврдата на притворот од Апелација

Либертас - 19.03.2017

Адвокатскиот тим на Сеад Кочан, кој досега тврдеше дека бизнисменот е на службен пат – сега не одговара дали Кочан ќе се врати во земјава или ќе остане недостапен за органите на прогонот, пренесува 24 Вести .

Регионалните телевизии со поддршка за ТВ НОВА

МК News - 19.03.2017

Телевизија Нова од голем број граѓани, гледачи и разни здруженија добива поддршка и барање да се издржат овие притисоци и удари. Поддршка деновиве пристигна и од новинари, македонската асоцијација на новинари, како и од страна на независниот ...

Медиумите го кренаа гласот: Стоп за притисоците од СЈО!

Телевизија Нова - 19.03.2017

Протестираме против репресијата и притисоците од страна на СЈО врз медиумите и последниот атак, со кој директно се врши прогон на ТВ Нова и нејзиниот сопственик Сеад Кочан. Новинарството не е криминал.

ВИДЕО: Вработените од Трансмет протестираа и пред СЈО

Нетпрес - 20.03.2017

Сашо Делиланов, инжењер во Трансмет истакна дека од изречената мерка притвор за Сеад Кочан најмногу засегнати се неговите вработени од кои 90% егзистираат само од платата која што ја добиваат и нивната егзистенција е загрозена.

Вработените во ТВ Нова и Трансмет протестираа пред СЈО, Сеад Кочан се уште во бегство

Либертас - 20.03.2017

Вработените во ТВ Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан, кој е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра.

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Пулс24 - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

(ВИДЕО) Груевски некогаш: Не може ако некој има медиум да направиме посебни закони за него

Репортер - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски кога ја затворија А1 телевизија се повикуваа на судот, сега кога истиот суд одреди притвор за Сеад Кочан поради сомнение за злоупотреба на 17 милиони евра од јавен тендер, викаат дека е загушување на слободата на ...

Сеад Кочан десетти ден во бегство – Никаде го нема ниту по потврдата на притворот од Апелација

Репортер - 19.03.2017

Адвокатскиот тим на Сеад Кочан, кој досега тврдеше дека бизнисменот е на службен пат – сега не одговара дали Кочан ќе се врати во земјава или ќе остане недостапен за органите на прогонот, пренесува 24 Вести .

Медиумите го кренаа гласот: Стоп за притисоците од СЈО!

Курир - 19.03.2017

Протестираме против репресијата и притисоците од страна на СЈО врз медиумите и последниот атак, со кој директно се врши прогон на ТВ Нова и нејзиниот сопственик Сеад Кочан. Новинарството не е криминал.

Вработените од Трансмет протестираа пред СЈО

Пулс24 - 20.03.2017

И вработените од Трансмет денеска го изразија своето незадоволство поради изреченото мерка притвор за нивниот сопственик Сеад Кочан. Денеска тие протестираа пред Специјалното јавно обвинителство, а најавуваат дека нивниот револт ќе го изразат и од ...

Вработените во ТВ Нова и Трансмет протестираа пред СЈО, Сеад Кочан се уште во бегство

Репортер - 20.03.2017

Вработените во ТВ Нова денеска во 13 часот излегоа на протест пред Специјалното јавно обвинителство во одбрана за нивниот газда, Сеад Кочан, кој е осомничен за финансиски криминал тежок 17 милиони евра.

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Република - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Медиумите го кренаа гласот: Стоп за притисоците од СЈО!

Република - 19.03.2017

Протестираме против репресијата и притисоците од страна на СЈО врз медиумите и последниот атак, со кој директно се врши прогон на ТВ Нова и нејзиниот сопственик Сеад Кочан. Новинарството не е криминал.

Вработените од „Трансмет“ протестираа пред СЈО

Позитив.мк - 20.03.2017

Вработените од „Трансмет“ и денеска го изразија своето незадоволство поради изреченото мерка притвор за нивниот сопственик Сеад Кочан. Денеска тие протестираа пред Специјалното јавно обвинителство, а најавуваат дека нивниот револт ќе го изразат и од ...

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

Точка - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...

Вработените од Трансмет протестираа и пред СЈО

Точка - 20.03.2017

И вработените од Трансмет денеска го изразија своето незадоволство поради изреченото мерка притвор за нивниот сопственик Сеад Кочан. Денеска тие протестираа пред Специјалното јавно обвинителство, а најавуваат дека нивниот револт ќе го изразат и од ...

ТВ Нова секој ден ќе одржува едночасовен протест

ТВ21 - 20.03.2017

ТВ Нова секојдневно ќе одржува едночасовен протест на разни локации од 13 до 14 часот, објави телевизија. Денес вработените протестираат пред Специјалното јавно обвинителство. Протестите ќе се одржуваат како реакција на барањето на СЈО за притвор на ...