TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Цел свет им се смее - фудбалерки го промашија невозможното во ЛШ!

Gol.mk - 10.11.2017

На мечот меѓу Барселона на Наташа Андонова и Гинтра се случи неверојатно промашување, можеби едно од најголемите во историјата на фудбалот. Три фудбалерки на домашните при резултат 0-3 излегоа сами пред голот, а многумина очекува тресење на мрежата.

Не е фудбал за жени

Panika.be - 10.11.2017

Една од најлошата соработка на фудбалски натпревар е на играчките на Гинтра. Се потепаа која да го даде голот, за на крај да не постигнат гол ...

10 секунди ужасен женски фудбал (видео)

365 - 09.11.2017

Во средата, литванскиот женски фудбалски клуб Гинтра Университетас играше против Барселона во женската лига на шампиони на UEFA. Изгубија со 6-0, но на 0-3 имаа шанса барем да постигнат гол, по големата грешка на голманката на Барселона.

Три фудбалерки излегоа пред празниот гол, и сепак промашија

Кајгана - 09.11.2017

Женската фудбалска Лига на шампионки е веќе до осминафиналето, а од мечот помеѓу Гинтра Универзитетас и Барселона ни доаѓа едно од најголемите промашувања на сите времиња. Разликата во квалитет беше евидентно на страната на фудбалерките на ...

Невидена утка на Литванките вреди колку шест гола на Барселона (Видео)

SportMedia - 09.11.2017

Барселона ги декласираше ривалките од литванска Гинтра, а шестте погодоци на гостинките од кои последниот е на нашата Наташа Андонова ги фрли во сенка утката на три домашни фудбалерки. Тие беа сами пред голот пред празна мрежа, но од радост која да ...

Промашување на столетието во женски фудбал

Оff.net - 09.11.2017

Во Барселона игра нашата Наташа Андонова, а во Гинтра Универзитатес девојките кои не чуле за она „моја“, кога повеќе од една оди на топка. Ај што загубија 6:0, што е најголем пораз во женската ЛШ, ама резилов поради кој не постигнаа почесен погодок ...

На мечот на кој Андонова даде гол за Барса, се случи невиден циркус! (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.11.2017

Наташа Андонова и Барселона со убедливи 0-6 славеа на гостувањето кај Гинтра, најдобрата македонска фудбалерка се запиша во листата на стрелците, но и беше сведок на циркус кој ретко се гледа на фудбалските терени Наташа Андонова го запиша деби ...

Наташа Андонова го надмина Горан Пандев!

Sport 1 - 08.11.2017

Наташа Андонова постигна гол за Барселона во Лигата на шампионите во женска конкуренција и со тоа го надмина Горан Пандев. Машкиот и женскиот фудбал не може да се рамнат, но ако ги споредиме, секој во својата конкуренција, Наташа Андонова направи ...

Андонова распали за Барселона: Втор гол за четири дена, овој пат во ЛШ!

Sport 1 - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова, го постигна својот прв гол во Лигата на шампионите во дресот на Барселона, во убедливата гостинска победа кај Гинтра. Барселона без проблеми го доби првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите ...

Андонова стрелаше, но фудбалерките на Гинтра со неверојатна утка го украдоа шоуто (Видео)

Дерби - 08.11.2017

Наташа Андонова постигна гол , а Барселона победи со 6-0 против Гинтра во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампионите. Меѓутоа литванскиот состав и покрај тешкиот пораз се најде во центарот на вниманието, а причината за тоа е промашената ...

ВИДЕО: Андонова погоди за Барса и е пред четвртфиналето на ЛШ!

Gol.mk - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова одигра одличен натпревар за Барселона и е пред портите на четвртфиналето во Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант на гости кај Гинтра славеше со убедливи 0-6 (0-2), а Андонова влезе во игра во 65 ...

Андонова погоди за Барселона во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова беше стрелец за Барселона во Лигата на шампионите. Барселона со 6-0 славеше на гостувањето кај Гинтра од Литванија, а дел од стрелците беше и македонската фудбалерка Наташа Андонова.

Андонова стрелец за Барселона во Лигата на шампионите

Канал5 - 08.11.2017

Македонската фудбалска интернационалка Наташа Андонова вечерва го постигна својот гол првенец во натпреварите од Лигата на шампионите. Таа беше стрелец за екипата на Барселона во победата од 6:0 на нејзината екипа на гостувањето во Литванија против ...

Наташа Андонова стрелец за Барселона во ЛШ

Екипа - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова беше стрелец на погодок за својот тим Барселона на првиот осминафинален меч од Лигата на шампионките против литванскиот тим Гинтра. Барселона победи со убедливи 0-6 на гости, а Андонова го постигна ...

Андонова го постигна својот деби погодок во ЛШ за Барселона (Видео)

Спортски - 08.11.2017

Нашата интернационална, Наташа Андонова го постигна вечерва својот деби погодок во рамки на Лигата на шампионите. Женската фудбалска екипа на Барселона славеше со 6:0 на гостувањето кај литванска Гинтра. Андонова го запиша својот деби погодок во 89.

Андонова погоди за Барселона во гол-шоуто против Гинтра (Видео)

Дерби - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова влегува во посакуваната гол форма, па по погодокот против Хуелва во Шпанија сега стралаше за Барселона и во Лигата на шампионите. Каталонскиот гигант одигра фуриозен меч и славеше над Гинтра од ...

Се „испотепаа“ кој да даде гол, нашата Андонова гледаше како противникот прави невиден циркус (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2017

Наташа Андонова против Гинтра го постигна првиот гол за Барселона во Лигата на шампионите, но и беше сведен на невиден циркус кој го приредија домашните фудбалерки со кој станаа хит на социјалните мрежи На гостувањето во Литванија, Наташа Андонова ...

Наташа Андонова постигна гол за Барса во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

МКД - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова беше стрелец за Барселона во Лигата на шампионите. Барселона со 6-0 славеше на гостувањето кај Гинтра од Литванија, а дел од стрелците беше и македонската фудбалерка Наташа Андонова.

Наташа Андонова стрелец за Барселона во ЛШ

Република - 08.11.2017

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна гол за својот тим Барселона на првиот осминафинален меч од Лигата на шампионките против литванскиот тим Гинтра. Барселона победи со убедливи 6-0 на гости, а Андонова го постигна шестиот ...