TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валверде не планира да ја засили Барселона ?

СуперСпорт - 17.07.2017

Новиот тренер на Барса, Ернесто Валверде нема да донесе засилувања ова лето. За нас се најдобри засилувања тие играчи што останаа во Барса и сум задоволен од моменталната ситуација , не сметам дека ни треба никакво ново засилување.

Одлука на стратегот: Првите жртви на Валверде во Барселона

Дерби - 17.07.2017

Ернесто Валверде беше избран за наследник на Луис Енрике на кормилото на Барселона каде веќе ги започна подготовките за наредната сезона. Тој денеска заедно со своите најблиски соработници ја донесе првата позначајна одлука и ги одбра играчите кои ...