TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетник нападнат во Градски Парк - седми случај за неколку дена во Скопје

Press24 - 14.11.2017

Во текот на вчерашниот ден во 18 часот било пријавено дека во Скопје кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над 15 годишeн малолетник од Скопје. Тие му ја одзеле јакната и 200 денари.

Малолетник ограбен кај Фонтана во парк

Курир - 14.11.2017

Разбојништвото, како што информираат од полицијата, се случила вчера околу 18 часот кај фонтаната во Градски парк. На малолетникот разбојниците му ја одзеле јакната и 200 денари. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно ...

Насилници напаѓаат малолетници низ Скопје - само викендов на „мета" 6 деца

Press24 - 13.11.2017

Деновиве малолетниците во Скопје се на мета на разбојници кои ги претепуваат им се закануваат и им одземаат пари. Последниот случај е пријавен вчера во 19 часот кога на улицата „Цветан Димов“ во влез од зграда, четири малолетни лица на возраст од ...

Малолетничка преноќила во комбето на 24-годишник по расправија со родителите, дечкото се товари за полов напад

Фокус - 13.11.2017

Против 24-годишен скопјанец е поднесена кривична пријава за полов напад врз малолетно лице без сексуален однос откако во неисправното комбе во неговиот двор преспала малолетничка по расправија со нејзините родители.

Претепан и ограбен малолетник од Скопје

Press24 - 13.11.2017

Вчера во 19 часот на улицата „Цветан Димов“ во влез од зграда, четири малолетни лица на возраст од 14-15 години со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 15-годишен ученик во средно училиште „Михајло Пупин“, при што му се одземени 500 ...

Ја заклучил во комбе и не ја пуштал - обид за силување на малолетно девојче во Скопје

Press24 - 13.11.2017

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П. Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето.

Под закана со нож ограбен малолетник

МКД - 14.11.2017

Вчера попладне кај фонтаната во Градски парк во Скопје ограбрен е малолетник. Според полицијата во 18 часот било пријавено дека во Скопје кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над 15 годишeн ...

Малолетник ограбен кај Фонтана во парк

+инфо - 14.11.2017

Разбојништвото, како што информираат од полицијата, се случила вчера околу 18 часот. Две непознати лица заканувајќи се со нож извршиле разбојништво над 15 годишен малолетник од Скопје. Разбојништвото, како што информираат од полицијата, се случила ...

Полициски билтен - низа случаи за напади врз малолетници во Скопје

Р.С.Европа - 12.11.2017

Низа случаи на напади врз малолетници се случиле синиоќа во Скопје, соопштува МВР во полицискиот билтен. Синоќа околу 18 часот две лица со нож извршиле разбојништво врз двајца малолетници на ул.

Во меѓусебна тепачка, прободен малолетник

Скопје24 - 12.11.2017

Малолетник од Скопје е прободен со остар предмет во пределот на грбот, синоќа на булевар „Видое Смилевски Бато“. Минситерството за внатрешни работи информира дека синоќа, околу 21.30 часот додека малолетникот Б.В од Скопје на бул.

Разбојништво врз двајца малолетници во центарот на Скопје

Скопје24 - 12.11.2017

Две непознати лица вчера извршиле разбојништво врз двајца малолетници од Скопје во центарот на градот. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа околу 18.00 часот во Скопје на ул.

Отишла на свадба по што исчезнала

Локално - 12.11.2017

Четириестгодишна кумановка пријавила дека нејзината ќерка исчезнала пред три дена, информираа од МВР. Според полицијата, вчера Н.З. (40) од Куманово, пријавила дека на 08.11.2017 година околу 13.00 часот од дома се оддалечила нејзината малолетна ...

Малолетничка се скарала со родителите и избегала кај пријател: Момчето извршило полов напад

Макфакс - 13.11.2017

Против 24 годишен дечко од Скопје, ќе биде поднесена кривична пријава за „полов напад врз малолетно лице, без сексуален однос“, откако малолетно девојче преспало во неговиот двор, а претходно било пријавено за исчезнато од страна на нејзините ...

Малолетник ограбен во влез од зграда од четири малолетници

МКД - 13.11.2017

Вчеравечер околу 19 часот во Скопје, на ул.„Цветан Димов“ во влез од зграда, четири малолетни лица на возраст од 14-15 години со употреба на физичка сила извршиле разбојништво над 15- годишен ученик во средно училиште „Михајло Пупин“.

Ја заклучил во комбе и не ја пуштал – обид за силување на малолетно девојче во Скопје

Курир - 13.11.2017

Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето. По примената пријава од страна на полициски службеници преземни се мерки за расчистување на случајот.

Малолетник ограбен во Градски парк

Нетпрес - 14.11.2017

Две непознати лица заканувајќи се со нож извршиле разбојништво над 15 годишен малолетник од Скопје. Разбојништвото, како што информираат од полицијата, се случила вчера околу 18 часот кај фонтаната во Градски парк.

Полициски билтен - низа случаи за напади врз малолетници во Скопје

Exclusive.mk - 13.11.2017

Низа случаи на напади врз малолетници се случиле синиоќа во Скопје, соопштува МВР во полицискиот билтен. Синоќа околу 18 часот две лица со нож извршиле разбојништво врз двајца малолетници на ул.

Тежок инцидент во Скопје – има повредени

Sky - 12.11.2017

Во меѓусебна расправија синоќа на бул. „Видое Смилевски Бато“ во Скопје малолетникот Б.В бил нападнат и со остар предмет прободен во грбот од малолетникот С. Д, кој бил заедно со неговиот брат Н.Д (22).и уште едно постаро лице.

Две малолетни деца ограбени во Скопје

Пулс24 - 12.11.2017

Синоќа околу 18.00 часот во Скопје на ул.“Димитрија Чуповски“, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво врз двајца малолетници М. Т. и Н. М. од Скопје. На двајцата малолетници им одземале околу 1200 денари, а потоа со трчање се ...

Малолетничка од Куманово пријавена за исчезната

Кумановски м. - 12.11.2017

loading... Вчера во 12.30 часот во СВР-Куманово, Н.З. (40) од Куманово, пријавила дека на 08.11.2017 година околу 13.00 часот од дома се оддалечила нејзината малолетна ќерка А.З. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, ...

Малолетничка избегала кај пријател: Момчето извршило полов напад

Вечер - 13.11.2017

Против 24 годишен дечко од Скопје, ќе биде поднесена кривична пријава за „полов напад врз малолетно лице, без сексуален однос“, откако малолетно девојче преспало во неговиот двор, а претходно било пријавено за исчезнато од страна на нејзините ...

Обид за силување на малолетничка во Скопје

Нетпрес - 13.11.2017

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П. Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето.

Малолетник ограбен на фонтана во Парк: Му ја земале јакната и 200 денари

Република - 14.11.2017

Во текот на вчерашниот ден во 18 часот било пријавено дека во Скопје кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над 15 годишeн малолетник од Скопје. Тие му ја одзеле јакната и 200 денари.

Прободено дете во Ново Лисиче

Локално - 12.11.2017

Околу 21.30 часот, додека малолетникот Б.В од Скопје бил заедно со уште неколку другари и одел по на булеварот “Видое Смилевски Бато“ , му пришле малолетникот С. Д., неговиот 22-годишен брат Н.Д и уште едно постаро лице.

Зошто ја китиме новогодишната елка?

еМагазин - 08.12.2017

Во голем дел од домовите овој прзничен споен викенд ќе се искористи за китење на новогодишните елки. Дечињата посебно му се радуваат на китењето на елката, а не се имуни ни возрасните. За мнгоумина, ова е најубавиот период од годината, но дали ...

Малолетничка избегала од дома и отишла кај пријател, каде била полово нападната

Кајгана - 13.11.2017

Против 24 годишен дечко од Скопје, ќе биде поднесена кривична пријава за „полов напад врз малолетно лице, без сексуален однос“, откако малолетно девојче преспало во неговиот двор, а претходно било пријавено за исчезнато од страна на нејзините ...

Обид за силување во Скопје: Ја заклучил во комбе и не ја пуштал

Пулс24 - 13.11.2017

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П. Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето.

Разбојништво со нож во Градски парк: Малолетник (15) остана без пари и јакна

Сител - 14.11.2017

Вчера во 18,00 часот било пријавено дека во Скопје кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над 15 годишeн малолетник од Скопје, при што му ја одзеле јакната и 200 денари.

Малолетник прободен со нож во Ново Лисиче

Фактор - 12.11.2017

Околу 21.30 часот, додека малолетникот Б.В од Скопје бил заедно со уште неколку другари и одел по на булеварот “Видое Смилевски Бато“ , му пришле малолетникот С. Д., неговиот 22-годишен брат Н.Д и уште едно постаро лице.

Малолетничка се скарала со родителите и избегала кај пријател: Момчето извршило полов напад

Точка - 13.11.2017

Против 24 годишен дечко од Скопје, ќе биде поднесена кривична пријава за „полов напад врз малолетно лице, без сексуален однос“, откако малолетно девојче преспало во неговиот двор, а претходно било пријавено за исчезнато од страна на нејзините ...

Ја заклучил во комбе и не ја пуштал – обид за силување на малолетно девојче во Скопје

Скопје24 - 13.11.2017

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П. Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето.

Малолетник нападнат во Градски Парк – седми случај за неколку дена во Скопје

Скопје24 - 14.11.2017

Во текот на вчерашниот ден во 18 часот било пријавено дека во Скопје кај фонтаната во Градски парк, две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над 15 годишeн малолетник од Скопје. Тие му ја одзеле јакната и 200 денари.

Прободен малолетник во Скопје...

Н.Македонија - 12.11.2017

Прободен малолетник во Скопје Малолетник од Скопје е прободен со остар предмет во пределот на грбот, синоќа на булевар „Видое Смилевски Бато“. Минситерството за внатрешни работи информира дека синоќа, околу 21.30 часот додека малолетникот Б.В од ...

Малолетничка по кавга дома преноќила кај познаник кој сакал да ја присили на сексуален однос

МКД - 13.11.2017

На 11 ноември во 13.30 часот во полициската станица-Гази Баба, M. П. од Скопје, пријавила дека на 10 ноември околу 12,30 часот, нејзината малолетна ќерка Ј. П., повикала 24-годишно лице од Скопје (познаник на нејзината постара сестра) да се сретнат ...

Обид за силување во Скопје: Ја заклучил во комбе и не ја пуштал цела ноќ

Република - 13.11.2017

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П. Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето.

Полов напад врз малолетничка од Скопје

Скопје инфо - 13.11.2017

Во саботата година во 13.30 часот во полициската станица во Гази Баба, M. П. од Скопје, пријавила дека претходниот ден околу 12,30 часот, нејзината малолетна ќерка Ј. П., повикала 24 годишно лице од Скопје (познаник на нејзината постара сестра) да ...

Ја заклучил во комбе и не ја пуштал – обид за силување на малолетно девојче во Скопје

БркајРабота - 13.11.2017

Во полициската станица во Гази Баба завчера, М.П. од Скопје пријавила обид за силување на нејзината малолетна ќерка Ј.П. Исчезнувањето на девојчето во полициска станица било пријавено на 10.11.2017 година од страна на таткото на девојчето.

Малолетничка се скарала со родителите и избегала кај пријател: Момчето извршило полов напад

Правдико - 13.11.2017

Против 24-годишно момче од Скопје ќе биде поднесена кривична пријава за „полов напад врз малолетно лице, без сексуален однос“ откако малолетно девојче преспало во неговиот двор, а претходно било пријавено за исчезнато од страна на нејзините родители.

Малолетничка преноќила во комбето на 24-годишник по расправија со родителите, дечкото се товари за полов напад

Таратур - 13.11.2017

Поднесена е кривична пријава против 24-годишен скопјанец поради полов напад врз малолетно лице без сексуален однос откако во неисправното комбе во неговиот двор преспала малолетничка по расправија со нејзините родители.

Малолетничка преноќила во комбето на 24-годишник по расправија со родителите, дечкото се товари за полов напад

Exclusive.mk - 14.11.2017

Против 24-годишен скопјанец е поднесена кривична пријава за полов напад врз малолетно лице без сексуален однос откако во неисправното комбе во неговиот двор преспала малолетничка по расправија со нејзините родители.