TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Супер Скопје – низа музички настани летово во главниот град

Радио МОФ - 17.07.2017

Под мотото „Супер Скопје“, секој викенд на различни локации жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на концетри и други културно-уметнички настапи. Низата музички настани „Супер Скопје“ ќе започне на 7 август, со ...

Коце Трајановски: Супер Скопје ќе ја зголеми понудата на забава во текот на летото

Скопје инфо - 16.07.2017

Заедно со угостителските објекти на четири локации во Скопје во петок и сабота ќе се организираат малку поинакви и побогати забави. Проектот го финансира градот Скопје и има за цел да понуди побогат забавен живот за скопјани во текот на летото.

Дали цените ќе „скокнат“ – Во август и септември „Супер Скопје“

ТВ21 - 16.07.2017

Во август и септември скопјани ќе имаат можност да се забавуваат на кејот на реката Вардар, во Старата скопска чаршија, на улиците „Македонија“ и „Боемска“ најави градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски заедно со угостителите.

ВИДЕО: Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во Скопје

Курир - 16.07.2017

Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во ...

Супер Скопје – низа на настани летово во Скопје!

ЗаЗабава - 17.07.2017

Ова лето, под мотото „Супер Скопје“, секој викенд на различни локации жителите и посетителите на главниот град ќе имаат можност да проследат голем број на концетри и други културно-уметнички настапи.

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“

А1 On - 16.07.2017

Секој викенд во август и септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на концерти и други културно-уметнички настапи на повеќе локации по мотото „Супер Скопје“.

Промовиран проектот „Супер Скопје“ – викенд забави во август и септември

Макфакс - 16.07.2017

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска го промовираше проектот наречен „Супер Скопје“ за организирање на забави на повеќе локации преку викендите во август и на почетокот на септември.

Трајановски најавува „Супер Скопје“ за супер забава цело лето

Курир - 16.07.2017

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска промовираше проект наречен „Супер Скопје“. Проект кој се однесува на забавниот дел, односно организирање на повеќе забави на повеќе локации преку викендите во август и почетокот на септември.

СКОПЈЕ ВО АВГУСТ: Многу забава, култура и спорт

Скопје24 - 16.07.2017

Без сомнение нашиот главен град од почетокот на август ќе биде во центарот на големите збиднувања. Имено, на 8 август е долгоочекуваниот натпревар помеѓу Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, а ден претходно почнува јубилејното десетто издание на ...

Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во Скопје (Видео)

Република - 16.07.2017

Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во ...

Забава на секој ќош и еден саат подолго џускање за Супер купот!

Вечер - 16.07.2017

Станува збор за проект за организирање на голем број на забавни настани во Скопје секој викенд, поточно петок и сабота, на повеќе локации во Скопје. Супер Скопје ќе започне на 7 август, со отворањето на 10-то јубилејно издание на Пиволенд, каде и ...

Трајановски најавува „Супер Скопје“ за супер забава цело лето

Press24 - 16.07.2017

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска промовираше проект наречен „Супер Скопје“. Проект кој се однесува на забавниот дел, односно организирање на повеќе забави на повеќе локации преку викендите во август и почетокот на септември.

Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во Скопје

Пулс24 - 16.07.2017

Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во Скопје Градот Скопје организира четири викенд забави во август и во септември на четири локации во ...

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“

Канал5 - 16.07.2017

Секој викенд во август и септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на концерти и други културно-уметнички настапи на повеќе локации по мотото „Супер Скопје“.

„Супер Скопје“ за супер забава цело лето

Нетпрес - 16.07.2017

Трајановски најави дека за време на викендиte, на локациите каде што ќе се одржуваат забавиte, работното време ќе биде зголемено за еден час. Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска промовираше проект наречен „Супер Скопје“.

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“...

Н.Македонија - 16.07.2017

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“ Секој викенд во август и во септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број концерти и други културно-уметнички настапи на повеќе локации под мотото „Супер Скопје“.

СУПЕР СКОПЈЕ: Градоначалникот Трајановски најави супер забава цело лето

Телеграф - 16.07.2017

Овој проект е подготвуван заедно со сопствениците на угостителски објекти на повеќе локации од Градот Скопје. Една од локациите е покрај кејот, кафанчињата и рестораните покрај кејот Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска промовираше ...

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“

Локално - 16.07.2017

Секој викенд во август и септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на концерти и други културно-уметнички настапи на повеќе локации по мотото „Супер Скопје“.

Трајановски најавува „Супер Скопје“ за супер забава цело лето

Скопје инфо - 16.07.2017

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска промовираше проект наречен „Супер Скопје“. Проект кој се однесува на забавниот дел, односно организирање на повеќе забави на повеќе локации преку викендите во август и почетокот на септември.

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“

Телевизија Нова - 16.07.2017

Секој викенд во август и септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на концерти и други културно-уметнички настапи на повеќе локации по мотото „Супер Скопје“.

Трајановски најавува „Супер Скопје“ за супер забава цело лето

Пулс24 - 16.07.2017

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски денеска промовираше проект наречен „Супер Скопје“. Проект кој се однесува на забавниот дел, односно организирање на повеќе забави на повеќе локации преку викендите во август и почетокот на септември.

Цело лето музичка забава со „Супер Скопје“

Сител - 16.07.2017

Секој викенд во август и септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на концерти и други културно-уметнички настапи на повеќе локации по мотото „Супер Скопје“.

Трајановски најавува „Супер Скопје“ за супер забава цело лето

Скопје24 - 17.07.2017

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски вчера Трајановски најави дека за време на овие викенди, на локациите каде што ќе се одржуваат овие забави, работното време ќе биде зголемено за еден час.

„Супер Скопје“, цело лето забава за скопјани

+инфо - 16.07.2017

Проектот „Супер Скопје“ се организира во соработка и на барање на угостителите кои предложија вакви настани со цел заживување на Скопје. Секој викенд во август и септември жителите и посетителите на Скопје ќе имаат можност да проследат голем број на ...

„Супер Скопје“ за забава во Скопје преку целото лето

Cooltura - 17.07.2017

Aвгуст и септември во Скопје со одлична забава, музика и голем број на настани со „СУПЕР СКОПЈЕ“. Во текот на месец август и дел од септември, под мотото „Супер скопје“, секој викенд на различни локации жителите и посетителите на Скопје ќе имаат ...