TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото ФОТО

Слободен Печат - 10.11.2017

Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита – сите имаа можност синоќа во Музејот на Македонија да го проследат уникатното модно шоу, насловено “Made in Macedonia: Cовремен дизајн ...

Модна ревија на народни носии со Современ дизајн – фотогалерија

Сакам да кажам - 09.11.2017

Триесет и шест модели продефилираа помеѓу витрините од Етнолошката поставка во Музејот на Македонија, на вечерашната изложба „Современ дизајн накитен со минатото“, во организација на Американската амбасада во Скопје и Македонскиот велком центар ...

Движењето „Сајленс брејкерс“ - личност на годината според Тајм

еМагазин - 06.12.2017

Личност на годината, според американското списание „Тајм“ е движењето „Сајленс брејкерс“ (The Silence breakers) кое ја иницираше приказната за превенција на сексуалното вознемирување. Групата е составена од жени кои прозбореја за сексуалното ...

Современата мода ја сретна традицијата во Музејот на Македонија

Stylist - 10.11.2017

Во автентичниот амбиент на Музејот на Македонија, покрај постановките со нашите традиционални носии, вчеравечер дефилираа современите модни рефлексии – дизајни на 12 наши етаблирани креатори.

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Локално - 10.11.2017

Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита – сите имаа можност синоќа во Музејот на Македонија да го проследат уникатното модно шоу, насловено “Made in Macedonia: Cовремен дизајн ...

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Пулс24 - 10.11.2017

Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита - сите имаа можност синоќа во Музејот на Македонија да го проследат уникатното модно шоу, насловено “Made in Macedonia: Cовремен дизајн ...

Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Fashionel - 10.11.2017

Вчеравечер во Музејот на Македонија во Скопје, сe одржа модна ревија насловена "Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото," на која свои креации преставија повеќе македонски дизајнери.

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

МакМода - 10.11.2017

Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита – сите имаа можност синоќа во Музејот на Македонија да го проследат уникатното модно шоу, насловено “Made in Macedonia: Cовремен дизајн ...

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

+инфо - 10.11.2017

Настанот беше во организација на „Добредојде“ Македонија Welcome Center и aмбасадорот на САД, Џес Бејли, со сопругата Кејпи Полк Бејли. Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита ...

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Убавина и Здравје - 10.11.2017

Љубители на модата, бизнис-сопственици, академици, историчари, претставници на владата и дипломатската елита – сите имаа можност вчеравечер во Музејот на Македонија да го проследат уникатното модно шоу, насловено Made in Macedonia: Cовремен дизајн ...

Уникатна ревија „Мејд ин Македонија: Cовремен дизајн накитен со минатото“...

Н.Македонија - 10.11.2017

Уникатна ревија „Мејд ин Македонија: Cовремен дизајн накитен со минатото“ Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита синоќа во Музејот на Македонија имаа можност да го проследат ...

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Сител - 10.11.2017

Љубители на модата, бизнис сопственици, академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита синоќа во Музејот на Македонија имаа можност да го проследат уникатното модно шоу, насловено „Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со ...

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Република - 10.11.2017

Во Музејот на Македонија се одржа уникатното модно шоу, насловено “Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото,” на кое се претставија повеќе еминентни македонски дизајнери. -Драго ни е што за првпат во Македонија организираме модно шоу ...